Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cactus Isi Ia Ramas Bun
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
gonen
QUOTE (cactus)

Voi ati fost (sunteti) familia mea; o sa-mi fie mai dor de voi decat de zilele si clipele pe care nu le-am petrecut alaturi de voi, alaturi de fetele astea minunate si unice -Scarlett si Mogaldeatza, si Carrad si Jeanine (adica Iliutza) si Mara si voi toate frumoase si vesele ca un cantec si m8inunate ca un vis frumos. Si Tu Vornicus ( NU Vornocum) - ficior fain, traznet si pe aceeasi lungime de unda cu mine, si tu Bogho si voi totzi ceilaltzi. Este ceasa tarzie cand cactusu trebe sa se duca....Baaaaaaaaaaaaaaaaaaa  io mi-s nascut in 12 ian 1952....Putetzi voi gandi intensitatea cabd i-am scris lu Scarlett si lu Carrad si lu Mogaldeatza. Deosebirea dintre ceea ...care este..este ca EU stiu sa deosobesc...



Edit:
m-a rugat ca aces topic sa se numeasca "Cantecul lebedei". Puteti face aceasta modificare, la titlu.
rebel
Pentru ce sa-si ia ramas bun?

Pentru numele lui Dumnezeu, ce v-o apucat?
cactus
QUOTE (bogho @ 16 Nov 2004, 06:28 PM)
QUOTE (cactus)

Voi ati fost (sunteti) familia mea; o sa-mi fie mai dor de voi decat de zilele si clipele pe care nu le-am petrecut alaturi de voi, alaturi de fetele astea minunate si unice -Scarlett si Mogaldeatza, si Carrad si Jeanine (adica Iliutza) si Mara si voi toate frumoase si vesele ca un cantec si m8inunate ca un vis frumos. Si Tu Vornicus ( NU Vornocum) - ficior fain, traznet si pe aceeasi lungime de unda cu mine, si tu Bogho si voi totzi ceilaltzi. Este ceasa tarzie cand cactusu trebe sa se duca....Baaaaaaaaaaaaaaaaaaa  io mi-s nascut in 12 ian 1952....Putetzi voi gandi intensitatea cabd i-am scris lu Scarlett si lu Carrad si lu Mogaldeatza. Deosebirea dintre ceea ...care este..este ca EU stiu sa deosobesc...



Edit:
m-a rugat ca aces topic sa se numeasca "Cantecul lebedei". Puteti face aceasta modificare, la titlu.

MULTZAM BOGHO TU ESTI UN DOMN.
Fetele, de la Cactus - care ( acuma, practic, plange)... hiya.gif yeah.gif hiya.gif flowers.gif
alaturi de voi am tost totdeauna cloud9.gif
Va iubesc. Si pe tine Mihai, care mi-ai tolerat... stii tu...care este
Si tu Vornicus - faiiiiiiiiiin ficior
Si voi totzi....
rebel
Dar dumitale de ce te retragi, dom'le? Fa-ma sa comprendo .. care este.
Cla
cactusuu, nu mai inteleg nimic... sad.gif
gonen
QUOTE (cactus)

In viatza asta este frumos sa stii cand si cum sa-tzi iei ramas bun - adica - sa-tzi platesti datoriile, sa salutzi in stanga si in dreapta si sa te departezi de acolo undeprezentza ar üutea fi, cel putzin deplasata.
TE ROG -  in numele meu sa-tzi iei ramas bun de la totzi pe care ii ubesc acolo la han, de la fetele alea Faiiiiiiiiiiiiiiiine si inegalabile, de la Vornicus (NU Vornicum). de la Minerval si Hampu, de la dead-cat, de la Mihai si Scarlett, de la Mogaldeatza si Carrad de la toate fetele alea MINUNATE care m-or insotzit in acest timp. Le multzumesc tututorot.
Un cactus trebuie sa mai si infloreasca,un cactus nu se joaca cu bumbii, insa nu poate renaste precum pasarea "Phelix".
Cu totii, aici suntem tineri, frumosi, simpatici, insa nu mai pot apropria lumea reala de cea virtuala.
Taaaaaare mi-i dor de voi; dar asta este.....care ste

