Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Calitati Si Defecte
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Marcus
Ce calitati si ce defecte considerati ca aveti? Ma refer la calitatile/defectele voastre, nu ale persoanei de langa voi.
Nu este un topic in care fiecare se lauda si nici loc de dat cu capul... Este un topic in care incercam sa recunoastem cum suntem noi de fapt si cat de bine ne impacam cu propria persoana.

Incep eu...
Consider ca si calitate faptul ca imi place sa muncesc cinstit si sa ii ajut pe cei din jur. De asemenea, consider ca limbajul meu este unul decent pentru ca detest vulgaritatea. Cand vreau ceva cu adevarat, sunt foarte ambitios sa reusesc ce-mi propun.
Marele defect al meu este orgoliul. Ar mai fi alternanta alarmanta a starilor psihice, adica trec rapid de la agonie la extaz si invers.
carrad
QUOTE
Marele defect al meu este orgoliul. Ar mai fi alternanta alarmanta a starilor psihice, adica trec rapid de la agonie la extaz si invers.


Esti sigur ca nu suntem frati??? ohmy.gif
te-am citat pentru ca se potriveste destul de bine ceea ce spui cu mine. mai putine trecerea rapida de la o stare la alta, pentru ca am invatat sa-mi controlez un picut procesele psihice; si asa ajung la marea mea calitate: capacitatea de a invata in permanenta.
Dark Angel
calitati: sincera(poate fi considerat defect)
perseverenta
motivata
sociabila
simtul umorului(poate fi considerat defect...daca nu-l poseda si interlocutorul)
fidela 6.gif

defecte:
irascibila( efectul: injur, urlu...)
ii contrazic pe ceilalti( si cand nu am dreptate cateodata...doar asa, de placere)
imi recunosc greu greselile(le regret prea putin)
rad si vorbesc prea tare...
autoritara
orgolioasa
cactus
Calitati... ce-s alea ? rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Defecte: a, b, c, d, ...., x, y, z... roflmao.gif

Io mi-s perfect maaaa spoton.gif devil.gif
carrad
tocmai faptul ca am defecte ma face perfecta! biggrin.gif
Socratel
QUOTE (carrad @ 28 Oct 2004, 08:09 AM)
tocmai faptul ca am defecte ma face perfecta! biggrin.gif

....in imperfectiunea ta ! devil.gif
carrad
clapping.gif
ai prins ideea, socratel! rolleyes.gif
mutulica
i am a nobody
nobody's perfect
so... i am perfect
Scarlett
voi sunteti frati ?...ca prea sunteti perfecti amindoi biggrin.gif
love2climb
Calitati:
-modesta(poate prea modesta-o fi defect?!?)
-sincera
-ambitioasa
-perfectionista(din cauza asta de multe ori sufar...So?iar defect?)
-imi place sa ajut oamenii
Defecte:
-incapatanata(foarte!!!)
-autocritica
-individualista
-nehotarata
-uneori lenesa


Sushi
Defecte: Instabila emotional, exagerat de incapatinata, orgolioasa, vanitoasa sad.gif
Calitati: ma acomodez repede, ma integrez rapid, invat mai repede decit imi vine a crede smile.gif
mutulica
QUOTE (Scarlett @ 28 Oct 2004, 04:22 PM)
voi sunteti frati ?...ca prea sunteti perfecti amindoi biggrin.gif

te rog... eu sunt si virgin, deci mai mult ca perfectul...
Cla
Hmm... calitati si imperfectiuni.... ohno.gif
Despre calitatile mele sa vorbeasca altii sau altele, eu sunt imperfect.
Daca v-as povesti toate, v-as sparge...
Sushi
QUOTE (Marius @ 20 May 2005, 08:25 AM)

Daca v-as povesti toate, v-as sparge...

Sintem inspargabili
Michelle
QUOTE (mutulica @ 20 May 2005, 07:07 AM)
QUOTE (Scarlett @ 28 Oct 2004, 04:22 PM)
voi sunteti frati ?...ca prea sunteti perfecti amindoi  biggrin.gif

te rog... eu sunt si virgin, deci mai mult ca perfectul...

Eu sunt perfectul simplu! Fui ,adica! laugh.gif
SORIN
Si eu sint....perfect defect thumb_yello.gif

Sorin.
Serenity
Hmm.. Am incercat si eu odata sa fac o lista de genul asta. Citisem pe nu stiu unde si mi s-a parut o idee interesanta. Doar ca atunci cand am tras linie si am facut socotelile rezultatul cam tindea la minus infinit. M-am deprimat si am lasat-o balta.. Acu' mi-e frica sa mai incerc laugh.gif

Asadar..

Calitati: Frumoasa, desteapta, talentata, harnica, inteligenta si frumoasa.. actuala, activa si nu in ultimul rand atractiva cool.gif

Defecte: Modestia, dom'le.. rofl.gif
SORIN
Si mai ales oRdonata rofl.gif rofl.gif

Bine ca in chiuveta n-ai bagat si lap-top-ul rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.
Serenity
Pai.. n-am lap-top, poate d-aia rofl.gif Dar data trecuta cand mi-am pierdut telefonul, l-am gasit in sacul cu cartofi.. biggrin.gif

Nu-i asa ca sunt o deosebita? jamie.gif tongue.gif
Afrodita
Stai linistita, mai stiu io pe cineva care si-a uitat cheile in congelator si 2 saptamani le-a cautat in disperare rofl.gif
Nimeni nu e perfect, iar eu cu atat mai putin biggrin.gif
Calitati? Va las sa le descoperiti voi, daca vreti, ca mie mi se pare ca ma laud daca zic ceva.
Defecte? Eheee, aici am ce zice biggrin.gif Nu ca m-as mandrii cu ele, da' poate reusesc sa mai repar din ele cu trecerea timpului...
Sunt groaznic de independenta si incapatanata. Imi place sa fac totul MY WAY, ca restul nu mi se par ok. Vreau tot timpul sa fac ceva bun, dar cand fac doar de capul meu si incerc sa fac bine altuia, o dau mereu in bara biggrin.gif Asta pt ca nu intreb ce considera persoana ca i-ar fi bine biggrin.gif
Ma apuc foarte greu de ceea ce am de facut... Am planuri mari, dar aman sa fac ceva pt a le realiza... Si tot aman, pana in ultima clipa... Cand deja totul tine de noroc. Uneori am noroc, alteori nu.
Sunt foarte irascibila si intepata in ultima vreme. Ma enervez repede (norocul meu ca-mi trece la fel de repede) si tip sau vorbesc urat.
De multe ori am in mine o lene de ma doare si chiar daca nu-mi place asta, mi-e greu sa schimb ceva pt ca sunt extraordinar de comoda.
Invat de la altii doar daca imi vorbesc frumos, daca ma ia cineva pe un ton superior, chiar daca stiu ca e bine cum zice, tot nu ascult, pt ca nu mi s-a zis cum trebuie biggrin.gif
Sunt neglijenta la unele chestii, dar asta depinde de situatie.
Sunt extraordinar de critica, atat cu mine, cat si cu cei din jur.
In ultima vreme mai sunt si nemiloasa. Daca cineva greseste sau consider ca a gresit, gata! Nu mai am nici o treaba , indiferent de circumstante.
Imi place sa ma contrazic! Chiar daca am dreptate sau nu biggrin.gif Nu imi cer scuze (asta e chiar noua...) si nu dau dreptate,decat f. vag si pe ocolite... In schimb ma revansez prin fapte. Cred ca daca nu as avea cu cine ma contrazice as tampi biggrin.gif
Si cam atat, ca altele nu-mi vin in cap acum.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.