Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Femeia La Volan
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Am urmarit zilele acestea o emisiune care avea ca si subiect de dezbatere tema "Femeia la Volan"
Invitati in show ( cred ca era "Kensky Show" sau "monica ") mai multe tipe si un tinerel.
Si tinerelul tot o tinea una si buna ca femeia in fata volanului e pericol public. Conduc prea incet, prea prudent, prea aiurea, zicea el.

Im permit impertinenta de a lansa un poll pentru a va afla parerile.
Eu unul am votat CATEGORIC NU. mad.gif
carrad
si eu am votat la fel! thumb_yello.gif
Antont
Incet? Da ohyeah.gif
Prudent? Rar
Aiurea? Majoritatea

Deci n-am votat, nu exista destule oPtiuni in sondaj ...
carrad
QUOTE
Incet? Da 
Prudent? Foarte rar
Aiurea? Majoritatea


de ce nu ma mir? unsure.gif
Scarlett
io am votat NU...ca asta e o intrebare generala ..dar in particular ..pazea ca-mi iau carnet devil.gif laugh.gif
Antont
QUOTE (Carrad)
de ce nu ma mir?

Io zic numa' ce-am constatat io blink.gif .Comparativ cu cele care chiar merg bine, cele care sint ciubota cu sofatul sint mult mai multe... tongue.gif
Pese:
Te invit sa-mi demostrezi contrariul tongue.gif mwah1.gif rofl.gif
Pese2:
Exceptia o fac fetele motocicliste, alea chiar merg bine, pe bune spoton.gif
dead-cat
daca mergi cu un Punto pe autostrada cu 110 exclusiv pe banda din stinga, ca te intimideaza camioanele mari, asta nu-i prudenta ci obstructie.
iar nu inteleg, daca tot da bani pe un A6 sau A8 (sa nu-l fi primit de la amant) de ce nu trece de 120 cind toata lumea merge 160?

cum zicea si gagica din "Universal Soldier" catre van Damme:
"you're pushing the car faster than mom is driving"
carrad
QUOTE (Ghost @ 28 Oct 2004, 12:00 PM)
Pese:
Te invit sa-mi demostrezi contrariul tongue.gif mwah1.gif rofl.gif

cand doresti tu! dar masinuta mea nu poate mai mult de 140 km/h sad.gif

dead-cat: te scutesc de alte comentarii mwah1.gif ...mi-am luat masina de-asta ca n-aveam bani de una care are mai mult pe vitezometru! cry.gif
abis
Femeile, la volan, sunt mai putin agresive decat barbatii. Probabil ca daca pe sosele masinile ar fi conduse doar de femei, numarul accidentelor ar fi mult mai mic.
De cand conduc (e drept ca nu de mult timp, am carnet doar de un an si jumatate) nu am avut nici o problema cu nici o soferita.
dead-cat
nu e nici o problema, daca te tii departe de autostrazi cu ea.

colegu' meu are un smart care prinde maxim 100. imi vine sa-i trag una de fiecare data cind intra pe autostrada cu ea.
Vornicum
QUOTE (Ghost @ 28 Oct 2004, 11:54 AM)
Incet? Da ohyeah.gif
Prudent? Rar
Aiurea? Majoritatea


Am lansat poll-ul de fata si pe alt forum.
Un istet a intrat si a zis sec DA fara ca sa se explice.
Au intrat amazoanele una cate una , furioase foc, mai draga.
L-au executat pe amarat. Cum dreaq sa te pui cu niste amazoane furioase ?
You gotta have balls, care este! rofl.gif
Antont
QUOTE (carrad @ 28 Oct 2004, 01:04 PM)
cand doresti tu! dar masinuta mea nu poate mai mult de 140 km/h sad.gif


Ok, promit sa nu schimb a 3-a rofl.gif ....Acu serios vorbind, nu-ti tre' mai mult ca oricine stie sa calce acceleratia pe linie dreapta, aia nu e nici o filozofie. Btw, stii virajele de pe Piatra Craiului, cum mergi spre Cluj? evil.gif Hai facem o plimbare p'acolo intr-o zi cu soare spoton.gif

Pese:
A, era sa uit, au niste mici dementiali la Negreni spoton.gif drool.gif tongue.gif
Antont
QUOTE (abis @ 28 Oct 2004, 01:06 PM)
Probabil ca daca pe sosele masinile ar fi conduse doar de femei, numarul accidentelor ar fi mult mai mic.