io-s si raman CACTUS - ala faiiiiiin de tot
Scarlett
QUOTE (bogho @ 16 Nov 2004, 07:47 PM)
io-s si raman CACTUS - ala faiiiiiin de tot

si atunci .... de ce ?
cactus
n-ai vazut ce o postat Clarence ptr. mine? Ce frei ? frumoasa si bestia (Brrrrrrrrrrr)
dead-cat
no drace! sad.gif.
stai bre locului, pina ai macar 2000 de postinguri numarate. n-ai cum sa te plictisesti asa repede tongue.gif
cactus
QUOTE (dead-cat @ 16 Nov 2004, 10:06 PM)
no drace! sad.gif.
stai bre locului, pina ai macar 2000 de postinguri numarate. n-ai cum sa te plictisesti asa repede tongue.gif

Clarence : dead-cat a scris

Corect. L-atzi avut pe diavol acuma vretzi sa avetzi si slutzenia langa voi ?????
Te stiam ca NU bei...
Diana-Maria
Nu pricep nimic.
Cactusel,unde vrei sa te duci ?! blink.gif
rebel
Tu ori te-oi trezit să faci vreo glumă ca aia din promoţia Ursus? Stai stimabile locului puţintel! Doar n-om fi aşa greu de suportat ...
Cla
Nu prea cred ca glumeste, rebel sad.gif
Sa-l bombardam cu PM-uri, poate-i (re)vine mintea la cap wink.gif
cactus
@ dead-pisic; Diana-Maria, rebel - chestia-i cam asa cum o fost, pe vremuri cu TriRegnum DAR din alt punct de vedere; vedetzi voi, chiar azi s-a discutat la Han despre lumea virtuala si cea reala. Sa-tzi faci o imagine simpatica, de cactus permanent vesel, "pufos"; "parfumat" este, fara indoiala frumos - cu conditzia ca si realitatea sa fie aproape de virtual. Din pacate nu este. Tot ce am detestat in viatza mea a fost minciuna, sau ascunderea devarului. O "gluma" se accepta - dar nu la infinit. Si am considerat ca a venit momentul cand, intalnirea din Arad facand faaaaas, sa ne cunoastem. Nu-s nici cactusu din pozele forumistilor, nici mutra de retardat simpatic din avatar. Sunt mutra pusa de Clarence undeva prin zona, cu varsta pe care o am. Cum va imaginatzi voi ca maine dimineatza o sa mai am obraz sa le spun fetelor astea faiiiiiiine : hiya.gif flowers.gif mwah1.gif Nu credetzi ca ar i ridicol.? Si cum credetzi voi ca Scarlett sau... o sa-mi mai spuna "Pufosule... mwah1.gif ". Nu tzine.
Plus - fiind singur de atata timp, cred ca trebuie sa-mi pun ordine in viatza. NU am pe nimeni si nici perspectiva. Eventual sa ma ocup mai mult de bucatarie, sa las conservele, sa...., sa... devil.gif stie. Ca eu nu stiu. Ce vreau eu nu se poate si ce, teoretic, s-ar putea, nu ma intere...
Asta e...
Mi-e greu, preteni; tare, tare greu.....si nici nu gasesc o solutzie....care este...
Credetzi voi ca toate discutziile astea pe teme de cat si cum a baut fiecare sunt reale ? tot atat de reale ca si lumea virtuala in care am facut din virtual realitate...
Si mi-i tare dor de voi da nici unul din voi n-o sa vina sa-mi dea solutzia...sau poate totusi ?
Habar n-am
Asta e...Pa - Dan
rebel
Bine-bine, nu-i glumă, dar de ce pleacă nu pot să-nţeleg? Cine l-a supărat?
rebel
Frăţică, stai dom'le niţel! Crezi că de fugi şi ne-ntorci nouă spatele acum e mai plăcut decât să rămâi şi să şmenuim problemele respective împreună? Ia-ţi un moment de respiro şi ascultă: Aici suntem toţi prieteni, indiferent de vârstă, naţie, religie ori orientare sexuală (:rolf:). Nu te judecă nimeni pentru nimic. Suntem doar prieteni şi încercăm să ne ajutăm unii pe alţii. Nu găseşti în prea multe locuri jurnale online ale unor persoane reale care chiar pun inimă-n ce scriu acolo. Zic eu că astfel dau dovadă de enorm curaj.

