Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Unu Si Unu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
cactus
Deci, Mihai, aici, ai voie sa povestesti orice ; nu e "off" topic; deci...
Stii Sunshine, a fost odata unu; si a mai fost odata un unu si, candva, cumva, s-au intalnit si au alcatuit UNU. Si totul a fost minunat, ei erau UNU, pana cand, intr-o zi, si-au dat seama ca unu si cu unu , impreuna , matematic, nu pot sa dea ca rezultat UNU...Constatarea a fost dureroasa. A durat mult timp pana cand unu si unu si-au dat seama ca, impreuna, ei nu mai sunt UNU; si atunci fiecare a plecat pe calea lui...si, pe drumul lui, un unu a intalnit in cale o pajiste plina cu flori - albastre, galbene, albe, rosii, flori de camp mai pure si nevinovate decat insasi Puritatea si acelui unu i-au placut florile, si fiind un singur unu , s-a gandit ca e bine sa nu mai fie singur; si atunci a cules un buchet de florile de camp care i-au incantat privirile - flori galbene, albe, flori de camp, irisi, maci rosii si flori; si acel unu a dus florile acasa la el si le-a pus intr-o glastra de aur si s-a imbatat cu splendoarea culorilor acelor flori - si florile au murit in trei zile...si acel unu a ramas, tot, unu...Stii, Sunshine; am casa plina de vaze - de Rosenthal, de Murano, de Herend...dar NICIODATA in vazele mele nu s-au chinuit flori. Sa omori o floare...i-ai auzit vreodata strigatul de durere??? Asa si cu altzii...Era un cantec: "Iubitzi-ne caci suntem flori"....Sunshine pricepe....si Mutulica.
Si mai e ceva - ca-i fara punctaj....era o poveste...Jaques Brel (se pare) - (amintiri din copilarie) Cu totzii avem aceleasi amintiri, ale spaimei primei rujeoli, ale primei boli inainte de inceperea scolii; totzi avem aceleasi amintiri ale unui necaz bantuit de lacrimi si de ras; cu totzii avem aceleasi amintiri a primei tzigari fumate pe furish si a primei noptzi mai adevarate decat Adevarul insushi....
Dar astea sunt amintirile copilariei; si, fiindca , oricum, n-o sa ne vedem niciodata la fatza, sa stii ca unul din visele mele a fost sa ajung pe coasta Bretaniei si acolo sa ascult melodia Biscaya....care, fara Tine nu ar avea nici un farmec..."on a tous les memes souvenirs....Pa, tu draga...peste 4 minute este ora zero si am sa-tzi spun din nou, Good morning Sunshine....
Vornicum
Frumos spus, dar nu intzeleg cum adicatelea unu si cunu fac tot unu.
Poi 2 ce are?
milimetru
Ei, unu şi cu unu nu fac doi decīt cel mult la pīrlita aia de aritmetică!! Īn rest nu se poa' să facă doi sub nici un motiv! Mai ales īn cazul lui Cactus. Care, ca s-o spun pe şleau, mi se pare că s-a īndrăgostit... ohmy.gif
Turcoaz
Si, continuand ideea lui xcross, dc e indragostit e f binee....

wub.gif
Fausta
da, se poate sa se fi indragostit... dar s-a trezit apoi singur pe o pajiste.... si din UNU era din nou unu.... dunno.gif
Vornicum
Hei, iubirea e un sentiment nobil chiar si atunci cand nu e impartasit.
Eu il admir ca a avut curajul sa-si faca public simtamantul.
Da, unu si cu unu fac unu. Asta prin reducere la absurd.
Poate ca iubind mai mult vom deveni mai buni si iertatori.

Pese : Io ma indragostesc cand sunt beat. spoton.gif
nefertiti-old
rofl.gif Vornicum, esti incurabil. laugh.gif
Fausta
fara suparare vornice: "de sticla?"
Vornicum
Nu, Fausta, de femei. Saptamana trecuta m-am indragostit de o chelneritza. Acum doaua saptamani de o pistruiata. Intr-un magazin. S-a intamplat fara sa vreau. Iubirea e minunata.
wub.gif

_______________
Si ele ce parere au ? rofl.gif
Fausta
da au avut vreo parere?
milimetru
Nu se poate aşa, īndrăgostire la 2 săptămīni, fără să vrei! sad.gif

Dacă e īn funcţie de beutură atunci ar trebui "făurită" o beţie mare, mare de tot şi cruntă. Ca să apară o dragoste perfectă! rolleyes.gif
Olaf
Asta numai cand e betia perfecta, ori eu nu am auzit inca de asa ceva sad.gif
Fausta
de iubire sau dragoste perfecta?... eu zic ca nu exista nici una... sau exista?! atata timp cat pentru tine ceva e perfect, nu conteaza ca pentru ceilalti nu e... depinde cum vezi tu perfectiunea...
Olaf
De betie. rofl.gif
Dragostea, am vazut si perfecta. (sau asa mi se pare mie) Am un model in casa.
Fausta
smile.gif)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.