Asta s-o crezi tu rofl.gif
Ovidius
In Germania asigurarea la femei costa mai putin decat la barbati, si asta din cauza ca statistica spune ca femeile fac mai multe accidente decat barbatii, dar majoritatea sunt usoare. Pe cand barbatii fac putine dar "grele".
...asta in Germania. In Ro nu stiu ce zice statistica. Cred ca e la fel.
carrad
QUOTE (Ghost @ 28 Oct 2004, 12:08 PM)
QUOTE (carrad @ 28 Oct 2004, 01:04 PM)
cand doresti tu! dar masinuta mea nu poate mai mult de 140 km/h sad.gif


Ok, promit sa nu schimb a 3-a rofl.gif

dar cine ti-a zis ca o sa fii tu la volan? harhar.gif

PS cu tine ma dau numa' pe albinutza, daca vrei sa-mi demonstrezi ceva! tongue.gif

Antont
@Carrad
Pai nici nu ma refeream la masina ta, io ma refeream la albinutza rofl.gif ...In regula, ne plimbam si cu albinutza, da' cu pariul cum ramine evil.gif mwah1.gif ? rofl.gif
carrad
pregateste device-urile, ca acusi e 12/13 noiembrie si....pregateste-te sa ti se taie rasuflarea! rofl.gif
Vornicum
O sa treci cu masina peste el, care este? rofl.gif
Marcus
QUOTE (Zorro @ 28 Oct 2004, 12:18 PM)
In Germania asigurarea la femei costa mai putin decat la barbati, si asta din cauza ca statistica spune ca femeile fac mai multe accidente decat barbatii, dar majoritatea sunt usoare. Pe cand barbatii fac putine dar "grele".

Nemtoaicele sunt mai "finute" decat nemtoii... spoton.gif
carrad
QUOTE (Vornicum @ 28 Oct 2004, 12:31 PM)
O sa treci cu masina peste el, care este? rofl.gif

si daca o sa trec pe sub el, este vreo problema, care este...???!!! devil.gif
Antont
QUOTE (carrad @ 28 Oct 2004, 01:30 PM)
pregateste device-urile, ca acusi e 12/13 noiembrie si....pregateste-te sa ti se taie rasuflarea! rofl.gif

spoton.gif mwah1.gif
Pese:
Imi iau tubu de oxigen cu mine rofl.gif
Cla
Haideti mai baieti, nu fiti rai, si ele pot daca vor... accidentele pe care le evita pe strada, le recupereaza in parcare spoton.gif
Vornicum
Si ca sa extind sondajul vin eu si intreb, mai draga :

Injura femeile mai urat decat barbatoii la volan? A vazut careva bataie intre 2 cucoane furioase implicate intr-un accident rutier?
Se trag de par sau ceva de genu' ?
Antont
QUOTE (Clarence @ 28 Oct 2004, 01:41 PM)
Haideti mai baieti, nu fiti rai, si ele pot daca vor... accidentele pe care le evita pe strada, le recupereaza in parcare spoton.gif

Apropos faza tare de tot, sa vezi ce prosti sint unii politai rofl.gif ....O prietena i-a zgiriat un pic masina unuia in parcare yikes.gif rofl.gif , ala a chemat politia, si boul de militian i-a luat fetei carnetul, pentru "neadaptarea vitezei la conditiile de trafic" rofl.gif roflmao.gif .....
Pese:
Vornicum, fa si un sondaj despre politistii de la circulatie evil.gif rofl.gif
carrad
io una injur mai rau ca birjarii, dar nu numai la volan tongue.gif

am patit si eu una de pomina cu politia: ne-a dat amenda ca n-aveam centurile de siguranta puse si in procesul-verbal a scris: in localitatea X, in afara localitatii! rofl.gif
Vornicum
hmm.gif Deturnare de la subiect, inducere in eroare.
OFF TOPIC! Pentru politisti sunt bancuri cu Bula. Sa nu le incurcam. nonono.gif
mutulica
mie imi place ideea de femeie la volan... mai ales cind se merge la chef
Antont
QUOTE (carrad @ 28 Oct 2004, 01:53 PM)
io una injur mai rau ca birjarii, dar nu numai la volan tongue.gif


That's my girl spoton.gif rofl.gif
Pese:
Odata m-a apucat la volan ca ma enervase un bou, si am uitat ca e maica-mea in masina, a facut socata saraca de ea cind m-a auzit ce-i ziceam aluia rofl.gif

@Mutulica, ai dreptate, in situatiile alea e foarte util sa ai o soferita evil.gif rofl.gif
carrad
si probabil le consideri cele mai bune la sofat cand te intorci de la chef!
sa-nteleg ca voi conduce eu pana la arad si inapoi?

PS: nici o grija, incapi in piscotica, doar esti mititel! spoton.gif
Dark Angel
De dimineata l-am enervat atat de rau pe barbate-miu in masina incat mi-a spus ca nu mai am ce cauta cu el in masina, sa vin la job cu ce-oi vrea eu...cred ca deseara se anunta negocieri wub.gif sorry.gif
mutulica
of course! femeile sunt excelente soferite
Antont
Carrad, vii sa ma iei si pe mine, daca tot te anunti soferita rofl.gif ?
carrad
QUOTE (mutulica @ 28 Oct 2004, 01:06 PM)
of course! femeile sunt excelente soferite

