Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Firewalls Si Antivirusi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
black ice
Care ar fi cei mai bun antivirus?
Dar firewall?

Momentan folosesc Antivir personal edition iar ca firewall sygate pro.
Antont
Antivirus: RAV 8
Firewall: IPTABLES.
FM!
Momentan Norton Antivirus ca antivirus, iar in ceea ce priveste firewall-ul, Zone Alarm Pro mi s-a parut cea mai viabila solutie pe care o folosesc si in mometul de fata.Il recomand celor care doresc o securitate absoluta. Pentru unii interfata pare greu de configurat dar nu e deloc asa.Ce-i drept,la instalare dai nas in nas cu destul de multe optiuni insa apoi daca arunci mai atent cateva priviri le "rezolvi" repede.Il setezi o data si dupa aia nu mai ai treaba.
black ice
Cam la fel este si Sygate. Siturile de profil il situeaza pe primele locuri in topuri. Securitate absoluta, foarte configurabil, interfata simpla, free pt versiunea home-user.
eddiep
Eu sunt pentru F-Prot la antivirus,
iar la firewall IPTABLES evident.
ypsilonalpha
Norton Antivirus si Norton Personal Firewall. Mie mi se par destul de tari - si nici n-am avut probleme de pe urma lor.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.