Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Here I Come To Save The Daaaaaay...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
ComicDiva
Superhero stories - whether their vehicle is through comic book or otherwise - are today's most coherent manifestation of the popular unconcious. They're not stories about gods, but about the way humans themselves wish to be, ought to be in fact. They're the succesors of stories that once came from the hoe-down and the campfire and the wandering bard. "
Elliot S! Maggin (scriitor de benzi desenate)

user posted image

dead-cat
din toate cele enumerate numai Blade am vazut pina la capat si asta din cauza ca usa salii de cinematograf a fost inchisa si n-am putut sa ies hh.gif

la celelate... 44.gif
ComicDiva
Ok... ok... inteleg. Nu va place acest val de filme cu super-eroi din ultimii ani.
Dar superman din 1978?
dar Batman din 1989?

De astea ce ziceti? And while you're at it... de ce va displac atat de mult Blade, Spiderman, etc?
Olaf
Io am votat cioroiu'. Nu stiu de ce mi-a placut atat. Poate ca atmosfera... Oricum, l-am vazut in alte vremuri, acum nu stiu daca mi-ar mai place (poate ca da smile.gif).
dead-cat
QUOTE

Ok... ok... inteleg. Nu va place acest val de filme cu super-eroi din ultimii ani.
Dar superman din 1978?

ala l-am gasit oribil din totdeauna.
QUOTE

dar Batman din 1989?

barbati ce poarta latex intotdeauna mi-au fost suspecti rofl.gif

cit despre Spiderman, mi-a placut "Return of the Spiderman" la inceputul aniilor '80. dar probabil aveam virsta pentru asa ceva. cel nou: crappy plot, cheesy lines.

iar Blade? c'mon, filmele cu vampiri nu mai sunt scary de cind cu numarul de karaoke din "Buffy".
cind citeam comicsuri superhero (pina prin '85-86 cind decameronul mi-a captat atentia rofl.gif ) chestii ca "the phantastic 4" si diverse "heroes reunions" mi se pareau cool, dar niciodata asa mult ca adevaratele serii de comicsuri horror (din pacate am uitat cum se chema seria). dar cele cu superman/batman/robin le cam schimbam urgent pe altceva.
de intregul sistem m-am lecuit de cind munceam de noapte si ajungeam la 6AM acasa si nu puteam sa adorm si ma uitam la pokemon pe RTL2 ... hh.gif hh.gif

boring la cam toate filmele superhero e sistemul black/white al personajelor, un character bulding lame de-ti vine s-o iei la fuga (Superman) si last but not least, sfirsitul oribil de previzibil.
YOo
Yo am votat Blade. Mi-au placut efectele si actiunea in sine ... Si-mi place si de Wesley
flu
Mighty Mouse... cel care canta "Here I Come To Save The Daaaaaay..."...
Sper ca nu facem discriminari si trebuia ca supereroul sa aiba si o parte umana...

Aramis
Preferatul meu este X-Men, de fapt preferatele pentru ca sunt 2 si in curand va fi lansata si a treia parte. Spiderman... mmm... nu mi-a placut chiar atat de mult. Blade? m-a scos din sarite in ultimul hal... Batman? Singurul care mi-a placut a fost cel cu Val Kilmer.
Nightwind
Favoritii mei sunt X-Men si Batman .... si am o rezerve in a-l numi pe Eric Draven supererou ... asa cum a fost descris in film el e departe de a fi supererou la fel ca toti ceilalti. El a fost trimis pe pamant pentru a se razbuna pe sine si pe iubita sa si apoi se intoarce (excelet film cu atmosfera gotica). Supererou este asa cum apare din serialul TV (slabut de altfel).
Serenity
La Blade am ascultat cap-coada nush ce emisiune la un radio cu casti si am discutat (cat se poate de sonor) cu prietena de langa despre ce s-a mai intamplat in "Tanar si nelinistit" in ultimii 10 ani rofl.gif La X-Men oricat m-am straduit sa tin ochii deschisi, intr-un final am capitulat si m-am lasat prada somnuluit.. blink.gif
Culmea e ca vorbesc serios.. laugh.gif

Nu am nimic cu valul asta de filme, pur si simplu nu sunt genul de filme care sa ma prinda.. sorry.gif

Edit: Am votat Spiderman.. Are James Franco niste buze.. drool.gif wink.gif
ComicDiva
@ flu nu e absolut nici o problema. Doar Superman era extraterestru. smile.gif

Si vorbind de Superman, se face partea a cincia care va fi un prequel in genul lui Batman Begins. Este regizat de Bryan Singer care a spus ca este un vis al sau. Stiu ca l-am auzit odata zicand ca si X-men era un vis implinit... whatever!

