Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Unde Mergeti De Sarbatori?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Ieri l-am vazut si auzit pe Seicaru cum canta o colinda pe un post TV.
Mi-am zis eu : Vine Revelionu' si trebuie sa fac iar ouale si cozonacu.
Eu cred ca o sa ma prinda Revu in fata sobei.
Dar pe voi, v-ati facut planuri?

PS : ma grabesc poate dar topicu expira abia prin Ianuarie. spoton.gif
Vornicum
user posted image
PREVIEW laugh.gif
gonen
Cred ca de sarbatori o sa fiu pe la Straja (in cel mai rau caz)
De fapt de revelion o sa fiu plecat. Craciun-ul il facem acasa. Tatal meu era nascut pe 25 dec. si tot timpul Craciunul se face acasa.
nefertiti-old
La mine se arata niste sarbatori fade. sad.gif
Scarlett
@nefertiti ..mai sunt o gramada de zile pina atunci ...nu stii ce se poate intimpla ...mizeaza pe neprevazut wink.gif
Vornicum
Dar matalutza, domnisoara Scarlett , pe unde o sa faci oameni de zapada si o sa vopsesti oua? hmm.gif
abis
Dar de ce crezi ca o sa vopseasca oua? Vine Pastele?
nefertiti-old
QUOTE (Scarlett @ 29 Oct 2004, 12:55 PM)
@nefertiti ..mai sunt o gramada de zile pina atunci ...nu stii ce se poate intimpla ...mizeaza pe neprevazut wink.gif

Din experienta de pana acum, neprevazutul asta imi rezerva doar rele. Surprizele placute nu par sa ma cunoasca pe mine. laugh.gif
cactus
QUOTE (nefertiti @ 29 Oct 2004, 12:04 PM)
QUOTE (Scarlett @ 29 Oct 2004, 12:55 PM)
@nefertiti ..mai sunt o gramada de zile pina atunci ...nu stii ce se poate intimpla ...mizeaza pe neprevazut  wink.gif

Din experienta de pana acum, neprevazutul asta imi rezerva doar rele. Surprizele placute nu par sa ma cunoasca pe mine. laugh.gif

Va ce coincidentza, tu draga

PeiSei - o alta pauza... roflmao.gif
Turcoaz
Nefe, gandeste +
Vornicum
QUOTE (abis @ 29 Oct 2004, 11:59 AM)
Dar de ce crezi ca o sa vopseasca oua? Vine Pastele?

Poi ce are daca am eu chef sa mananc oua vopsite de Revelion? N-am voie?
Buey, eu mananc oua vopsite chiar si in mijlocul verii. E mai frumoase spoton.gif

_________
Iote ce s-a prins!
Scarlett
QUOTE (Vornicum @ 29 Oct 2004, 11:57 AM)
Dar matalutza, domnisoara Scarlett , pe unde o sa faci oameni de zapada si o sa vopsesti oua? hmm.gif

nu-mi fac planuri asa indepartate ..te anunt cand ma hotarasc harhar.gif
abis
Adica sa vopseasca Scarlett oua doar pentru ca tu ai pofta? hmm.gif Incep sa intru la idei...
halcyon_lll
QUOTE (abis @ 29 Oct 2004, 12:17 PM)
Adica sa vopseasca Scarlett oua doar pentru ca tu ai pofta? hmm.gif Incep sa intru la idei...

rofl.gif Scarlett draga, in ce culori iti plac oualele ?
Cla
Eu imi caut de Craciun un bunker unde ma ascund cu cateva lazi de vin. Si hibernez acolo ph34r.gif
genicon
Craciunul... probabil in familie. In ceea ce priveste Revelionul, desi am inceput, intr-un fel sau altul, sa vorbesc cu prietenii mei, probabil ca vom ajunge la fel ca anul trecut, sa stabilim exact ceea ce vom face pe 28-29 decembrie. Viata traita la maxim! laugh.gif tongue.gif
Aramis
Craciunul acasa, cu familia, ca asa'i cel mai frumos...
Revelionul? Habar nu am, si eu ca si Geni, tot vorbesc cu prietenii, dar exact ca anul trecut parca vad ca o sa hotaram totul pe 29, iar locatia va fi stabilita pe 30 seara biggrin.gif
AIWA
Daca voi gasi un suflet ...il voi face impreuna....daca nu...pe net si mai vad eu!
Antont
Daca sint in oras si e uscat asfaltul, imi "ard" tot pneul spate in fata sediului politiei rutiere, asa de show. Incep sa ma gindesc serios la treaba asta rofl.gif ...In rest habar n-am ...
Vornicum
Mai draga, de ce faci matale lucruri satanistice de sarbatori?
Nu poti sa colinzi si mataluţa ca si noi restu' ?

Steaua sus rasare
Mi-am luat o motoreta mare.
Care este spoton.gif
cactus
Quote:
Unde Mergeti De Sarbatori?, vine iarna...

Pai io ma duc la Baia Mare ca Vornicu are o camera libera... spoton.gif 6.gif

PeSei - luat din p.deved. limbistic, daca mai tiŽn io minte , diateza activa (???? diateza sa fie ?) in latina are terminatiile:
Vornicus
Vornici
Vornici
Vornicum
Vornicae
Vornico

Deci, daca am scris io bine, pe tine te cheama Vornicus.....care este...
Vornicum
Teposila, te cazez de nu te vezi... spoton.gif
Stai sa vezi, aici in apropiere s-a deschis o bodega "La cactusu Verde" ii zice. Mai sa fie, mi-am zis io filosofic. Pufosu a fost si pe aici.... rofl.gif
cactus
Multam; s-ar putea sa te trezesti cu mine la use...
Vornicum
Daca vad un Tepos cu un butoi in brate si 2 blonde voluptoase pe langa el, deschid
Daca vad un Tepos cu mainile goale, il las sa sune pana dimineata.

Deci, care este, do i made myself clear?
doice
Deja am vorbit cu prietenii dar nu reusim sa stabilim un plan de atac.
Am vrea sa mergem pe Valea prahovei dar sunt niste preturi blink.gif
Adica 150 de Euro masa de Revelion (pe care esti obligat sa o iei daca vrei cazare) mad.gif

Sper sa nu-l fac iar in Bucuresti. Chiar as vrea sa ies din orasul asta nenorocit. Macar de revelion sa nu vad zapada neagra pe marginea drumului cry.gif
mai revin pe aici ca poate am noroc si reusesc sa gasesc o vila la un pret suportabil.
genicon
@Aramis: Facem revelionul impreuna? biggrin.gif
Serenity
O sa ma cherchelesc impreuna cu Mos Craciun si o sa-l trag de barba ohyeah.gif O sa ne destrabalam cu racituri, jumeri si carnati dupa ce-l matrasim pe conu' Ghita si o perioada o sa ne simtim grase si dezgustatoare. De-aici mai departe nu am nici cea mai vaga idee ce voi face de sarbatori.. Tot porcarii probabil tongue.gif Un singur lucru imi doresc.. Sa nu ajung sa privesc artificiile din centrul orasului ca anul trecut rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.