Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intalnire La Timisoara
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3
carrad
Propun o intalnire la Timisoara, sa spunem sambata, 23. 10. 2004. Promit sa gasesc cel mai fain loc!!!
Serenity
Si daca te gandesti ca e 'Festivalul Vinului' sambata respectiva.. jamie.gif
carrad
uite ce idee buna! sa curga vinul.... thumb_yello.gif
mutulica
mergem la vin atunci?
carrad
mergem, evident!
Ovidius
Stie cineva unde se tine festivalul? Cumva la Stadion ca de obicei?
Cla
Intreaba la vreun post de radio, Zorro. Pe la ziare n-am gasit nimic... sad.gif
carrad
va rog consultati si topicul "intalnire la arad"
Ovidius
La http://www.banatbusiness.ro/calendar.php se gaseste calendarul tuturor evenimentelor din Timisoara. Festivalul vinului este la pozitia 100 si este pus pe data de 29-31.10.2004 S-o fi modificat intre timp? huh.gif
Cla
Organizatorii anunta: "Cea mai puternica editie a Festivalului Vinului"
Stiri locale, Ziua de Vest, 27 Octombrie 2004

Perimetrul Stadionului "Dan Paltinisanu" este, in acest week-end, loc de intalnire pentru timisorenii care sunt, de obicei, public al festivalurilor si petrecerilor in aer liber organizate de primarie si de consiliul local. Festivalul Vinului a ajuns la editia a saptea, iar cei care au gandit evenimentul - Primaria si Consiliul Local al Municipiului Timisoara, alaturi de Cramele Recas - spun ca va fi "cea mai puternica editie de pana acum a celui mai puternic festival al vinului din tara". Initial, conceput pentru a stimula productia de vin din zona, festivalul este inclus de ani buni pe lista anuala a evenimentelor culturale finantate de primarie si de consiliul local. Mult mai puternic in ultimii trei-patru ani, de cand a inceput colaborarea serioasa cu Cramele Recas, Festivalul Vinului isi propune sa educe consumatorul de vin din Romania, care, tot din afirmatiile organizatorilor, "nu stie ce trebuie sa ceara de la un vin de calitate". Astfel, timisorenilor le sunt pusi la dispozitie, timp de trei zile, intre 29 si 31 octombrie, peste 40.000 de litri de vin, care vor putea fi achizitionati de la 20 de corturi instalate in zona stadionului. In schimbul sumei de 60.000 de lei, cumparatorii vor putea cumpara un litru de vin varsat, in timp ce paharul cu 200 de mililitri va costa 13.000 de lei, fie ca e vorba de vin sau de must. Deschiderea oficiala a evenimentului va avea loc vineri, la ora 18, in prezenta oficialitatilor. Activitatea in perimetrul festivalului va incepe, insa, la ora 14. Partea artistica isi are locul in fiecare seara. Vineri, pe scena festivalului, vor urca, intr-un program care incepe la ora 17:30, Ansamblul Timisul, apoi POPS, Persona, Bega Blues Band, Pro DJ, Efect si Tia. Sambata, seara muzicala va fi deschisa, la ora 17:30, tot de Ansamblul Timisul, pentru a continua cu Mircea Baniciu si Vladi Cnejevici, Blue Station, Reflex si Sunshine. Duminica vor canta, intr-un program in a carui deschidere figureaza solistii aceluiasi Ansamblu Timisul, Proconsul, Blazzaj, For Sale, Vest si Splash. Prezentatorii evenimentului sunt Daniela Mihai, pentru partea de folclor, Sorin Precup, la formatiile de muzica moderna si actorul Eugen Motateanu, care va intra in rolul lui Bachus. De mentionat este ca organizatorii s-au declarat impotriva manelelor, in perimetrul festivalului, in ideea, au declarat ei, ca vinul nu poate fi asociat cu manelele. ( rofl.gif ) A saptea editie a Festivalului Vinului se va incheia duminica, la ora 23, cu binecunoscutul foc de artificii.

http://www.timisoara.ro/blank.php?complete...1098862929.html
carrad
multumim, clarence! o sa bem si pentru tine!!! mwah1.gif
si nota 10 pentru organizatorii care s-au gandit sa interzica manelele la festival! spoton.gif
Ovidius
Multumim Clarence. Daca merg, beau si eu pentru tine!
QUOTE
si nota 10 pentru organizatorii care s-au gandit sa interzica manelele la festival!

Mai, mai, cum fac unii separatisme rolleyes.gif
cactus
m-as duce si io daŽnu pentru pileala; asta pot face si aici. Blastamatzii - alea rulz maaa Si io de astea vreau acuma spoton.gif
Cla
Cu placere, prieteni si... distractie placuta drunk.gif mie-mi ramane sa visez despre wine, women & song... cry.gif
dead-cat
eu ajung de-abia in noiembrie cry.gif cry.gif cry.gif
carrad
dead-cat, se poate bea si in noiembrie! rolleyes.gif
Ovidius
Am fost aseara pe la festival. Am baut un pahar de vin fiert rosu, am dat o tura cu niste prieteni si am plecat acasa. Clarence si Dead-Cat, dati o bere cand ne intalnim, ca m-am gandit la voi cand am baut vinul singur ca un egoist drunk.gif
Cla
Hai mai Zorro, nu ti-i rusine, un pahar de vin la 3 persoane, si ala fiert... si mai ceri si bere, asta da tupeu dom'le rofl.gif
Sa-ti stea in gat, auzi... (pana ce bem una impreuna wink.gif drunk.gif ) spoton.gif
Serenity
Am baut feteasca regala si-am cantat impreuna cu Mircea Baniciu! Am pus suflet dom'le.. secret.gif Sunt cam pilita.. laugh.gif
carrad
dragilor, si eu am baut feteasca regala si...nu mai stiu ce!