Desi se tin auditii pentru rolul principal, cui credeti ca a facut regizorul o oferta?
I'll give you a hint:
somebody saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaave me!
I don’t care how you do it, just
Stay, stay
C’mon, I’ve been waiting for you

Poate ati recunoscut melodia de la inceputul lui Smallville (cel putin sper).
Yup.
Tom Welling este candidatul cel mai probabil pentru rolul omului de otel si se stie ca a semnat deja un contract pentru UN film... dar NU SE STIE CE FILM.
user posted image drool.gif drool.gif drool.gif

Acum... desi cred ca Tom Welling este 100% drool worthy manly goodness!!!!!... ahem... scuzati-ma sorry.gif
nu cred ca asta ar fi de ajuns pentru film. CLark Kent din Smallville este un personaj bunicel... dar doar atat, un personaj. Nu m-a convins deloc Welling. Fata de Cristopher Reeve din Superman 1 si 2 care a redat perfect timiditatea lui Clark si atitudinea eroica a lui Superman. Plus ca in momentele cand are mai mare nevoie de ea, Welling are expresivitatea unei scanduri!!! (Am vazut sezonul 3, trust me I know)
Ma surpride SInger totusi... el avea mana buna la actori. Este clar ca Welling este alegerea producatorilor pentru ca cine nu vrea banii catorva milioane de fete indragostite de mutrisoara aia... si de ochisorii aia albastri and hands... GOOD GOD! the hands...

ohyeah.gif
black ice
Am votat The Crow. La vremea respectiva imi aduc aminte ca mi-a placut foarte mult. Totusi, nici eu nu l-as incadra la 'superheroes'.
ComicDiva
Sorry, este supererou. Avea propria revista de benzi desenate inainte sa se faca filmul.

Si daca tot vorbim de figuri din acestea intunecate, ia spuneti, n-ati vrea sa vedeti un film cu tipul asta?


user posted image

user posted image

user posted image
Forta-MTI
Hmmm... singurul care a dovedit personalitate intr-un film, dincolo de pojghita comerciala care acopera toate ecranizarile de benzi desenate, ramane Batman (1989 cu Michael Keaton)...
Nightwind
Ei bine, azi dimineata mi-am luat cateva sute de mb de comics ... yaaaaaaaaaah

Multumesc ComicDiva ... you're my superhero!!
ComicDiva
Stire de ultima ora:
Jim Caviezel este noul Superman

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...E=02&f=6&t=4409

oricum, Iisus era "The Original Superman" nu? biggrin.gif
Decat Tom Welling... biggrin.gif

mememe
Batsy rules .. de ce ? E OM nu are nici un fel de super simturi si asa mai departe , plus are issues smile.gif cum nimeni altul , si toate gadgeturile alea simpatice; tre sa apara batman begins cu Christian Bale ( equilibrium ) , imi plac cam toti dar batman e the man cause he's a man . Blade e turbata melodia de la inceputul primei parti si acel Ducati 999 pe care il are in partea a doua smile.gif Superman e na problematic stii tu el cu super totul lui ar trebui sa aibe o viata cu adevarat singura ( plus ca nu poate face copii ca ar omora-o pe biata louis ) X-men ...logan is the man ( probabil cel mai complex caracter ... povestea stan lee cat a durat crearea caracterului acestui personaj. Daredevil ( frumos comicul dar filmul e patetic ) , Hulk e prea mult , Spider Man isi invarte intreaga existenta in jurul Mariucii Jane ( dar e cool si el ) . Ca benzi desenate si desene animate : The Justice League e frumos. Pe Captain America nu l-ai pus ..... si el e mai apropiat de
oameni..

Se pare totusi ca Caviezel nu va fi totusi superman :acilea
ComicDiva
special pentru the ladies pentru ca m-am saturat sa salivez dupa tom welling singura. biggrin.gif

user posted image

user posted image

user posted image


ladies, all together now: DAYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMN! drool.gif drool.gif drool.gif

ohyeah.gif wub.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.