Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Un Tribut...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
ComicDiva
A murit Cristopher Reeve. A fost un mare actor si un mare om. Un erou in adevaratul sens al cuvantului, nu datorita rolului care l-a jucat ci vietii pe care a dus-o.


user posted image

user posted image

user posted image
BeDeaua
Vineri, 8 Octombrie 2004, Jacques Derrida, filozoful deconstructiei (Lex Luthor?!) a murit intr-un spital din Paris de cancer pancreatic; avea 74.
Aceasta este lumea in care mai traim noi.
Sa nu ne uitam eroii!
ComicDiva thumb_yello.gif

user posted image
sorin666
Saracul, s-a scapt de o viata chinuita... sad.gif
(Nu stiu daca termenul "tribut" in aceptiunea lui romaneasca este cel mai indicat, dar... astea sunt detalii...)
ComicDiva
ai dreptate... mai bine merge un omagiu.
I can't do anything right.! cry.gif cry.gif cry.gif
sorin666
Nu am spus-o ca sa te contrariez... biggrin.gif
BTW nici "omagiu" nu e bine, caci celor mai "maturi" de pe aici le aduce aminte de o anumita epoca... laugh.gif
Asta doar ca sa-ti spun ca nu vei reusi niciodata sa multumesti pe toti...
ComicDiva
user posted image

Minerval
Superman sempre vivo!

.:S:.

Blakut
Unii nu sunt de acord ca era asa un mare om:

articol despre Reeve
Minerval
Domnule Blakut, oameni gelosi pe succesul altor persoane din jurul lor vor exista intotdeauna, mediocri asijdelea, asadar sa nu dam apa la moara vizavi de ingratii care au scris un material egal cu zero. Numai bine.

.:S:.

ComicDiva
Acel articol reprezinta punctul de vedere destul de prost argumentat al unei singure persoane. In ciuda handicapului sau, Reeve era tot un om, si faptul ca exista si oameni care sa nu-l placa este chiar o dovada a faptului ca nu statea degeaba si-si plangea de mila ci traia, with all the shit that it implies. Sunt sigura ca Reeve ar fi preferat sa i se spuna "asshole" in loc de "cripple".
Minerval
In timp ce scriu aceste cuvinte, filmul Superman ruleaza pe Pro Cinema. Vizionare placuta!

.:S:.
cactus
Nu stiu, dar cred ca eroismul si nu numai al lui Ch. Reeve a iesit la iveala dupa accident. Si pnetru asta, toata admiratia mea. Ca actor - nu ma pronunt...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.