Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Turnee De Sah La Hanuancutei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Sah
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
gigip
Astept sa ni se alature si alti doritori! Ar fi un bun prilej sa diminuam discordia politica dintre noi,sa ne cunoastem si sa ne respectam!
turbo trabant
in. sorry.gif
abis
M-as baga si eu, dar in perioada 12 - 25 august nou voi avea acces la internet, voi fi plecat departe... sorry.gif
Catalin
Ma joc si eu... seara si in weekend.
Marcus
Bine ai revenit Catalin! Pana acum s-au inscris:

gigip
Data'q
abis
turbo trabant
Catalin
Marcus
skysurfer

Pentru ca acest turneu sa fie pe placul celor inscrisi am facut un sondaj in randul participantilor avand urmatoarele itemuri:
1. Cate jocuri ati dori sa disputati cu fiecare concurent?
2. Cat ati dori sa fie timpul limita per jucator intr-o partida?

Am sintetizat raspunsurile participantilor si am obtinut pana acum urmatoarele rezultate:

gigip: 1-3 partide, 2-15 minute per partida
abis: 2 partide, 20 minute
skysurfer: 2 partide in prima faza, incrementate cu 2 in fiecare faza ulterioara (daca se va juca in sistem grupe si finale), 10 minute cel mult
Catalin: nu conteaza cate jocuri, 30 minute per partida
Marcus: 2-4 jocuri, 15 minute

Referitor la disponibilitatea jucatorilor, am colectat urmatoarele informatii:
skysurfer este disponibil doar seara dupa ora 23.00 unsure.gif
abis: indisponibil in intervalul 12-25 august
Data'q: indisponibil in intervalul 28 iulie - 5 august
Catalin: disponibil seara si in weekend
Marcus: in general seara si in weekend, mai rar in intervalul 30 iulie - 12 august
Marcus
Vreti sa mai asteptam sa facem 2 grupe de cate 4 jucatori, sau jucam fiecare cu fiecare? Cum preferati?
Data'q
Eu zic că dacă mai aștep mult, nu se va mai īntāmpla acest mult așteptat turneu.
Eu sunt pentru jucat. Cānd se termină, īncepem iar, cu mai mulți.

Ce ziceți, publicăm aici rezultatele? Ca să le facem poftă ...
Marcus
OK atunci conclud ca cel mai sigur este sa jucam fiecare cu fiecare. Am sa revin cu detalii despre desfasurarea turneului, intr-un topic dedicat. Putem publica ulterior acolo rezultatele, Data'q, ca sa nu amestecam lucrurile.

Data'q, tu nu ti-ai exprimat opinia referitor la timpul de joc per partida, sau mi-a scapat unde ai scris... unsure.gif ?
Data'q
Ba am exprimat-o, pe PM. tongue.gif
Spuneam ca eu as dori 2 jocuri cu fiecare, ca sa jucam cu fiecare culoare si 10 minute pentru fiecare jucator.
gigip
QUOTE(Data'q @ 14 Aug 2012, 10:38 AM) *
Ba am exprimat-o, pe PM. tongue.gif
Spuneam ca eu as dori 2 jocuri cu fiecare, ca sa jucam cu fiecare culoare si 10 minute pentru fiecare jucator.

Eu am cont,pe numele de gigip,pe neogen-doizece! Astept sa fiu anuntat! Sa vad daca stiu sa mut piesele!

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.