Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ati Face Orice Pentru Cel Iubit?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Probleme Sociale
AndreeaRox
Aceia dintre dumneavoastra care ar face orice (in limitele bunului simt, fireste) pentru ca o persoana draga sa-si vada visul implinit, sau care au cunostinte care ar vrea sa ajute pe cineva, sunt rugati sa ma contacteze pe mail sau pe privat. E vorba despre o emisiune in genul Surprizelor.
Mihai
Bine ai venit la Han, Andreea! han.gif
Ceva detalii nu ne dai? jamie.gif
secunda
o persoana draga tie? huh.gif

tot Andreea te cheama....tot surprize... 44.gif
AndreeaRox
Ideea e ca tu sa ne spui care este visul pe care vrei sa-l indeplinesti pentru o persoana draga tie. Noi te cunoastem, te provocam sa faci un anume lucru, daca tot afirmi sus si tare ca ai face orice pentru cel iubit, iar daca tu reusesti, ii indeplinim visul persoanei dragi, daca nu, nu. Esential e ca persoana de care vorbim sa nu stie nimic. Nu pot sa dau mai multe detalii.
Si nu e vorba de Surprize...
Superunknown
Daca as face orice pentru persoana iubita? Iti spun sigur ce nu as face: nu mi-as expune sentimentele pe taraba, intr-un kitsch de emisiune, ca sa astimpar foamea voyeurista a tzatzei Aglaia de la Otzostroapele si foamea de bani a unui Lazarov sau Sirbu.
Eclectic
Superunknown, cred ca e o premiera: sunt de acord cu tine. wink.gif
Asa e. Emisiunile astea sunt niste chestii de doi bani care nu fac decat sa apeleze la prostia-credulitatea oamenilor.
mutulica
eu as face...
da' nu exista iubita

daca ar exista... m-as mai gindi ce as face
contraste
Atunci, mutulica, pentru un om drag tie, chiar pentru cineva de la han de ce nu ?
Eu as face !
OMU'BUN
Mda! Am vazut acest gen de emisiune pe unul din canalele BBC in Londra. Este si amuzant si penibil si jenant, de toate la un loc. Se intampla ca unii sa nu prea realizeze ca ceea ce spun ca ar face sa li se ofere posibilitatea sa si faca. Dar prin ce trec, saracii de ei, numai ei stiu!... Ma intreb cati dintre ei nu-si spun in gand: "Mai bine-mi muscam limba, decat sa ma pronunt! De parca dragostea are nevoie de asemenea dovezi!..." sad.gif
mutulica
QUOTE (contraste @ 4 Sep 2004, 03:02 PM)
Atunci, mutulica, pentru un om drag tie, chiar pentru cineva de la han de ce nu ?
Eu as face !

e vorba de cineva iubit... si da, as face orice
atit ca eu nu prea mai iubesc pe nimeni... nici chiar pe mine
gabitza ^
da, as face tot ce imi sta in puteri ca sa ii indeplinesc un vis. sau sa facem impreuna ceea ce ne dorim.
nu cred in emisiunile astea, nu e gasesc amuzante si nici nu as vrea sa fiu cobai la asa ceva. daca vreau sa ii demonstrez iubitului ca il iubesc nu e nevoie sa apar pa TV si sa ma maimutaresc, sa trec prin tot felul de "incercari", pentru a-i dovedi...
asa ca...propunerea ta nu mi se pare tentanta. laugh.gif

mutulica: nu mai zice asa...trebuie sa te pui mereu pe primul loc si sa ai grija de tine pentru ca numai in tine poti avea incredere si in ceasuri grele poate numai pe tine te vei avea langa tine. si nimeni nu e mai important decat tine...restul oamenilor pot fi langa tine, dar la fel de bine pot sa te paraseasca. te pot ajuta sau te pot pune jos. trebuie sa fii tare, pentru tine...si sa te iubesti...oricat de stupid ar suna asta. sa te pui mereu pe primul loc... wink.gif
G.
Zooey
banuiesc ca-i vorba de emisiunea de pe prima tv. vazut aseara. prea seamana cu surprizele. uai ce soc am avut s-o vad pe andreea raicu 'afectata' ą la andreea cealalata! destul de penibila emisiunea, da' merge la corazonul romanului bag de seama... ei, multe as face si eu, daca ar fi pentru cine wub.gif
Blakut
Orice atata timp cat nu fac rau altor persoane, atata timp cat respect regulile ce se impun in general.

