Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Retete Cu Miere!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
47462
Am cunoscut pe cineva de curand caruia ii plac foarte mult dulciurile, prajiturile, in schimb e bolnav si nu are voie sa manance zahar...asa ca m-am gandit la miere. Se poate folosi miere in loc de zahar? Sau daca stiti retete cu miere, astept sa le postati aici.
Jazz
Persoana asta pe care ai cunoscut-o tu are diabet?
47462
Am inteles ca nu are diabet. A fost bolnav si a fost tratat prost de medicii din Severin. Apoi s-a dus la Timisoara si cei de acolo i-au interzis sa manance cateva alimente printre care si zaharul.
Aramis
Nu prea se incadreaza in categoria "retete", dar mie imi place painea prajita, unsa cu unt (numai ca untul trebuie sa se topeasca tot pe paine) si apoi cu miere biggrin.gif
Tyra
Aramis thumb_yello.gif Bun!

Mi a facut mamaia niste mucenici cu miere si nuca. Adica un fel de paine buna si dulce. M am umflat de cati am mancat.
Balama
de pilda budisti nu consuma miere deoarece provine de la animale , sunt destepti acei oamenii nu consuma miere ....
duc o viata sedentara , pentru ei hrana se afla in acele exerciti .......se spune ca pot sa rezista fara hrana si mancare si 10 zile ..si noi ....mancam reziduri alimentare din ora in ora...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.