Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Rugaminte Off Topic
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
cactus
Habar n-am unde sa postez rugamintea asta; dar se spune ca aici poti sa scrii ce vrei...Daca cineva din Bucuresti vrea sa ma ajute, ma intreseaza o masina de mana a doua...Ca sa nu incarcam topicul, se poate mesaj personal sau oricum altfel, fara sa deranjam...pls hh.gif - Dan
Vornicum
Apoi io-s din Maramures si nu am masina mica si nici nu ma intereseaza.
Ii buna si caruta. Y...haaaaaaaa!
cactus
QUOTE (Vornicum @ 17 Aug 2004, 11:37 AM)
Apoi io-s din Maramures si nu am masina mica si nici nu ma intereseaza.
Ii buna si caruta. Y...haaaaaaaa!

Multam...Nu-i o idee rea. 6.gif Da caii aia vii is tare scumpi... rofl.gif
Vornicum
care, bre aia pura rasa sau rasa pura , ca-i diferenta.
YOo
Ce fel de masina? In cati bani?
Vornicum
Change of plan , Yoo my man.
Acu' vrea cai nenea Filodendron, n-auzisi?

Pese: Eu asa am inteles blink.gif
Puss In Boots
Cactus, uite un site interesant aici .. īn rest nu te pot ajuta ..

As dorii si eu sa stiu daca este cineva pe forum care cunoaste īn amanunt toata legislatia privind īnscrierea masinilor ce vin din afara ... sau poate stiti vreun site ...
cactus
Multumesc - Puss
Referitor la chestia cu legislatia, nu prea stiu, dar colegul meu care se ocupa de vamuiri, aici, le are pe astea; pot sa-ti spun ce trebuie sa faci in mod practic. Cu conditia sa intri in tara pe la Turnu sau Nadlac. Il intreb si cel tarziu maine iti spun. Oricum, din actele masinii (carte de identit) trebuie sa rezulte ca masina are norma Euro 3. Asta-i cond. de baza. Taxe vamale - nu cred, eventual accize. Oricum ma interesez. La RAR e o problema dar se rezolva - depinde unde locuiesti. Aia-i chestie locala si traiasca SPAGA...Ca asta cu norma 3 ma termina si pe mine. Am avut un Ford Sierra da` motive obiective m-au obligat sa-l dau; am luat 1500 € pe el, mai capat ceva la iarna...da din adresa pe care mi-ai dat-o, tot Dacia ramane si nu prea ma incanta. Preturile sunt cam ca si aici in Arad...
Puss In Boots
10x ... astept vesti wink.gif
cactus
QUOTE (Puss In Boots @ 17 Aug 2004, 02:02 PM)
10x ... astept vesti wink.gif

iti trimit mesaj personal sau mail ca sa nu incurcam pe aici...Oricum, nu-i secret
cactus
Ptr. Puss - pretene, ajunsei acasa. Filmu-i cam asa - Dacia din 1999, a fost a unei firme, e intr-unm service care ne repara noua masinile (pt. firma) si-l cunostem bine. In masina s-au bagat acuma pise de 500 Euro. Sefu` de service zice ca-i faina de tot. Pret fix 2000 Euro. Tu ce parere ai ?
Chestia aialalta vine maine dimineata, cat de repede...
cactus
Ptr. Puss - incerc sa-ti dau mesaj pers....
cactus
QUOTE (Puss In Boots @ 17 Aug 2004, 02:02 PM)
10x ... astept vesti wink.gif

ti-am dat raspuns la mp (?) sper sa fi nimerit...
Puss In Boots
Multumesc pentru mesaj !!! este super!
Mai am poate doua trei īntrebari da nu-i graba...

Cāt despre dacie ... nus' ce sa zic pentru ca sunt cam deconectat de preturile din tara dar ai putea sa o testezi putin sa vezi cum se comporta la drum ...
Problema mare a masinilor de firma este ca foarte rar cei ce o conduc sunt atenti la gropi si nu numai ...
Oricum ... trebuie vazut putin cum trage ...
cactus
Ai dreptate; trebe revizuita... am facut o boacana; am vrut sa-ti raspund si tie si altora, nu m-a lasat, cuca era plina cutia...Asa ca le-am anulat pe toate....Asta e...
Ca-i Dacie, nu ma deranjeaza; aici o repara tot prostu` incl. eu 6.gif
Pa, tu draga; daca ai chef sa ne mai conversam, gasesti tu cale; ai adr. de mail - a mea....aia de yahoo...
cactus
Puss -tata, o fericire nu vine niciodata singura; deci pot afirma ca sunt ferici din plin roflmao.gif Normal ca diacia aia din 1999 pierdea ulei da tampitu nu a vrut sa scada din pret.L-am trimis la plimbare si eu am pierdut o zi de concediu...Chestia e ca daca dau semnale foarte rar, sa stii ca imi consult croitoru - sa-mi faca pardesiu, de ala la 2 randuri de cuie; inca nu ne-am inteles asupra lemnului - brad sau altceva... spoton.gif Nu pare sa fie banc; da“ nici nu trebe sa pui la suflet. Vedem pana pe luni - daca ma taie sau nu...Spune-i si lu`sefa aia de forum - Diana-Maria. Da“ asta-i chestie "tangenta" ; daca-ti iei coaje de dincolo, inainte de a pleca, da-mi un tel. Ma lasa Mihai sa ti-l dau ? Sper: 0726342986 - ma cheama Dan; zi numai ca esti Puss. Daca intre timp se schimba legile, ti-oi spune...Pa - tu draga
Puss In Boots
Mai bine sa pierzi doua zile decāt 2k de euroi thumb_yello.gif
Am notat nr tau dar nu ma gāndesc sa fac vreo achizitie prea recent ... oricum ... īti dau de veste cānd o fi...

Edit: lasa-te de prostii (a se citi de fumat laugh.gif ) ca sa putem sa bem si noi o bere dac-o fi sa ne vedem vreodata wink.gif
cactus
drunk.gif pash.gif drunk.gif spoton.gif esti ficor fain; mai vb....Pa - tu draga.....
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.