Depinde ce intelegeti prin persoana iubita, persoana cu care ai o relatie sau persoana pe care o iubesti in general? Am ajutat-o pe persoana pe care o iubeam sa aibe o relatie cu cineva si sa ii fie bine, desi am facut asta in detrimentul meu (m-am simtit ca dracu' cu alte cuvinte).
cipdecip
Eu as indeplini toate visele din lume persoanei iubite dar nu in public sau la o emisiune
yuanescu
persoana iubita ... rofl.gif .... pentru divertisment ... e buna poanta ... merge in lumea spectacolului ... dar nu shi cand dispare shaga ...
... eu unul vorba lui mutulica nu tzin nici la mine prea mult ...
... da' ca tot veni vorba ... de ce persoana iubita shi nu o persoana oarecare ? ... persoana iubita are totul daca primeshte dragostea cuiva ... daca sa gandesc la fel ca turma umana ...
... "cel ce are va mai primi" ... spune biblia ... parca ...
... shi celui care n-are i se va lua ...
... justitzia divina ... adorabila intr-adevar ... 'pana la mantuire !
milimetru
Da, felul īn care e formulat primul post din acest topic se pare că "ţinteşte" emisiunea Andreei Raicu din prime time-ul duminical al postului TV Prima.

Acolo se speculează ideea general valabilă că "aş face orice pt persoana iubită" īntr-un mod absolut grotesc! Cu voie sau fără voie acestă idee frumoasă este suficient de terfelită pt ca toţi nesimţiţii şi frustraţii să se simtă bine şi să rīgīie de īncīntare de caraghioslīcul situaţiei īn care a nimerit nefericitul din emisiune.

Un exemplu, acea emisiune, de josnicie la care se pot preta oamenii pt a face rost de bani şi pt a se vedea pe sticlă! Mult succes, audienţă maximă şi bani mulţi. Mai ales bani mulţi, pentru că-i merită!...
Ahriman
Tre' sa recunosc:unele probe din acea emisiune sunt de-a dreptul idioate!
Cat despre faptul daca as face orice pentru persoana iubita... da, deoarece merita!Cu prisosinta!
Mrs. Rogers
Eu da, as face orice e omenesc. Daca as fi pusa intr-o situatie disperata nici macar viata mea nu mi s-ar parea un pret prea mare.
axel
Tinand cont ca topicul a fost creat pentru a racola protagonisti pentru o emisiune TV, sugerez mutarea lui la Reclame.
rescriptibil
Bravo toxic, eu nu stiu cum ar fi cu viata, e bine ca poti afirma cu atat certitudine astfel de lucruri. Habar nu am ce as face si ce nu. Insa referitor la numele topicului asta, eu as fi intrebat ce ati facut pana acum extraordinar pentru persoana iubita. Ca in rest vorbele sunt fum...

Cine vrea sa-l racoleze pe axel sa ridice mana rofl.gif .
Jazz
Barbatul meu vrea sa se retraga devreme din campul muncii, sa se mute in Maramures si sa scrie carti... Voi cum ati putea sa le impliniti p-astea? Mi-e teama ca ati intra la faliment, dragilor. Si eu jur ca as face orice pentru barbatul meu, ca deh, il iubesc muuuult. wub.gif
Diana-Maria
Jazz, tare as vrea sa fac si eu ce ar vrea sotul tau.
Daca as face orice pentru cel iubit? DA! ... sau aproape orice...
Pentru mine nu prea fac nimic... Oare sa nu ma iubesc indeajuns?!
...Iar DA...
Cu siguranta.
cry.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.