Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:O Intrebare
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
halcyon_lll
Vreau sa imi fac pasaport. Toate bune si frumoase. Dar, ( sad.gif ) am buletin de ala vechi, nu carte de identiate de aia din plastic. Intrebarea este ... ca sa pot sa imi fac pasaport trebuie sa imi schimb si buletinul sau nu ? Am cautat pe net si nu am gasit nici o specificare in acest sens. Help me someone.

Mersi. wink.gif
gonen
pana acum 1 an aveai nevoie de buletin tip Carte de Identitate, insa din cate stiu eu, s-a renuntat la aceasta regula.
Mara
Un coleg si-a facut pasaport si are buletin, nu CI. In Bucuresti.
Cla
Poate te ajuta asta, Halcy: http://www.dgeip.kappa.ro/pas_elib.htm smile.gif
cactus
ambele se face deodata, la militzie; capetzi si carte de alegator (io am capatat - am pus-o la colectzia de timbre). DaŽ , iti sugerez sa suni la militzie, si sa spui ca esti aia si aia, suni de la firma aia si aia, si ai nevoie de pasaport dar ai inca buletin vechi neexpirat - ce trebe sa faci ??? Asta intrebi tu; ei or sa-tzi spuna un bla-bla de prost gust si atunci ceri sa vorbesti cu seful serv. de evid a populatziei sau seful serv. pasapoarte - cum se poarta acuma. Oricum, pasaport nou capetzi numai daca ai buletin (-pardon Carte de Id) noua - deci musai sa ungi ca sa le faci pe toate deodata - ca la PC-ul militziei ti se face o singura poza care merge si la ID, si la pasaport si la cartea de alegator (DACA se mai face...a mea o vand la licitatzia ca oricum nu foloseste la nimic). Multa bafta . Pa - tu draga.....
contraste
Da un telefon la Evidenta Populatiei = Serviciul Pasapoarte, acolo primesti... ultimele stiri in domeniu.
Carmi
Varianta prescurtata:
Pt pasaport ai nevoie de carte identite

Carte de identitate la politia orasului din care esti : extrras cf ,dosar, certif de nastere xerox +original, formular (cred ca uit ceva)
il ai cam in 2 saptamani daca ai pile in 2-3 zile

Pasaport :resedinta de judet a jud de domicil...CI +xeroxuri dupa, dosar, taxa cec, timbru, formular
iti ia 1 luna...30 de zile sau dupa marimea pilii*


*doamne-ti multumesc ca-s in Romania biggrin.gif


Blakut
Mi-am luat pasaportul nou ieri. Arat naspa in poza cu pletele mele, acuma tre sa schimb si buletinul.

Ce fete am vazut la pasapoarte: pe aia nu i-as lasa sa plece, ca mi-e clar ce treaba au ei inafara.

(la ridicare am avut nevoie de buletin si o hartiuta pe care mi-au dat-o ei)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.