A-ţi etala sentimentele pentru fiece necunoscuţi denotă că eşti un fel de ... ninja pe puţin .. care este, el.

Rămâi bunăoară încă o săptămână prin zonă. Cât te-o durea?
Mihai
Cactus brow.gif
hmm.gif Vrei sa vin sa te iau de urechiuse? nonono.gif De fapt ar fi cam dureros, esti destul de tepos... unsure.gif

Gasim o solutie de compromis? wink.gif
cactus
@ rebel Multumesc; TU esti un OM; oi ramane fiindca voi imi suntetzi tare dragi - acuma NU glumesc - nu stiu cat; sper sa ma tzina baierile, sa ma mai ajute si pretenii - de aici din zona - se stiu ei....da´tot n-o sa mai am curajul sa le spun fetelor alea faiiiiiine de aici ce le-am spus in fiecare dimineatza....Si "cactus" ? devine "obsolete" cum zic aia din USA... rofl.gif da´taaare nu l-as schimba cry.gif

@ rebel - dragule - nimeni nu m-a suparat; daca tzi-as spune ca mi-am schimbat oglinda in baie cu una noua, faina si curata su am vrut sa-mi rad tzepii de pe mutra si am intrat la intrebari ????(m-ai crede ? stii tu cat costa o oglinda noua plus montatul ????) Cam asta a fost - in linii foarte, foarte mari.....
VOI, de aici, din ograda, NU ma putetzi supara fiindca suntetzi cu totii faini de tot.

Sunt probleme care imi apartzin si carora nu le stiu gasi rezolvarea; asta e; cum zic inglishii : it´s simple as that..DAR, io zic ca pe aici mai am preteni care or sa ma ajute sa-mi gasesc si io calea...

Versurile de azi, de ieri, alea au fost sincere - asta nu-i banc; asta-i afirmatzia lu Dan

In rest ? Nu stiu...

Hotararea de plecare, odata cu poza trebuia sa fie definitiva. DE CE TU si altzii atzi zis sa raman....Acuma raman, dar cum ? Sa gandeasca in fiecare di,mineatza fetele astea f.f.f.faiiiine ca vine moshu sa le dea flori ???? jenant....Cu toate ca un cactus ajunge si la peste 100 de ani...da, maaa, da ala-i vrdeatza; io nu mai mi-s ca v-am spus cine mi-s (joc de cuvinte)...
Fie ce-o fi...
Pacat ca nu ne-am vazut aici, in Arad. Poate in alta viatza. Atunci o sa-l invitatzi pe nepotu miu din gradina botanica... roflmao.gif

Multzam pentru vorbele voastre. Multzam mult de tot...
cactus
@ Mihai - Multumesc.... yeah.gif

Sa indraznesc de aici sa le spun fetelor astea faiiiine de tot... yeah.gif flowers.gif cloud9.gif pash.gif ??? Ca io taaaare mult le iubesc, chiar daca-s secular... rofl.gif
Mihai
QUOTE
Acuma raman, dar cum ? Sa gandeasca in fiecare di,mineatza fetele astea f.f.f.faiiiine ca vine moshu sa le dea flori ????

brow.gif In mod sigur ai observat pana acum ca nu varsta este elementul determinant in discutiile de la Han. Sunt forumisti de la 14 ani pana la... ei, asta va ramane un mister. harhar.gif
Asadar, nu cred ca varsta trebuie sa te determine sa iei o asemenea decizie. wink.gif
Cla
No vezi, Dan, ca merge. Ramai cu poza cu tot, ca esti ficior faiiiiiiin, mai wink.gif biggrin.gif hug.gif
cactus
De ce am io asa o pasiune pentru lei - mai ales pe blazoane.....Fiindca-s pushi sa apere verdeturile de napasta.

