Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cine Credeti Ca Va Castiga Turneul De Sah B&W?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Sah
Marcus
Momentele de tensiune ale Turneului de Sah se apropie vertiginos. Astfel, odata cu patrunderea in fazele eliminatorii, ne vom desparti pas cu pas de "micii artisti" ai Hanului, pana ce, la final va ramane unul singur. Concurentii vor fi supusi unor presiuni suplimentare, fiecare moment de inspiratie sau de neatentie putand decide soarta calificarii lor in drumul spre marea finala. A fi sa a nu fi? Cine va rezista psihic pana la capat? Cine va face fata marii provocari? Cine credeti ca va castiga concursul?

Votul dumneavoastra poate influenta moralul concurentilor, asadar acest concurs este si unul al nervilor tari.
Cel mai bun sa invinga! thumb_yello.gif
yronick
Dezordonatu', zic eu.
Eclectic
Catalin. Nu l-am vazut niciodata sa piarda un meci de sah.
colectionara
Eu cred ca l-am vazut. Oricum, votul meu a mers tot la Catalin, pentru ca am multa incredere in posibilitatile lui. Si oricum nu l-am vazut niciodata sa piarda un turneu de sah tongue.gif.
Aramis
Votul meu merge tot la Catalin spoton.gif
Socratel
Al meu la Socratel tongue.gif
Mihai
In finala mare cred ca vor ajunge Catalin si ypsilonalpha.
In functie de timpul liber pe care-l va avea la dispozitie si de atentia pe care o va acorda partidei decisive, cred ca ypsi poate castiga, desi Catalin este un adversar redutabil.
Nu trebuie uitat insa nici Socratel, care are a treia sansa la victorie. Poate rezerva surprize.
ypsilonalpha
spoton.gif Pai atunci sa jucam direct finala, ce sa ne mai incurcam in sferturi si semifinale ... rofl.gif rofl.gif

Acu' serios, votul meu merge la socratel wink.gif ... in realitate, votul meu s-a dus la dracu-n praznic, pentru ca am apasat din greseala View Results(Null vote). smile.gif
Marcus
Eu cred ca invingatorul dintre Catalin si Socratel (in sferturi) ajunge in finala, iar ypsilonalpha o castiga! biggrin.gif
ciuboda
Eu m-am votat pe mine! laugh.gif thumb_yello.gif
Cine stie de unde sare iepurele.... ohyeah.gif

Toate cele bune.
Mirela9
Din cei inscrisi cel mai bun era Shoocky dar a parasit turneul fara a juca vreo partida valabila. Apoi de valori cam apropiate sunt Gio si Ypsi dar si Gio s-a retras din motive de timp. Bun e si Socratel. Ciudat dar toti au fost in aceeasi grupa. Asta pt ca cine se aseamana se aduna. Cei amintiti mai sus sunt mai buni (parerea mea) decat Catalin.
Eclectic
Sa inteleg ca l-ai vazut pe Catalin jucand, de vreme ce spui asta ?
Mirela9
QUOTE (Barrie @ 28 Oct 2004, 11:29 PM)
Sa inteleg ca l-ai vazut pe Catalin jucand, de vreme ce spui asta ?

Pai nu sunt aici notate partidele jucate in acest turneu? De ce nu pui intrebarea asta celor ce au pariat, ca si tine, pe el?
Eu zic sa analizezi, asta daca ai si timpul necesar, partidele notate.
skysurfer
Pai sa imi dau si eu cu parerea: Daca castig eu primul meci cu Catalin in miscari putine am toate sansele sa castig. Dc nu finala Catalin- Ypsi, cu victoria lui Catalin. Sincer sa fiu timpul e cel mai mare dusman al meu, nu pot gandi foarte bine cand se apropie timpul de 0. Dc ar fi sa pun banii pe unul dintre jucatori as miza pe Catalin si foarte aproape Ypsi.
Marcus
Interesant este ca skysurfer este deja semifinalist si nu a acumulat nici macar un vot pana acum.
ciuboda
Nici macar nu s-a votat singur asa cum am facut eu!!! laugh.gif
gio19ro
QUOTE (Marcus @ 17 Nov 2004, 04:47 PM)
Interesant este ca skysurfer este deja semifinalist si nu a acumulat nici macar un vot pana acum.