mwah1.gif

PS mai, mutulica, tu-mi gadili orgoliul acuma! rolleyes.gif ai vreun gand ascuns? hh.gif
ariadna
Nu pot sa votez! m-as contrazice singura, daca as vota DA e ca si cand as spune despre mine ca sunt un dezastru la volan, daca as vota NU tot n-ar fi bine. Din pacate sunt destule cele care conduc fara sa aiba habar de ce fac sau trebuie sa faca. Hai sa povestesc de ce am ajuns la concluzia asta. Era o zi frumoasa de vara cand soarele isi intindea razele pe sosea si parca te indemna sa o "calci". Dar pentru ca intotdeauna in fata ta apare un obstacol te resemnezi si o lasi mai usor mai ales daca vezi ca cel din fata ta e cand pe stanga cand pe dreapta benzii, ocolind gropi imaginare, spun asta pentru ca eu nu am sesizat nici denivelari si nici gropi... in sfarsit, in spatele meu deja era coloana. Cineva din coloana la fel de sictirit intra in depasire, riscanta miscare insa. Drak stie ce e in capul femeii (pentru ca de o soferita e vorba) ca exact in momentul in care trece pe langa ea trage mult de volan si cat pe ce sa il atinga pe cel care se lansase in depasire. Bun, ma gandesc poate acu iasa din amorteala si o calca si ea. De unde?! intre timp ajungem o cisterna din urma, cisterna face stanga, cucoana din fata semanlizeaza stanga, eu rasuflu usurata ca am scapat de toanta. Aiurea! cisterna chiar facea stanga, intra la o benzinarie, ea s-a gandit ca depaseste ceva si cand a realizat ca tot inainte ar trebui sa mearga mai ca mi-a taiat fata. Si cum prudenta si rabdarea mea au o limita, intru in depasire. Liber in fata si drum intins cat vezi cu ochii. ce credeti ca face in momentul in care depasesc? O caaaalcaaa! Cand zic si eu ca am scapat de ea, eram in apropierea unei localitati, prind cateva semnale de avertizare radar, reduc viteza si imi vad de drum linistita. cine credeti ca ma depaseste si unde? EA, in fata radarului pe linie continua si culmea politaiu vorbea la telefon si era cu spatele la sosea. Un moment am fost tentata sa claxonez...azi imi pare rau ca nu am facut-o. hmmm... si mai am un car de intamplari de astea, dar nici cu soferii nu mi rusine. cred ca tine de firea fiecaruia. chiar si barbati pot fi mai mult decat "dezastru ambulant".
carrad
QUOTE (Ghost @ 28 Oct 2004, 01:06 PM)
Carrad, vii sa ma iei si pe mine, daca tot te anunti soferita rofl.gif ?

de cate ori??? rofl.gif
mutulica
incapem amindoi?
Antont
QUOTE (Carrad)
de cate ori???  rofl.gif

De cite ori se poate spoton.gif rofl.gif
carrad
incapeti amandoi, klar!

ghost, semnezi cecuri in alb? devil.gif
Antont
QUOTE (carrad @ 28 Oct 2004, 03:15 PM)
ghost, semnezi cecuri in alb? devil.gif

De ce nu evil.gif ?
carrad
ok! sa nu spui ca nu te-am a(d)vertizat! laugh.gif
dar parca spuneai ca pleci! ohmy.gif

mwah1.gif
Antont
Ok spoton.gif rofl.gif
Pese:
Acu' chiar plec, see u tumarau mwah1.gif
mutulica
azi am vazut o meseriasa care a deschis geamul ca sa strige ceva la un altul...
era in dreptul unei balti...
un nene care venea cu o dacie din spate nu a scapat ocazia de a da in balta...
KodiaK
Am vazut exemple concrete din ambele categorii, asa ca mi-e greu sa ma pronunt.
E adevarat ca femeile in genereal conduc mai incet si sunt mai prudente, dar de la asta pina la dezastru la volan e cale deosebit de lunga. Bravo lor ca sofeaza prudent! E drept ca am vazut si catastrofe la volan, dar erau in egala masura femei si barbati.

Cei care sunt cu adevarat dezastru la volan sunt taximetristii mad.gif , parerea mea!
mutulica
de acord ca taximetristii sunt niste dezastre, da' aia nu mai sunt soferi de mult, ei se cred stapinii soselelor. asta pina se lovesc de politzai. alti destepti

in schimb femeile chiar au probleme uneori. am vazut una care si-a luat mainile de pe volan si le-a pus la ochi cind i-a sarit un caine in fata
Aramis
Am votat cu "da" gandindu-ma la mine hh.gif ... Cu toate astea, stiu macar o femeie care conduce perfect, prudent dar nu pedant si cu viteza atunci cand drumul o permite smile.gif
Eclectic
Am votat "nu". Daca votam "da", ar fi insemnat ca toate femeile is dezastru.
Dar secole de civilizatie si de cuceriri ale tehnicii se risipesc cand o femeie se urca la volan, iar asta a tinut o colega sa imi arate ieri. Din curtea Politehnicii, pana la Lujerului si inapoi, i s-a oprit motorul de vreo 8 ori. Ca sa nu mai zic, dorind sa plece de la semafor, a plecat, dar cu spatele. Mi-am dat seama, cu aceasta ocazie, ca inca tin minte "Tatal nostru" si cred ca, daca mergeam pana la Eroilor, imi aminteam si "Crezul". rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.