@ Mihai - inca o data multzam. Mi-ai redat moralul. Cineva zicea ca-i dovada de curaj sa recunosti...Ce sa recunosc ? Realitatea ? Asta trebuia doar s-o confirm..Ca io , oricum, tot baiat mishti raman...cu sau fara tepi.
Normal ca iau in considerare ideea ta..."Gasim o solutie de compromis" fiindca am avut totdeauna o minte deschisa si libera pentru orice sugestii...Si nici nu afirm despre mitea (pardon - tzepii) mea ca ar fi alfa si omega; dimpotriva...Dar asta-i tema de e-mail...

@ Clarence - vezi mai sus - LEULE

Poza (caricatura) n-o mai schimba nici devil.gif Prefer aia de la pozele forumistilor. Macar aia are personalitate...si-i singulara

PS - NORMAL ca-s un cactus spiritual... roflmao.gif

Multzam , Mihai...
Fetele ....nu mai indraznesc ca acuma chiar ca ma rushinez.....

Pusici tuturor si multzam

@ TriRegnum - io nu uit niciodata nimic....Multzam
Vornicum
Eu cred ca inteleg.
Trebuie sa ne strangem astia de dimineata la Arad sa ne cunoastem.
Asta vrea sa zica Teposu. Lumea vituala nu e destul pentru unii.
Sa ne iubim cat inca traim.
Vornicum
Uite am stat eu si m-am gandit. 26 ani , inca necasatorit. Viata trece pe langa mine. Tanar si fara folos. Ce rost are?
Nu vreau ca Cactusus sa plece. Eu cu cine ma mai conversez dimineata?
varsta nu trebuie sa constituie un impediment ci modul CUM gandim.
Cactusu e sufletist si simpatic. Nu conteaza restul.
Propun sa ne vedem. Pana nu e prea tarziu.

De ce mama dreaq nu-s eu banatean sa traiesc mai aproape de Cactusus? M-a pus cucu sa ma nasc acilea unde a intarcat mutu iapa!

Vornicum
Gata , am descoperit! Si-a pus Cactsu poza si de aici si melancolia.

Ei bine , sa-ti zic eu ceva Teposila.
Acum ca stiu cum arati ( in sfarsit ) vreau mai mult sa glumim aici in Poienita. Vreau de asemenea ca sa ramai Teposila pe care-l stiu.
Uite, zic un secret.
Anul trecut in vara trebuia sa ma casatoresc , dupa o logodna de aproape un an. M-a lasat cu gura-n soare. Motivele sunt inutile asa cum a fost si relatia mea. Viata e cam nenorocita uneori.

dar am descoperit ca exista prieteni cum esti tu care fac diferenta in viata.
mogaldeatza
Cactus sper sa revii asupra hotararii.
Ne esti drag si fara tine Poiana ar fi cam trista diminetile wink.gif
Turcoaz
cactus, fara tine Hanul capata alte dimensiuni si nu va vea parfum...


Te asteptam!

happy.gif
contraste
Mai, mai, mai !
E de la inima si viata, nu-i de la voi !
Scoate cactusul din inima, CACTUS !
Dark Angel
Teposule...unde-i mama, poza aia, ca m-ai facut curioasa!

