Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:[Arhiva] Cine Iese Presedinte In SUA Si ROMANIA ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Socratel
Haideti sa votam si sa vedem in ce proportie Hanul a avut dreptate. Atentie ! Nu am intrebat cu cine ati vota voi ci cine credeti ca va iesi. Pentru discutii pe cealalta tema (cu cine votati voi) sunt si alte topicuri sau puteti adauga comentarii si aici.
axel
QUOTE (Socratel @ 1 Nov 2004, 05:23 AM)
Atentie ! Nu am intrebat cu cine ati vota voi ci cine credeti ca va iesi.

Pai majoritatea forumistilor nu au posibilitatea sa voteze in ambele alegeri biggrin.gif
Socratel
Si cu ce schimba asta vointa de a vota cu cineva? Nu e nevoie neaparat sa poti sa votezi ca sa ai un preferat.
Marcus
Eu am votat "Kerry si Basescu". Am votat SCHIMBARE. wink.gif
Ma surprinde neconcludenta sondajului. Poate situatia se mai limpezeste cand se vor strage mai multe voturi.
cactus
Io cred (si taaaaaaaaaaaaaaaare as vrea sa ma insel) c-or fi Bush si Nasty-boy

Chiar ca tare nasty scenariu, daŽ nu vad altul... 50.gif
abis
Cred ca vor castiga Kerry si Basescu. Vreau sa castige Kerry si Basescu.
cactus
QUOTE (abis @ 1 Nov 2004, 12:33 PM)
Cred ca vor castiga Kerry si Basescu. Vreau sa castige Kerry si Basescu.

Posibil....chiar f. posibil spoton.gif
xsimonax
Kerry (imi si doresc) si Nastase.
valentinu
bush si nastase
gonen
in SUA va fi Bush. Tocmai a spus Ben Laden, sa nu il voteze pe Bush. Iar cand un dusman iti spune sa nu faci ceva, atunci sigur faci. Deci americani il vor vota pe Bush (ce logica impecabila am biggrin.gif rofl.gif )

In Romania va fi Basescu,insa nu gasesc nici o explicaie, de ce!
Cafe Del Mar
la scenariile astea...ma apuca o leaca groaza...eu nu vreau nastase in nici o combinatie.Sisper sa nu mai iasa Bush.este un politician extrem de prost. hh.gif
prin urmare ce ramane:Kerry si Basescu!ei sa fie! wink.gif
axel
QUOTE (Cafe Del Mar @ 1 Nov 2004, 05:32 PM)
Sisper sa nu mai iasa Bush.este un politician extrem de prost. hh.gif

Fals. Bush e un politician foarte bun (ce-i drept, folosind ajutor din partea partidului). Numai ca nu e bun pentru nimeni altcineva in afara de el, companiile petroliere, familia regala a Arabiei Saudite si teroristii.
Jazz
@Axel
Yeah, ca bine zici! rofl.gif
N-am votat, nici nu pot sa votez. Dar sper ca americanii sa se trezeasca inainte de a fi prea tarziu... sad.gif
Cat despre Basescu si Nastase... As fi tare confuza. hh.gif
moonlight
Pentru Romania , Doamne-ajuta pls.gif pls.gif sa iasa Basescu ! Si cred ca nu se poate altfel desi daca stau si hmm.gif hmm.gif nici Basi nu-i prea innocent.gif ranting.gif ! La americanii trebushoara'i clara : Bushulica'i king.gif ! Ce va fi v-om vedea ! flowers.gif
mutulica
ce m-ar distra o intilnire la virf Bush - Basescu... unul sa se uite chioris si sa rida spart, si alalalt sa pretinda ca intelege
Evolution
hahaha a iesit Bushica smile.gif o sa iasa si Nastasica... si gata... ca acu' Nastase are spate smile.gif tare.... inca 4 ani de PSD laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Cafe Del Mar
QUOTE (Evolution @ 3 Nov 2004, 07:28 PM)
hahaha a iesit Bushica smile.gif o sa iasa si Nastasica... si gata... ca acu' Nastase are spate smile.gif tare.... inca 4 ani de PSD laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ei, uite mie de asta imi era frica hh.gif ...desi lumea pe aici e de parere ca nu e nici o legatura intre unii si altii....hhmm eu ma indoiesc.
acum ce sa mai zic...inca 4 ani de psd, inca 4 ani de Bush...?crap! frusty.gif
ramona
Si eu cred ca o sa castige Nastase. Asa ca cine stinge lumina? ohmy.gif
Marcus
Eu cred ca e mai bine ca a iesit G. Bush. El a mai fost prin Romania si ne poate sustine mai mult decat democratul Kerry.
ramona
Ne ajuta oricare dintre ei daca exista interes. Ne ajuta doar daca se ajuta PE EI!
Minerval
QUOTE (Evolution @ 3 Nov 2004, 06:28 PM)
hahaha a iesit Bushica smile.gif o sa iasa si Nastasica... si gata... ca acu' Nastase are spate smile.gif tare.... inca 4 ani de PSD

Domnule Ev. va reamintesc o chestiune esentiala: noi traim in Romania, natiune diferita de America. Ceea ce se petrece pe plan local politic in SUA nu dicteaza cursul evenimentelor din alte state. Afirmatia dvs. nu este matura, poate fi considerata drept doar o exprimare adolescentina fata cu reactiunea noilor evenimente de pe mapamond. Numai bine.
Jazz
QUOTE (Marcus @ 3 Nov 2004, 08:45 PM)
Eu cred ca e mai bine ca a iesit G. Bush. El a mai fost prin Romania si ne poate sustine mai mult decat democratul Kerry.

hh.gif Si ce crezi ca face el pentru Romania daca a vizitat-o? Nu inteleg.... Si de unde stii ca Kerry nu "ar sustine" Romania? Cum crezi ca ar sustine-o, anyway? blink.gif
Superunknown
QUOTE
Domnule Ev. va reamintesc o chestiune esentiala: noi traim in Romania, natiune diferita de America. Ceea ce se petrece pe plan local politic in SUA nu dicteaza cursul evenimentelor din alte state. Afirmatia dvs. nu este matura, poate fi considerata drept doar o exprimare adolescentina fata cu reactiunea noilor evenimente de pe mapamond. Numai bine.


Nu stiu cum e posibil asa ceva, dar de data asta chiar sint de acord cu domnu' Minerval. Insasi ideea de a alatura cele doua evenimente electorale tzine de o anumita mentalitate a puricelui care, ascuns in blana leului, se gindeste la antilopa pe care o vor minca "impreuna" la prinz. Si totusi, exista oameni cu mentalitatea asta: la Antena 1, era o prezentatoare care incerca sa ne convinga ca daca americanii au votat pentru continuitate si Bush ne e asa un prieten apropiat incit ne-a si vizitat intr-o zi cu curcubeu... eh... trageti si dumneavoastra concluziile care se impun...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.