Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Majuscula La Inceputul Cuvintelor Din Titlu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
mărăcine
Va place activarea acestei optiuni? Personal, mi se pare inestetic. La urma urmei, nu vorbim engleza, si chiar daca am vorbi, tot n-am scrie conjunctiile sau articolele cu litera mare. Mai ales avand in vedere ca avem un forum cu un titlu atat de romanesc, e pacat sa importam modul britano-american de scriere a titlului.

Poate ar fi utila, de exemplu, transformarea primei litere din titlu in majuscula (in caz ca nu e) sau modificarea literelor mari in litere mici (in caz ca cineva ar vrea sa scrie un subiect cu majuscule pentru a atrage atentia asupra lui). Nu stiu daca se pot introduce asemenea optiuni, dar ele ar fi cu totul firesti, spre deosebire de cea mentionata initial.

Gata cu teoria chibritului. Voi ce parere aveti...?
nefertiti-old
E o problema existentiala. rolleyes.gif
mărăcine
De-aia am scris-o pe subforumul asta, nefertiti, de "existentiala" ce e...
dead-cat
atunci s-o tratam cu importanta cuvenita laugh.gif
nefertiti-old
... sau am putea s-o mutam la filosofie rolleyes.gif .
dead-cat
sau la extern. cai vorba de "britano-americani" rolleyes.gif . or fi acelasi lucru cu anglo-americanii? unsure.gif sau aia nu includ, scotia, irlanda de nord, tara golurilor si i-le din canal ? unsure.gif
nefertiti-old
Nuuuu, nu la externe, ca acolo il macelareste Talusa rofl.gif .
mărăcine
Chiar daca suntem in poiana lu' Iocan, nu-i nevoie sa transformati topicul asta intr-o discutie gen IRC, va asigur.

Oricat de banal ar fi subiectul, pot spera sa primesc si niste raspunsuri mai la obiect...?
nefertiti-old
QUOTE (mărăcine @ 7 Nov 2004, 03:59 PM)
La urma urmei, nu vorbim engleza, si chiar daca am vorbi, tot n-am scrie conjunctiile sau articolele cu litera mare.

Da' poate unii 'vorbeste' engleza. laugh.gif
nefertiti-old
QUOTE (mărăcine @ 7 Nov 2004, 04:29 PM)


Oricat de banal ar fi subiectul, pot spera sa primesc si niste raspunsuri mai la obiect...?

Da, speranta moare ultima. Asa zicea nu stiu cine. rofl.gif
dead-cat
cind esti offtopic intr-un forum de offtopicuri, asta nu inseamna ca esti ontopic? rolleyes.gif
nefertiti-old
Clar! Subiectul trebuie mutat. La 'dedicat ei', MAJUSCULEI! rofl.gif
Cla
Poate ar trebui mutat undeva pe unde se plimba thunder, sa vezi ce teorie iasa din asta hh.gif rofl.gif

maracine, de ce ai scris tocmai titlul asta cu majuscule?? huh.gif
halcyon_lll
Chestiile alea's majuscule ? huh.gif Ma gandeam eu ca e ceva dubios la mijloc ... rofl.gif pardon, la inceputul cuvintelor.
E.B.E.
Mai voi nu sunteti normali rofl.gif

Acuma pe bune, nu stiu daca IPB permite bagarea nasului in treaba respectiva... asa ca s-ar putea ca Mihai saracu' sa nu poata face nimic biggrin.gif
mărăcine
QUOTE (Cla)
maracine, de ce ai scris tocmai titlul asta cu majuscule?? huh.gif

Eu nu l-am scris cu majuscule, omule; tocmai asta ziceam, ca exista o setare care il modifica automat. Nu ca ma astept la vreun rezultat.

Apropo, ca tot discutia asta nu merge nicaierea: ati remarcat ce influenta au "zambaretii" asupra replicilor la un topic? Daca inserezi un simplu "rofl.gif" intr-un mesaj (de care am remarcat ca se abuzeaza), el influenteaza foarte mult atitudinea urmatorilor membri care raspund.
dead-cat
rofl.gif
Cla
QUOTE (m?r?cine @ 8 Nov 2004, 11:05 AM)
Eu nu l-am scris cu majuscule, omule; tocmai asta ziceam, ca exista o setare care il modifica automat.

rofl.gif mwah1.gif
mutulica
Inteleg ca e vorba despre o oPtiune, deci ca atare e oPtionala, si deci putem sa oPtam sa o folosim sau putem oPta sa nu o folosim... care este ca devine o oPsesie si daca e oPsesie incepe sa ne oPsedeze, deci propun sa mutam topicul la sex ca numa ala ne oPsedeaza, si mai avem niste oPsedati pe aici care poate ar vrea sa isi exprime oPtiunile de poTci care este.
si daca folosim rofl.gif care este, ca cica te dai de-a dura de ris, asta este alta oPtiune a oPsedatilor astia care ride de noi.
si mai scriu si cu majuscule... mai ales in Poiana, locul unde oPteaza sa se intilneasca oPsedatii ca e voie la off topic

pe care le-am baut
Cla
nePunaticule rofl.gif
punctt
rolleyes.gif laugh.gif
mad.gif oPsedetilor
mwah1.gif
Turcoaz
Sunteti superbi in normalitatea anormalitatii voastre NePunatici care este

laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.