Eu n-am avut placerea de a-ti vorbi pana acum( poate ca te-am evitat intentionat, datorita prieteniei tale cu Vornicum...cu care eu am avut ceva neintelegeri)...
Sa stii ca eu am citit cu mare placere ce scrii tu, n-ai vrea sa faci un compromis si sa mai zabovesti olecuta pe-aici? flowers.gif
contraste
Hai, te invit pe 20 nov. pe han.
Vornicum
flower, eu te stimez ca pe o concetateana. Hai totusi sa ne concentram sa-l aducem pe Tepos inapoi, nu sa ne improscam cu noroi.
Mersi.
Scarlett
sunt multe de spus .......dar cui .....daca ne parasesti ? cry.gif
Mara
QUOTE (cactus @ 16 Nov 2004, 11:12 PM)
Nu-s nici cactusu din pozele forumistilor, nici mutra de retardat simpatic din avatar. Sunt mutra pusa de Clarence undeva prin zona, cu varsta pe care o am. Cum va imaginatzi voi ca maine dimineatza o sa mai am obraz sa le spun fetelor astea faiiiiiiine : hiya.gif flowers.gif mwah1.gif Nu credetzi ca ar i ridicol.? Si cum credetzi voi ca Scarlett sau... o sa-mi mai spuna "Pufosule... mwah1.gif ". Nu tzine.
Plus - fiind singur de atata timp, cred ca trebuie sa-mi pun ordine in viatza. NU am pe nimeni si nici perspectiva. Eventual sa ma ocup mai mult de bucatarie, sa las conservele, sa...., sa... devil.gif stie. Ca eu nu stiu. Ce vreau eu nu se poate si ce, teoretic, s-ar putea, nu ma intere...
Asta e...

Dane, oare cati dintre noi suntem pe Han ca in realitate? Eu cred ca prea putini, pentru ca involuntar sau voluntar ne cream o imagine care arata cam cum ne-am dori sa fim si nu neaparat cum am ajuns sa fim. Prea putini dintre noi sunt cu adevarat frumosi/tineri/au succes in viata etc. Majoritatea suntem oameni normali, cu toate consecintele care decurg din asta. Faptul ca tu ai o varsta si niste riduri in plus fata de mine sau altii crezi ca schimba cu ceva faptul ca esti un om deosebit, un om care binedispune prin cateva cuvinte, un om care este indragit de toti cei care trec prin Poiana? Eu spun ca nu.

Ok, trebuie sa-ti pui ordine in viata, dar ce legatura are asta cu Hanul? In fond aici petreci doar cateva ore pe zi, printre picaturi, cam pana la 3 cand vine ora sa 44.gif , nu? wink.gif

Dragule, sper din tot sufletul sa revii la Han si sa te puna pacatul sa nu nu-mi dai flori dimineata sau sa nu ma pupi! devil.gif

mwah1.gif
gonen
AM uitat ieri sa adaug:
QUOTE (cactus)

Nu o sa plec definitiv de pe han. Prietenii ma pot contacta prin PM.
nefertiti-old
Cum adica isi ia ramas bun??? Da' pe noi ne-a intrebat daca vrem sa plece? Sau daca il lasam sa plece? Cactusu', ia baga-ti mintile in cap si stai unde esti! Tu mereu ai avut o vorba buna pentru fiecare, de ce vrei sa pleci? Zau ca nu inteleg. cry.gif cry.gif cry.gif
mwah1.gif
simonsays
bai nea cactusu, nus cum sa zic... da' multi din zona nu mai sint adolescenti, nici pe departe .... si cu toate astea stam bot in bot toata ziua pe han, si cand avem ocazia, ne vedem si discutam, si bem cevasilea, si una-alta, care cum poate... daca varsta era o problema, o limita, o bariera, apai se ducea dracu de la inceput tot hanu ... biggrin.gif practic ne doare in kur de care cum arata, de unde e, ce studii are / nare, daca e casatorit sau ne, samd; atata timp cat ne dragalim si ne rasfatam si ne respectam unii pe altii, totul e ok; iar treaba aia cu "cum sa le mai pupi tu pe fete" ... hai te rog, fii serios !! cu gura domle, cum altfel ??? laugh.gif

ps. sa-ti zic un secret.. cica femeile prefera barbatii mai mari decat ele.. maturi, cu experienta... asa ca BAGA MARE domle !! spoton.gif
Cla
Prieteni, nu mai fiti tristi, cactus s-a razgandit. A fost necesara ceva "munca de convingere" bop.gif evil.gif , dar s-a meritat.
Asta nu inseamna insa ca sa nu-l mai bateti la cap, sa scape de niste idei aiurea si inutile wink.gif
gonen

QUOTE (cactus)