@serenity
@zorro
dragii mei, sper ca va inscrieti la intalnirea de la arad din 12/13 noiembrie: eu pun masinuta la dispozitie pentru deplasare! mwah1.gif
Cla
Asta da fain gest... mwah1.gif
dead-cat
anyone chef de-un pub-night in perioada 22-30.11? in Timisoara? unsure.gif
carrad
sa-ntelegem ca esti in tm in perioada respectiva?
dead-cat
daca nu pica miercuri avionul, da ohyeah.gif
carrad
super! daca se lasa cu baute, ma inscriu! laugh.gif

btw, cu ce companie zbori?
dead-cat
carpatair. ca alta nu mai zboara direct. sad.gif
carrad
pacat! iti puneam o vorba buna la malev laugh.gif
dar ma gandesc ca nici carpatair-ul n-o sa-si propuna sa nu aterizeze rofl.gif
puschea pe limba 50.gif

mwah1.gif
dead-cat
optiuni ar fi:

irish pub, de pe cetatii
d'arc
art cafe
dracula ohyeah.gif
mai e unul vis-a-vis de dom (daca mai e, anul trecut mai era)

alte idei? unsure.gif
carrad
din pacate, acum la irish pub de pe cetatii putem bea numai cazane sau asa ceva....e o firma de distributie acum acolo.
ar mai fi:
lemon
times cafe (unde e cam galagie, dar au scaune faine din fier forjat biggrin.gif)
greenette (interesant, daca s-o fi redeschis)
ma mai gandesc
dead-cat
s-a inchis irish pub? cry.gif cry.gif
carrad
da cry.gif
dar sunt altele faine... thumb_yello.gif
dead-cat
se mai inscrie cineva? unsure.gif
Cla
M-as inscrie dac-as putea sa vin. Nu-i nimic, bea si tu un paharel in locul meu...
Cheerio, Miss Sophie! drunk.gif biggrin.gif
dead-cat
asa sa fie drunk.gif
Ovidius
Cand stabiliti ora si locul, va rog sa dati un claxon si la mine. As veni si eu. smile.gif
carrad
zorro, hai ca te claxonez de-acum!
sa stabilim aici ora si un loc oarecare...punct de plecare
dar nu pal pesti, ca acolo se dau plase rofl.gif

scuze, nu m-am putut abtine
Ovidius
Carrad, multumesc. Trebuie insa sa fac o corectie la postul de mai sus, ca abia acum am vazut ca am gresit. Vroiam sa spun ca o sa incerc sa vin, dar nu e nimic sigur!
carrad
am inteles, zorro!
ramane sa mai vorbim aici sau pe PM
Serenity
I'm in thumb_yello.gif
Cla
carrad si Serenity la intalnire clapping.gif Cine nu merge, ii nebun spoton.gif
gonen
eu nu pot sa ajung in nici un caz.
si nu sunt nebun!
distractie placuta!

poate, carrad, Serenity si ceilalti sa vina in Buc, in primul weekend dupa alegerile din 28 nov?
Cla
Nu esti nebun, bogho, nici eu ca nu pot. Dar baietii din zona daca au alta treaba wink.gif
carrad
excelent, serenity! vorbim mwah1.gif

bogho...regrete, asta e!
vine si randul bucurestiului intr-o zi!
gonen
cry.gif sad.gif spoton.gif mad.gif
Mrs. Rogers
QUOTE
din pacate, acum la irish pub de pe cetatii putem bea numai cazane sau asa ceva....e o firma de distributie acum acolo


Nimic n-am sa mai recunosc din TM pana la vara hh.gif
carrad
copii dragi, ramane pe sambata seara (27. noiembrie 2004 biggrin.gif )
propun ora 8...la Catedrala e bine? si stabilim atunci loc(al)ul... rolleyes.gif
mwah1.gif
mutulica
carrad, ok. da un semn si la mandea. sunt intr-un training daca nu ajung la catedrala te sun sa vad unde ati parcat
carrad
ok, mutulica! ne auzim thumb_yello.gif
Serenity
E 8.30, probabil ca pana acum ati ajuns la un compromis cu locul si v-ati instalat undeva la caldurica.. Zau ca mi-a fost imposibil sa ajung la intalnire, si-mi pare rau, dar motivele sunt numeroase si intemeiate sad.gif (principalul: m-am mutat din Soarelui in Modern si a trebuit neaparat sa ajung la Resita). Astept pozele..
Leon
A fost sau nu?? Sau oare inca dati din cap hh.gif hh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.