Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Nothing's Gonna Change My World
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Mihai
Ganduri, scrieri, amintiri din viata Magentei veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif
Magenta
Unde incepe viata... si unde se termina ea?... cineva mi-a zis odata ca la 15 ani nu ai ce sa scrii intr-un jurnal... pentru ca la 15 ani nu poti spune ca ai inceput sa traiesti... doar vezi si descoperi... si incerci sa-ti dai seama unde si de ce te afli... oare...?

Cateodata ma cuprinde o ura surda impotriva omenirii, impotriva societatii in care traim, care are "dreptul" sa ne condamne, sa ne judece, sa ne controleze destinele, sa ne spuna ce trebuie sa facem, cum trebuie sa vorbim, cum trebuie sa ne imbracam, o societate care ne ucide visele, sufletele, ne incorseteaza in reguli, ne dezvata de obiceiul de gandi liber, de a visa... de a iubi... si mai sunt si zilele in care pot sa sper ca voi avea curajul sa fiu EU mereu... ca nu-mi voi pierde visele, nu-mi voi pierde acel ceva pe care multi nu-l inteleg si il ignora... spiritul... fara sa imi pese de ce vor crede "ceilalti", cu certitudinea ca cei care nu ma inteleg nu mi-au fost si nu-mi vor fi niciodata prieteni adevarati... si ce frumos e sa scrii cu Debussy pe fundal...

"nu mai visa atat"...
"fii mai ancorata de realitate"...

cuvinte pe care le urasc... cateodata simt ca-i urasc chiar pe cei ce mi le spun...desi stiu ca ma iubesc si ca imi vor binele... se zice ca cei care te iubesc cu adevarat te vor intelege pana la urma... nu pot decat sa sper...
si daca totusi ma insel? daca traiesc intr-o lume ireala, fantastica, si "ei" chiar au dreptate...?

Sing me to sleep
Sing me to sleep
I'm tired and I
I want to go to bed

Sing me to sleep
Sing me to sleep
And then leave me alone
Don't try to wake me in the morning
'Cause I will be gone
Don't feel bad for me
I want you to know
Deep in the cell of my heart
I will feel so glad to go


Sing me to sleep
Sing me to sleep
I don't want to wake up
On my own anymore


Sing to me
Sing to me
I don't want to wake up
On my own anymore


Don't feel bad for me
I want you to know
Deep in the cell of my heart
I really want to go


There is another world
There is a better world
Well, there must be...
Magenta
ieri am fost in imposibilitatea de a scrie... mii de scuze... cui?... nu stiu... smile.gif
astazi ma simt bine... de fapt, n-as putea spune daca m-am simtit bine pe parcursul intregii zile, trec atat de repede de la o stare la alta... atat de superficiala in ganduri, in sentimente... uneori...
dar acum ma simt bine... impacata cu lumea... uneori merg pe strada si vad oameni pe care mi se pare ca ii cunosc, pe care ii simt aproape de sufletul meu, desi nu i-am intalnit in viata asta... as scrie mii de pagini, dar simt ca n-ar avea nici un rost... poate v-ar ajuta sa ma cunoasteti mai bine... pe mine m-ar ajuta doar sa ma pierd si mai mult in intrebari fara raspuns, in ganduri fara logica, in vise si senzatii...
uneori cred ca ar fi mult mai simplu daca as fi altfel... daca as fi la fel ca "ei"... sa ma duc la scoala si chiar sa-mi pese, sa citesc doar pentru "a-mi imbogati cultura generala", sa nu fac din nimic o pasiune prea mare, sa iubesc si sa urasc moderat, pentru ca "ce-i mult strica", sa-i consider pe cei care indraznesc sa mai viseze in ziua de azi "fraieri romantici", sa fiu ceea ce urasc mai mult in lume. daca ar fi posibil, ar fi altfel... nu mi-ar mai pasa asa de mult de toate "prostiile", n-ar mai exista atatea intrebari, nu m-as mai chinui atat pentru un simplu gand, un vis, o vorba... oare e posibil...?

Across the universe

Words are flowing out like endless rain into a paper cup,
They slither while they pass, they slip away across the universe
Pools of sorrow, waves of joy are drifting through my opened mind,
Possessing and caressing me...

Jai guru de va om
Nothing’s gonna change my world,
Nothing’s gonna change my world.
Nothing’s gonna change my world
Nothing’s gonna change my world.

Images of broken light which dance before me like a million eyes,
That call me on and on across the universe,
Thoughts meander like a restless wind inside a letter box they
Tumble blindly as they make their way
Across the universe...

Jai guru de va om
Nothing’s gonna change my world,
Nothing’s gonna change my world.
Nothing’s gonna change my world.
Nothing’s gonna change my world.

Sounds of laughter shades of earth are ringing
Through my open ears inciting and inviting me
Limitless undying love which shines around me like a
Million suns, it calls me on and on
Across the universe

Jai guru de va om
Nothing’s gonna change my world,
Nothing’s gonna change my world.
Nothing’s gonna change my world.
Nothing’s gonna change my world.
Jai guru de va, jai guru de va
Jai guru de va, jai guru de va
Jai guru de va...
Magenta
Ciudata zi... uneventful... doar ciudata... mi-a fost frig si m-am simtit vinovata, si a dracu, si din nou superificiala... si deprimata, visatoare, si am simtit nevoia sa ma cert si sa fac din tantar armasar doar de dragul de a o face... si nu stiu ce as mai putea scrie... vreau doar sa mai ascult cate ceva si sa ma uit la Sleepy Hollow...

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.