Iti multumesc tzie si tuturor pentru cuvintele voastre. Asa cum am spus si aseara, nu plec de tot; trebuie putzin timp sa-mi fac ordine in viatza asta tembela si am sa revin, sper, cu alt moral. Pana una alta, astazi si vracii mi-au spus ca o perioada de plecat din Arad, de schibare de mediu e mai mult decat necesara. Cred ca am sa plec undeva unde sa-mi revin. Inima bate aiurea, oulsul e la fel; nu mai zic de tensiune. Concediu efectiv n-am mai avut de vreo 10 ani. Nervii-s prashtie. Deci va trebui sa plec macar cateva zile. Inca nu stiu unde - undeva unde sa ma tzina si buzunarul. M-as fi dus la sora mea la Koblenz - normal ca nu m-a chemat cu toate ca stia situatzia...Asta e cand ai frati. Cele relatate de tine, in mare parte le-am trait si eu, unele la o varsta mai tanara decat a ta, altele, la varsta ta...Toate trec. Nu pleaca mosu cactus asa de usor. Si nici nu se pleaca. M-am ridicat de fiecare data in viatza asta nenorocita. Fii sigur ca si acuma am sa ma ridic. Nu va fi usor, dar am s-o fac.
PS - stii ca in Israel se cultiva intens cactushi care au nishte fructe f. faine la gust ? Nu retin numele verilor mei care fac fructe de astea - dar am vazut la televizor; deci nu-i banc. Dovada ca si cactusii-s buni la ceva. Cica fructele se exporta masiv in Germania...
Cu tot dragul tie si tuturor de pe Han...Io zic ca n-o sa dureze mult. Nici in spital nu te tzin astia mai mult de o saptamana dar-mi-te daca plec undeva sa-mi revin si gata. ...Boabe, fara tzigari si zemuri, si se rezolva. Zi-le te rog si lor...
Pusici multi... Dan   wink.gif  Asta-i ptr. fetele alea faiiine de acolo flowers.gif

PPS - normal ca am cinstea sa ma aflu la servici. Cred ca de maine ma roiesc...Sa vorbesc cu sefa ca zile de concediu, slava Domnului am o gramada...


deci, promisa ca se intoarce!
simonsays
ashea nene !! de fapt cred ca vroia sa-si planga nitel de mila ... devil.gif
ce javra draq saaant ... rofl.gif
na, acuma fiecare are momente d'astea; se intimpla si prin alte case .. wink.gif (daca esti nastase, se intimpla chiar in MULTE case.. biggrin.gif ) ideea e ca fiescare are nevoie sa se simta iubit.... smile.gif acuma, ba pufosule, sa nu te astepti de la mine sa te IUBESC, ca .. jar mananci ! laugh.gif daca aveai tzatze mari .. poate cine stie ... harhar.gif
Vexx
Felicitari Cla si Bogho! spoton.gif

Cactusel, te astept sa bem un Jack! wink.gif
simonsays
n-auzi bre ca e la tratament.. cactusule, tu vina cu apa plata, ca lamai avem destule in bucuresti... e plin parlamentu de ele... rofl.gif
Cla
Aaa, uitasem, el mi-a cerut sa-i pun poza
Ce tratament cu apa plata, dom'le? Sare si lamaie trebe la zeama de cactus spoton.gif
simonsays
dece ma, are gust de peste ? deci acum sint TREI lucruri care miros a peste ?!? uh ... rofl.gif
Cla
offtopicus, iti dai seama cum ar mirosi o sirena 6.gif hh.gif

rofl.gif
Vornicum
Cine-i offtopicus? ... care este
rebel
Simonu' este. Vezi 'Schimbări Nick-uri'.

Până la urmă ce-o hotărât borfaşu' ţepos? Rămâne prin zonă sau ne ducem peste el în casă?
Vornicum
Din ce am inteles eu, pufosila si-a luat niscaiva zile libere.
O sa revina. spoton.gif
rebel
De frica noastră ... normal! rofl.gif
Vornicum
Nu, mai razvratila, nu l-am speriat noi, ca-i suntem draji.
E putin obosit si s-a retras la tara sa manance purcelus.
rebel
Ziceam că se-ntoarce de frică, nu că a plecat de frica noastra, stimabile tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.