Sky e deja finalist si n-are nici un vot rofl.gif
skysurfer
O sa cad pe spate daca o sa castig eu turneul. Nici macar nu am un vot. O sa fiu mai ceva ca echipa Greciei. Desi cred ca nu imi va fi prea usor. Sincer sa fiu eu nici macar eu nu m-am votat. tongue.gif
gio19ro
Nu-ti face iluzii, Ypsi n-o sa-ti dea nici o sansa.
skysurfer
Mai, sincer sa fiu nu ma gandeam nici la faptul ca il pot invinge pe Catalin. Asa ca orice e posibil. Mizez pe o greseala din parte lui. Oricum i-am studiat o parte din partide si am vazut ca a putut fi invins si in plus au fost cativa care i-au pus probleme. O sa le studiez exact jocul acestora si va fi la fel ca in razboi: Imi voi cunoaste adversarul si voi cauta ceva surprinzator si voi fi deja cu un pas inainte. E adevarat ca l-am studiat si pe Kasparov, asta nu inseamna ca sunt in stare sa il si bat. rofl.gif Oricum mizez pe surpriza.
edit: Pana una alta multumesc de increderea pe care o primesc. mad.gif E aceeasi dinaintea meciului cu Catalin. Daca reusesc sa repet performanta o sa imi recapat mentalitatea de invingator. Pana acum eram doar un outsider, dar asta pentru ca nu m-ati vazut jucand prea mult. Daca ma prinde intr-o zi buna in care sunt atent, ypsi se poate impiedica de mine, mai ales ca nu jucam decat un meci si nu are timp sa ma invete prea repede.
gio19ro
Ypsi are alt stil decat Catalin. E mult mai exact in jocul de sah si te va tine sub presiune permanent. Eu cred ca va conduce cap-coada in prima partida cu tine. Poate ca in a doua se va relaxa putin.
flu
Si eu cred.... mai ales ca a doua e amicala... rofl.gif

dar in ceea ce priveste prima parte ai dreptate... ypsi joaca foarte elegant dar periculos...
ypsilonalpha
QUOTE (gio19ro @ 30 Nov 2004, 07:06 PM)
Ypsi are alt stil decat Catalin. E mult mai exact in jocul de sah si te va tine sub presiune permanent. Eu cred ca va conduce cap-coada in prima partida cu tine. Poate ca in a doua se va relaxa putin.

Nu exista a doua partida. E una singura cu 20 de minute timp de gindire de caciula.

De fapt ... chiar, ce se intimpla daca iese remiza prima partida?

Cred ca o sa ma duc sa citesc regulamentul again ... rolleyes.gif
gio19ro
QUOTE (ypsilonalpha @ 30 Nov 2004, 07:10 PM)
QUOTE (gio19ro @ 30 Nov 2004, 07:06 PM)
Ypsi are alt stil decat Catalin. E mult mai exact in jocul de sah si te va tine sub presiune permanent. Eu cred ca va conduce cap-coada in prima partida cu tine. Poate ca in a doua se va relaxa putin.

Nu exista a doua partida. E una singura cu 20 de minute timp de gindire de caciula.

De fapt ... chiar, ce se intimpla daca iese remiza prima partida?

Cred ca o sa ma duc sa citesc regulamentul again ... rolleyes.gif

Aha, va sa zica e o singura partida.
Daca terminati remiza, departajarea se va face jucand cu campionul 6.gif , adica cu mine. rofl.gif
ypsilonalpha
Nu, pentru ca uite ce zice regulamentul:

==========================================
In cazul in care concurentii din finala mica / mare au remizat, are castig de cauza jucatorul cu deficit material (punctaj mai mic al pieselor). Daca nici unul dintre finalisti nu are avantaj material, se va recurge direct la "tragerea la sorti" pentru stabilirea invingatorului.
==========================================
flu
Bine ca nu avem 11 m ... rofl.gif

Cu partea asta din regulament legata de tragerea la sorti nu prea sunt de acord... dar nu-l mai schimbam acum... oricum la editia viitoare sper ca-l vom imbunatati...
Marcus
Mda, eu sper ca la editia viitoare se va organiza un turneu elvetian. E mult mai simplu si poate chiar mai frumos. Dar pentru asta avem nevoie de un arbitru (cinstit). wink.gif

ypsilonalpha
Chiar crezi ca o sa fie asa de multi concurenti incit sa fie nevoie de sistemul elvetian?!? smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.