Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Lantul Ideilor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
yronick
Mi-a venit in cap o idee tampita, (eh, pleonasm, daca e a mea logic ca e tampita ohyeah.gif )
Crearea unui topic in care sa se discute o anumita tema, iar cineva sa devieze dicutia.
De multe ori s-a intamplat ca atunci cand am participat la o discutie -in afara forumului "Poiana lui Iocan-, cineva a postat off topic, iar respectivului(lor) forumist(i) i-au (le-au) fost sterse mesajele.Ei bine, ideea acestiu topic este tocmai acela de-a devia subiectul, in masura in care postul are o legatura cu ce s-a discutat inainte.
Offf, dar nici nu stiu cu ce subiect sa incep.Atatea subiecte au fost dezbatute la han incat ma tem sa nu se repete ceva.Va las pe voi sa alegeti subiectul, dar sa fie ceva mai usurel, nu ca la Filosofie wink.gif
Cine stie poate plecam de la sex si ajungem la proiecte NASA ohyeah.gif
Jazz
Pot sa incep eu? hiya.gif
Ce ziceti de un curs obligatoriu evil.gif de feminism la care sa participe numai barbati?
flu
Se poate devia subiectul inca de la al doilea mesaj? smile.gif
Propun sa discutam despre ultimele episoade din "Tanar si nelinistit"...
yronick
QUOTE
Propun sa discutam despre ultimele episoade din "Tanar si nelinistit"...



ooo, nu te rog!Fara asa ceva biggrin.gif

edit:Puteti aborda orice fel de subiect (bine nu chiar orice, sa fie in limita regulamentului wink.gif )nu inteleg de ce intrebati.
Incepeti o descriere a subiectului la care sa se mai poate adauga ceva smile.gif
Jazz
@Flu
Te inscrii? Hai ca ai onoarea de a fi primul.... rofl.gif
flu
Sigur. smile.gif

Feminist pana in maduva oaselor cum sunt, as putea chiar sa predau cursul wink.gif Poate as integra si o lectie despre telenovele si "soap operas"... nu stiu de ce n-ar putea constitui si ele un subiect serios de discutie... devil.gif
ypsilonalpha
Hehe, "soap opera" adica opere de sapun in traducere ciobaneasca. Apropo de sapun, cica era - de fapt, inca este, ca n-o fi disparut precum Atlantida wink.gif- nush' ce insula prin Mediterana unde solul are consistentza si proprietatile sapunului.

Tare as vrea sa fiu lun locuitor de p-acolo biggrin.gif ma duc dimineata la malul marii, ma tavalesc prin nori ca bivolii ca sa am spuma de sapun rofl.gif pe mine si p-orma intru in mare pentru o spalare zdravana.

Efect garantat 100%.

(Na, c-am deviat subiectul. ohyeah.gif

Aaa, stai asa, de fapt asta era si ideea ... tongue.gif )
Olaf
Da' ce te faci cu sarea de pe tine dup-aia? Ah. Cred ca se poate razui si pune in mancare rofl.gif
ypsilonalpha
N-am voie sare, ca-s la regim sad.gif poate sare de potasiu ... hmmm ... e o idee, ca tot sint acuma intr-un depozit de medicamente, ia sa vad daca au asa ceva rolleyes.gif
Vornicum
QUOTE (flu @ 23 Aug 2004, 03:13 AM)
Se poate devia subiectul inca de la al doilea mesaj? smile.gif
Propun sa discutam despre ultimele episoade din "Tanar si nelinistit"...

Ok, o sa-i fure Brad compania lu' nenea Victor?

Na, daca tot ai intrebat...
Antont
Buey, daca ma enervez ii dau telefon mamei si va fac de n-aveti aer la capitolu' Tinar Si Nelinistit rofl.gif
Vornicum
Eu ma uit la "Prietenii tau" spoton.gif

Pese : undeva am facut un dezacord, da' nu stiu unde, da' simt eu asa...
Vornicum
Ma uit si observ din ce in ce mai mult ca topicul se vrea un "Zi-ne ce ai in cap"

ma intreb ce soarta va avea...
Bafta!
Olaf
Nu, ca e cu tema... si daca tot ziceam de tema... trebuie sa ma duc sa-mi fac temele... ca pe vremea cand eram la scoala... eh, ce vremuri! Dar ce ziceam? Ah, da, voi ati cules vreodata melci?
Vornicum
Eu am mancat unul.

Ce tema nene, ca chiar ( gramatica bat-o cucu ) initiatorul ei incita la offtopic exagerat.
Nu e tema, bre. Esti in vacanta inca. Pana in 15 septembrie. Joaca-te sau ceva...
yronick
Se pare ca n-am fost inteles.Un exemplu de abatere de la subiect il avetiaici.
Voi deviati subiectul(?) de la primul post, si subiectul da spre "Zi-ne ce-ai in cap!"
yronick
Hai mai oameni, ce s-a intamplat cu topicul? Hai sa-l reinviem! Propun o tema:

Dush vs baie in cada, argumente pro si contra. laugh.gif

Va las pe voi sa relansati...
yronick
Ok, asta-i ultimu mesaj, daca nici dupa nu comenteaza nimeni nimic, ingropam sum subiectu, ca nu-i placut sa vorbesti singur de nebun.

