Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jocul Deductiilor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
KodiaK
Jocul acesta s-ar pute sa il stiti dar mie imi place foarte mult. Se desfasoara in felul urmator:
Eu va dau deznodamantul unei povesti si voi trebuie sa imi relatati evenimentele care au condus la acel deznodamand. Puteti pune intrebari, dar eu nu am voi sa raspund la ele decat prin DA/NU. Cei care stiu povestea ii rog sa nu sara cu raspunsul, sa-i lase si pe altii sa se chinuie smile.gif. Dak sunt mai multi care stiu, at voi propune alta poveste. De asemenea dak stiti si voi altele nu ezitati sa le spuneti. Se pot desfasura mai multe povesti in paralel, situatie in care vom folosi culori diferite pt a le distinge (incercati sa evitati culorile "blue", "purple" si "yellow").
BAFTA si MINTE LIMPEDE !!! smile.gif

In mijlocul unui camp a fost gasit cadavrul unui om, complet dezbracat, si cu un pai in mana.
Cum si de ce a murit omul?
KodiaK
Chiar nu vrea nimeni sa se joace sad.gif
Mara
Omul locuia in zona?
KodiaK
NU

PS: se pot pune si mai multe intrebari
mdA!
identitatea lui a fost stabilita
KodiaK
NU (este irelevanta identitatea lui)
Mara
A fost ucis?

Daca da, a fost vorba de oameni?
KodiaK
NU
Ioana Nosta
S-a sinucis? sad.gif
cosminacraciun
A fopst aruncat de undeva de sus?
cociuba
exact aceiasi enigma apare in topicul enigme si ghicitori...............
Kyklos
NU

Daca murea aparea la stirile de pe PRO TV de la ora17...
fis_tic
a murit de multumire pentru ca a reusit sa demonstreze ca viata omului nu atarna de un fir de pai, ci de maiestria cu care acesta se gadila
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.