Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Maniac
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
DaC
De la un timp am inceput sa stau pe net din ce in ce mai mult. Fie ca vorbesc pe Messenger, navighez pe site-uri sau fac un joc online, stau pe net pana la 2-3.
Ieri cand m-am uitat la ceas si am vazut cat de tarziu este (de fapt era devreme - dimineata) mi-a venit in minte melodia celor de la Sarmalele Reci - Maniac.
Asadar sunt maniac? Se prea poate. 'Totdeauna-am fost un maniac, maniac in tot ce-mi e pe plac.'
Sunt singurul? Nu cred. Voi cum stati. Nu neaparat cu mania netului sau a calculatorului ci cu oricare alta.
Ce 'manii' aveti si cum se manifesta?


DaC
Poate ca ar trebui sa lamuresc termenul de 'maniac' pt a nu fi interpretat in termeni psihologici sau psihiatrici.

'maniac' = Persoană preocupată în mod exagerat de ceva. (acesta este sensul la care ma refeream)
Blakut
Ma joc cu degetele.

Ating cu degetul mare de la o mana degetul mic ale aceleiasi maini, apoi degetul mijlociu, apoi inapoi la inelar, apoi aratatorul. fac asta repede. Apoi fac asta cu amandoua mainile. Apoi fac asta cu o mana defazat, adica cu una incep cu un deget mai tarziu, si e mai greu.

Si la metrou incerc sa calc pe patratele si numai pe liniute.
Aramis
Am si eu 2 manii care se impletesc:
- sa ascult muzica atunci cand am treaba prin casa
- sa nu ma las pana ce nu straluceste toata casa de curatenie
Predatoru
Blakut, asta fac si eu...cu degetele...dar nu inseamna ca sunt maniac...daca totusi tu percepi kestia asta ce pe o manie...asta e...esti maniac...
Aramis...chestia cu virgula curatenia poate fi intr-adevar o manie...dar eu unul o consider o calitate...
Maniile mele? Citesc mult...pot sa citesc 3 romane in 2 zile...depinde de romane si depinde de dispozitia mea. Ieri de exemplu am terminat Solaris al lui Stanislaw Lem a doua oara si am citit iar Misery a lui King...Asta inseamna vreo 400-500 de pagini...
Am citit Exorcistul lui W.P. Blatty de 4 ori...iar Shining de 3 ori...intr-o singura saptamana...
ce spui doctore...sunt maniac? Muhahahahaha... ohyeah.gif asta tre' sa fie...oh yeah...asta tre sa fie... cry.gif
Vornicum
Asta cu mania e tragica.
Vecinul meu e maniac . Ma saluta ori de cate ori trece pe langa mine.

PS : Noi nu ne-am vazut si acum 15 min cand ai dus gunoiul?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.