Argument contra dus:
Daca esti in armata sau in alta parte, doamne fereste, mare atentie sa nu scapi sapunu ohyeah.gif
Titus Herbert
argument pro dus biggrin.gif : daca nu e cada ta, ar fi mai bine sa faci dus iar daca esti la hotel sa ai si papuci in picioare mellow.gif
yronick
Argument pro dus:

Daca esti beat sau nu stii sa innoti te poti ineca in cada, pe cand la dus...
Erwin
dacă eşti beat nu te poţi īneca, că beţivii nu beau apă, eventual se otrăvesc cu ea rofl.gif
yronick
Pai mai, daca esti beat adormi in cada si te poti ineca, si prin urmare muri.
Afrodita
Pro dush: daca ai chef de nebunii in 2, dushul e minunaaaat devil.gif jamie.gif , nici nu se compara cu baia in cada biggrin.gif rolleyes.gif

Mda, tot cu gandul la ' prostii' sunt, ca de obicei ohyeah.gif
yronick
Ca tot veni vorba de morti stupide, am auzit cum ca ar fi existat unii oamenii care au luat foc pur si simplu, fara a exista vreun factor determinant. Este posibil asa ceva? Ati auzit de astfel de cazuri? Daca da, cum dumnezeu se explica, ca pe mine unu ma lasa ca la dentist ohmy.gif
yronick
Chiar nu a mai auzit nimeni de aceste cazuri? De ce nu intervine nimeni? A disparut floarea intelectualitatii de la HanuAncutei? Inclin sa crec ca acest topic este ignorat intentionat, pe motive personale, motiv pentru care solicit cu respect moderatorului subforumului "Poiana lu' Iocan" inchiderea acestui topic, cu multumirile de rigoare.
Marcus
Ce tot spui, nu e nimic personal, dar te descurajezi cand vezi ca nu se posteaza in subiectele deschise de tine.
Nu am auzit despre oameni care iau foc din senin (probabil erau "confectionati" din ceara tongue.gif ), dar mi-a placut subiectul cu dusul si am o nelamurire...
Pro dus e contra cada sau doar pro dus si contra dus e pro cada sau doar contra dus, pentru ca mie tot nu mi se pare clar... juggle.gif ohmy.gif

Exemplu pro cada (sau contra dus? unsure.gif ):
- te poti juca cu clabucii! laugh.gif sorry.gif
Titus Herbert
QUOTE (yronick @ 17 Jan 2007, 03:13 PM)
Ca tot veni vorba de morti stupide, am auzit cum ca ar fi existat unii oamenii care au luat foc pur si simplu, fara a exista vreun factor determinant. Este posibil asa ceva? Ati auzit de astfel de cazuri? Daca da, cum dumnezeu se explica, ca pe mine unu ma lasa ca la dentist ohmy.gif

Am auzit si eu de asa ceva, prin filme ce-i drept sorry.gif , combustie interna ii zicea parca...

Marcus rofl.gif
Hashaspire
"Combustie interna" rofl.gif
Bre, spontana!
John B
QUOTE (yronick @ 17 Jan 2007, 03:13 PM)
Ca tot veni vorba de morti stupide, am auzit cum ca ar fi existat unii oamenii care au luat foc pur si simplu, fara a exista vreun factor determinant. Este posibil asa ceva? Ati auzit de astfel de cazuri? Daca da, cum dumnezeu se explica, ca pe mine unu ma lasa ca la dentist ohmy.gif

Uite aici se intampla cam asa: 50.gif
Titus Herbert
QUOTE (Hashaspire @ 25 Jan 2007, 04:29 PM)

Bre, spontana!

rofl.gif
da ba. ptiu! rofl.gif
yronick
QUOTE (Marcus @ 24 Jan 2007, 10:09 PM)
Pro dus e contra cada sau doar pro dus si contra dus e pro cada sau doar contra dus, pentru ca mie tot nu mi se pare clar...  juggle.gif  ohmy.gif

Pro dus = contra cada. tongue.gif

edit

Am cautat pe google "combustie spontana", iar articolele despre subiect (in romana) lipsesc cu desavarsire... mad.gif
Erwin
drept urmare, Gogu' nu le ştie chiar pe toateee! jamie.gif
yronick
In schimb le stiti voi, dar nu vreti sa-mi ziceti biggrin.gif
Titus Herbert
Eu stiu! Dar nu am aprobare de la superiori sa spun prea multe.. mellow.gif rofl.gif
Uite : Combustie spontana
Erwin
combustia spontana e aia cānd uiţi ţigara aprinsă pe scrumieră şi īncepi să-ţi fumezi degetul rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.