Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Lozinca(mottoul) Lunii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
dr.agy
Propun ca in cadrul acestui nou concurs (al carui premiu il va stabili Mihai, sau va fi doar ceva moral biggrin.gif ) fiecare sa participe cu un motto. Fara alte reply-uri.

La un moment dat (o data stabilita de Mihai) topicul se inchide si un juriu ales de el delibereaza castigatorul.

Mult noroc! wink.gif
necromanc
Motto ?

About what ? O tema pentru motto ceva ? ... o categorie ?
genicon
De dragoste a lunii: "Nici o persoana din lumea asta nu merita lacrimile tale... iar acea persoana care le merita... nu te va face sa plangi niciodata
Mi se pare marfa!!!!!!!!!!!!!!!! wink.gif
AIWA
GENICOM...interesanta...cine e autorul? Ca daca e MOTTO...trebuie sa aiba un autor!

Marea intrebare, la care nu stiu sa raspund in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: "Ce vrea de fapt o femeie?"(Sigmund Freud)
Cain
In spiritul lui AIWA: "femeia este ca valul..." Shakespeare (continuarea... o veti subantelege; daca nu, cu atat mai bine.. wink.gif )

Cugetare: "MERGI SAU CRAPA !" Legiunea.

PS. Acest motto este de retinut, nu de acceptat. Va face rau, luati exemplul meu...
genicon
QUOTE (AIWA @ Apr 14 2003, 04:46 PM)
GENICOM...interesanta...cine e autorul? Ca daca e MOTTO...trebuie sa aiba un autor!

GenicoN !!!!! Cu N!!!!! smile.gif De ce-mi distruge toata lumea frumusete de nick? tongue.gif
AIWA, sincer sa fiu, nu am nici cea mai mica idee cine este autorul, dar si mie mi s-a parut foarte frumos. L-am primit prin mail de la o prietena, pe care am reusit chiar sa o conving sa se inscrie pe forum, dar vad ca inca nu a inceput sa posteze. mad.gif
Ma rog, asta conteaza mai putin. Era ceva de genul - Scrisoare chinezeasca, sau nu mai stiu cum si avea o gramada de astfel de motto-uri minunate. DAr... le pastrez pentru lunile viitoare biggrin.gif
dr.agy
V-am rugat sa nu postati de 2 ori... dry.gif

MOTTOUL meu: "The time is a vast desert and each moment is a single grain of sand. Who can trully know what holds the future, what lies beneath the dunes, far beyond the human realm?" -emperor:battle for dune
bdl
Motto-ul meu:Adevarul e cea mai buna minciuna.
bubu
"E foarte multa prostie in lumea asta.Si ce e mai trist, este ca gloata are puterea"

Off topic: ce s-ar intimpla daca fiecare am scrie pe forum in toate limbile care le cunoastem, fie ele de circulatie internationala?...se poate lua si ca motto daca trageti si concluzia.
necromanc
Femeia frumoasa si vinul sunt doua otravuri dulci.
Daca stai printre oameni, fi mai bun ca ei! Daca stai printre fiare, si mai rau ca ele!
AIWA
Un suflet e ca un instrument muzical, falsificat odata, va cinta fals toate ariile --> N.Iorga
genicon
Mai vin si eu cu unul, la fel, love-lozinca (ce urat suna) dar asta e... d-ala "destepte" nu cunosc smile.gif
Cea mai frumoasa tacere din lume este atunci cand taci si privesti persoana iubita in ochi, si totul a fost zis...
Uf... ma napadesc lacrimile smile.gif
skysurfer
Eu ma ghidez in viata dupa un motto mai lung. L-am auzit de la un profesor din Oklahoma:

"In jungla Gazela cand se trezeste dimineata se gandeste:azi trebuie sa alerg mai repede decat cel mai rapid leu ca sa nu ma manance. Leul, cand se trezeste dimineata se gandeste:azi trebuie sa alerg mai rapid decat cea mai inceata gazela ca altfel mor de foame."
Concluzia: Nu conteaza daca esti Gazela sau Leu in jungla important este ca rasaritul sa te prinda alergand.
thumb_yello.gif
Profund si plin de intelepciune.
Minerval
Drept motto afisez propria semnatura de mai jos.

F.'.
axel
@skysurfer: de ce este profund si plin de intelepciune?
Jazz

"Everybody can be great because anybody can serve. You don't have to have a college degree to serve, you don't have to know about Plato and Aristotle to serve. You only need a heart full of grace, a soul generated by love, and you can be that servant." - Martin Luther King Jr.
menthoru'
daca tot l-ai adus pe MLK in discutie, din celebrul "I have a dream" speach extrag ceva perfect potrivit pentru romani si pentru felul in care imi vad eu tara:

...I have a dream that one day this nation will rise up, live out the true meaning of its creed...
Jazz
Menthoru'
thumb_yello.gif thumb_yello.gif
Mistinguett
Menthoru', trebuie sa vin insa cu o completare:

"...Ask not what your country can do for you, but what you can do for your country..." - JFK
mutulica
fie bebe cit de mic
seara o sa bea laptic
BLANCA
" femeia este dimineata vietii tale" wub.gif

sau

" femeia este primavara vietii tale " mwah1.gif
arrianna
1."Sa pari vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii sunt lespezi de mormant!"-E.Cioran
2."Cel mai greu va fi sa te justifici in ochii tai.Ochiul tau vede prin toate ceturile fara astampar ale oceanelor tale"-Marin Voiculescu"
3.-"Totul in viata are un pret!"-P.Coelho(Alchimistul)
Diana-Maria
Nimeni nu e perfect.Doar Dumnezeu.
denise
Cea mai mare parte a curajului care este necesar in lume nu este acela eroic. Curajul poate fi dovedit in viata de toate zilele, intocmai ca si pe campul de lupta. Ai spre exemplu nevoie de curaj spre a fi cinstit, spre a rezista tentatiei, spre a spune numai adevarul, spre a fi ceea ce esti, iar nu ceea ce ai vrea sa fii, spre a rezista cu propriile-ti mijloace si a nu trai in sarcina altora.
S. SMILES
genicon
I am the Time. I'm just passing by. laugh.gif
bdl
Nu te duce la buda cind musafirii trebuie sa bata la usa..... wink.gif
Esu
"There will be no dawn for man" & "BUT there will be no shire ..." & "You will NOT live the night" binenteles glumeam smile.gif

Asa acu sper ca nu e cu suparare daca va prezint mai multe biggrin.gif

1) "This is the nineties. You don't just go around punching people. You have to say something cool first." -James Alexander Dix {The Last Boy Scout}
2) "I feel like picking a fight with everyone who thinks they are right." - Rainmakers
3) "These are my principles. If you don't like them I have others." - Groucho Marx
4) "Gravitation can not be held responsible for people falling in love"
5) "How on earth are you ever going to explain in terms of chemistry and physics
so important a biological phenomenon as first love?"
6) "Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour.
Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute.
THAT'S relativity."
~Albert Einstein~


7) "There's nothing sadder in this world than to awake Christmas morning and not be a child." (x)
Mihai
Bine ai venit la Han, Esu! han.gif

O mica traducere nu ar fi stricat... rolleyes.gif
Esu
Multumesc Mihai
Pai , acum nu stiu daca o traducere in romana ar fi la fel de interesanta sorry.gif , as putea incerca dar va las pe voi (vezi traducere la Romeo must die blink.gif blink.gif )
secunda
in spiritulul lui mutulica biggrin.gif

fie omu` cat de mare
dupa masa mere la culcare

fie omu` cat de mic
dupa masa doarme-un pic

###
somn usor, natiune! 6.gif

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.