Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Right Brain/left Brain
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
moni
In timp ce stati la birou ridicati piciorul drept in aer si miscati-l circular in sensul acelor de ceasornic. Luati o foaie si scrieti cifra 6 .Puteti sa faceti asta fara sa schimbati sensul miscarii piciorului? Eu am incercat si nu pot..is it just me ? rolleyes.gif
Leon
Buna Moni smile.gif Eu nu-s in stare nici sa misc picioru roata....dapai sa mai si scriu blink.gif blink.gif
colectionara
Eu am reusit fara nici o problema... si cu 6 si cu alte cifre smile.gif.
moni
Esti stangace cumva ? spoton.gif
Blakut
eu, pot si cu stangul si cu dreptul (picioare), scriind cifra cu mana stanga (sunt stangaci).

Creierele (emisferele) mele cred ca intra des in conflict, pentru ca daca vreau sa iau ceva bun de mancare de la magazin nu ma pot hotari niciodata... Prefer sa trimit pe cineva sa cumpere... happy.gif
Catalin
Si eu am reusit... dar nu vreti sa vedeti cum arata 6-le ala! rofl.gif
Mrs. Rogers
In timp ce stati la birou, ridicati ambele picioare. Pe dreptul rotiti-l in sensul acelor de ceasornic iar pe stangul contra acelor de ceasornic. Puneti mana pe pix si scrieti 8. smile.gif
Vexx
Toxiculet, chestia asta cu ridicatul picioarelor si facutul opt-urilor, nu era, cumva, in alt topic? hmm.gif
Blakut
Hah, aia pot:

Invartiti picioarele in acelasi sens, (acele de ceas), cu mana stanga apasati pe nas. In acelasi timp incercati sa cantati ceva, iar cu dreapta scrieti cifra 2.
Vexx
yikes.gif napoleonisme! rofl.gif
Blakut
eh, sa incerce cineva faza cu picioarele sui cantatul. Sunt curios...
Vexx
Conteaza ce cantam? Daca m-apuc de fredonat Blondy, presupun ca e usor, dar ce ma fac daca imi vine in minte numai System of a Down si trebuie sa dau si din cap? hh.gif
simonsays
QUOTE (moni @ 19 Nov 2004, 11:20 PM)
In timp ce stati la birou ridicati piciorul drept in aer si miscati-l circular in sensul acelor de ceasornic. Luati o foaie si scrieti cifra 6 .Puteti sa faceti asta fara sa schimbati sensul miscarii piciorului? Eu am incercat si nu pot..is it just me ? rolleyes.gif

piece of cake; mai rau e ca tot exersand, am scos un 666 de toata frumusetea ... yikes.gif o fi bine, o fi rau ... ?? devil.gif

..nu, nu sint stangaci .. rofl.gif
colectionara
Nu-s stangace... cred biggrin.gif. Oricum o sa am o febra musculara la piciorul drept... laugh.gif
halcyon_lll
Un nou exercitiu: Stand aplecat cu spatele la birou, cu mainele pe scaun si cu sezutul sprijinit de birou, miscati piciorul drept, ridicat in prealabil in lateral, in sens invers trigonometric. Cu ceva de scris in mana dreapta (sau stanga, cum va convine) scrieti pe o coala de hartie cifra 2. In timp ce rotiti piciorul, incercati sa miscati si sezutul in stanga si dreapta de-a lungul biroului, si cu mana sa scrieti cifra 4. Puteti ? biggrin.gif
KodiaK
...da, evident ca putem. Si in timp ce facem asta dam din cap pe SOAD si bem si-o bere rofl.gif

Cu sasele e simplu, dar asta pt ca il fac rapid si creierul nu are timp sa isi dea seama ce se intampla. Dar ma blochez dak incerc sa fac o spirala pe hartie in sens invers rotatiei piciorului. blink.gif
simonsays
halcy, eu as fi crezut ca e greu sa fii high, si sa postezi pe han.. da vaz ca tu reusesti cu brio ... spoton.gif
halcyon_lll
Nu e greu deloc. laugh.gif Daca vrei sa incerci si tu, da un semn. Te aduc eu in starea high ... spoton.gif
simonsays
baaaaaaaaaa !! nu multumesc, nu TU tre sa ma aduci .. ci produsele alea naturiste !!! jamie.gif
halcyon_lll
Si acum un nou exercitiu, inspirat din tehnica Lamaze. Primul lucru, va cumparati o cantiate ce depaseste 2 litri de lichid, de preferabil bere sau suc. Se consuma absolut toata cantitatea de lichid, fara a vizita toaleta. Se asteapta momentul chemarii naturii, si atunci, se executa urmatoarele: cu spatele intins la un perete, facem un unghi drept cu picioarele. Cand sa ajuns in aceasta pozitie, se executa tehnica de respiratie, adica se inspira pe nas, se respira pe gura, intr-un ritm continuu si alert, contractand in acelasi timp si muschii bazinului. Cu mainile intinse in fata, se executa miscari de forfecare, de sus in jos si invers, cu palmele indreptate spre sud. Multa bafta. Se recomanda continuarea exercitiului atata timp cat ne permite vezica. Bafta ...
simonsays
exercitiul meu favorit, dupa 5-6 beri ... spoton.gif
halcyon_lll
Atunci e de bine, Simon. laugh.gif

Nu va agitati, saptamana viitoare invatam alte noi tehnici. wink.gif
simonsays
pot sa invat eu persoanele de secs feminin ? nu de alta, da am auzit de neste tehnici .. direct de la tata bizonaru .. manuale tantrice ... spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.