Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Despre Campania Electorala
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Arhiva Hanului > [Politica] [Arhiva] Romania - Electorale 2004
red
Vă rog răspundeţi exact, da sau nu!
actionmedia
Evident ca nu vor fi respectate in totalitate, nici macar daca acea formatiune ar obtine 100% din voturi. Intr-o masura mai mare fata de anii trecuti, nici asta, nu vad de ce. Dar cred ca nici mai putin. Deci tot pe-acolo. Ma intreb, avut cineva rabdarea sa faca o evaluare, cat % s-a respectat din ceea ce s-a promis?
MIA
Eu cred că se vor respecta ceva mai mult. Nu de alta - dar un guvern ales acuma nu-şi va permite luxul unor anticipate pīnă īn 2007, pe care opoziţia ( care va fi ea ) le va forţa cu orice preţ. ph34r.gif
abis
Si eu cred ca se vor respecta mai multe promisiuni electorale decat cu alte ocazii. De exemplu, promisiunea ca in anul 2007 salariile cor fi de nu stiu cati euro. Probabil ca intr-adevar chiar vor fi cat ni se promite, insa asta nu inseamna ca puterea de cumparare va fi mai mare decat astazi...
March
Dupa 28 noiembrie s-ar putea ca in Parlamentul Romaniei sa ia fiinta o mini Liga Profesionista de Fotbal tongue.gif Pentru ca ia auziti cine candideaza : Anghel Iordanescu ( PSD) , Gigi Becali ( PNG) George Copos ( PUR, Mitica Dragomir ( PRM) si ... poate mai stiti voi si altii
gonen
poate si Mutu, ca acum tot o sa stea degeaba. Macar asa sta in Parlament
Eclectic
Dorinel Munteanu (PNG) la Camera Deputatilor...
red
Relevanta vreti?
1. In primul rand, daca vi se pare chiar asa de evident ca toate promisiunile partidelor din campanie nu vor fi respectate, de ce oare partidele inca fac acele promisiuni?
2. Lupta dintre PSD+PUR si PNL-PD se va baza in primul rand pe promisiuni.
3. Si in privinta variantelor de raspuns, cine gaseste o optiune care sa nu fie Da sau Nu la sondajul meu, ii dau 1000000 E! rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.