Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Testati-va Perceptia Extrasenzoriala!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Dincolo de Ratiune
Catalin
http://moebius.psy.ed.ac.uk/~paul/zener.html

Eu am reusit sa obtin 13 din 50 (m-am jucat de 2 ori), ceea ce din pacate nu ma califica drept "psychic". Poate voi sunteti mai norocosi!
carrad
asta da joc! amuzant....mai ales rezultatul rofl.gif
5 din 25....foarte normala rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Mrs. Rogers
Well, toxic, you got 5 / 25 correct (20%)
By chance we would expect 5 / 25 correct guesses (20%)
sad.gif
axel
9/25 la prima incercare. Not bad at all rofl.gif
Catalin
Oh, master! pls.gif pls.gif pls.gif
axel
Daca eu sint master, tu esti zeu! rofl.gif
mogaldeatza
Interesant prima data 5/ 25 , a doua oara 9/25 , oare sa imi mai fortez norocu? rolleyes.gif
axel
M-am uitat in script-uri. Numerele aleatoare se genereaza in browserul tau (prin urmare pe calculatorul de langa tine). E mai bine: daca se generau la server si erau tinute doar la server-ul web, atunci aveai perceptie extrasenzoriala legata de niste biti intr-un calculator aflat la multe mii de Km distanta rofl.gif
mogaldeatza
rofl.gif
axel
Aaa, si completare: nu triseaza. Se genereaza numerele respective inainte de a da tu click pe cartoane. Ca daca le-ar fi generat dupa ce dadeai OKAY, ar fi masurat gradul de Nostradamus din tine rofl.gif
mogaldeatza
M-am gandit la lucrul asta in momentul in care am jucat si asta a facut ca totul sa fie
si mai atractiv.
contraste
Mie mi-a iesit 5, adica normal.
Si cand ma gandesc ca multi imi spun ca nu sunt !
Catalin
Un test foarte interesant prezentat de IO poate fi gasit aici. Ideea e simpla: va hotariti daca vreti sa duceti bilele mai spre stanga sau mai spre dreapta. Alegeti metoda prin care vin bilele (Automatic e cea mai comoda) si alegeti un numar de bile. Ca sa fie corect trebuie sa decideti de la inceput numarul de bile. Apoi apasati start si va concentrati puternic. biggrin.gif

La sfarsit va exista si o analiza. Rezultatele mele cu 50 respectiv 500 de bile le gasiti aici.
Blakut
Mi-au iesit 26 de bile rosii si 12 verzi. Rezultat fair. Nu stiu cum sa le postez cu poza.
IO
Va invit sa aruncati o privire si la testele facute de altii.
Catalin
IO, subiectul se cheama "Testati-va perceptia extrasenzoriala". Daca ai ceva de spus ontopic te ascultam cu interes. Ce-ar fi sa incepi cu rezultatele pe care le obtii tu la testul pe care l-ai propus! Te rog sa ne faci un paste cu rezultatul tau pe 500 de bile! jamie.gif
Cla
Eu-s prost rofl.gif Sau nu... cand am vazut semnele alea, mi-a pierit cheful sa ma uit la ele... urasc asa teste, s-ar putea numi "Debility" blink.gif sau "Cum iti invarti ochii" biggrin.gif

Oh, no... ohno.gif
Catalin
Cla, nasol... oricum, stii si tu ca multi sunt chemati dar putini sunt alesi! ohyeah.gif
Cla
Tu ai zis-o clapping.gif ... ma simt neales... sorry.gif
O sa ma scufund in nasolitate blink.gif

...poate vad acolo alte semne ciudate...

rofl.gif
IO
QUOTE
Te rog sa ne faci un paste cu rezultatul tau pe 500 de bile!

Ca daca nu... CE? ph34r.gif

Catalin
Daca nu, macar nu mai fi offtopic! blink.gif

P.S. Dar de ce ti-e teama sa ne spui rezultatele tale? Sa fie, oare, din cauza ca nu prea reusesti sa influentezi bilele alea? rofl.gif
IO
"Teama" e un sentiment care nu prea mi-e familiar, prietene. Daca tot speculezi asupra a ceva inexistent, e de presupus ca aceasta carenta e mai degraba la tine... si pe buna dreptate.
Cat despre joculetul cu pricina, raspunsul e acelasi: not interested. jamie.gif
Catalin
QUOTE

Cat despre joculetul cu pricina, raspunsul e acelasi: not interested.


Stiu... vulpe, struguri... ohyeah.gif
IO
Caine... grija altuia...
Catalin
http://www.boundaryinstitute.org/articles/GotPsi-public.pdf

Lectura foarte interesanta si care arata foarte bine cum trebuie organizate experimentele.
Predatoru
La Zener Cards, am 6/25 (24%). Sper ca e de bine...
A doua oara... 8/25
Predatoru
iar la aia cu bilele... insignifiant...
l-am facut de vreo 2 ori cu 20 de bile si abia apoi m-am prins care era regulametul... biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.