Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Am Nevoie De Ajutooor!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Rikita
trebuie sa scriu o cerere pt un loc de practica, si cv-ul meu, pe romaneste... adica deja am scris, dar cu multe greseli... si nici nu sunt sigura cum sa obisnuieste sa scrie asa ceva in romania... e cineva aici care ar putea sa citeasca ce am scris si sa corecteze? nu vreau sa pun chiar aici, pt ca are si informatie despre mine (logic, la cv) dar daca cineva ar putea sa ma ajuta, as trimi scrisoarea si cv-ul cu email...

multumesc mult...
contraste
http://www.europe.org.ro/euroatlantic_club/CV_european.php
este cel cerut la nivel UE
Sa stii ca este deschis un astfel de site pt. "nevoi" la DE LA INMA LA INIMA
Dark Angel
riki, trimite la fata pe mail ce vrei sa traduci, te ajut cu mare placere.
tocmai am facut acelasi lucru pt. o prietena cu cateva minute mai inainte, l-am trimis si pe fax...asa-s eu, ma simt bine cand pot fi de ajutor.
mutulica
si cind ma gindesc ca noi, romanii, le scriem mai mult in engleza...
aurasupacurasu
Eu am trimis azi o cerere de stage ,tot cam ca practica este caci e munca neremunerata la norma intreaga!
Eu insa am respectat modelul obligatoriu de aici cu formula aceia de politete la sfirsit care numa la francezi o intilnesti ,nu stiu daca asa ceva vrei si tu s-au nu !,daca ce ai obtinut pina acum nu te multumeste in totalitate pot sa-ti trimit si eu modelul meu sa -ti faci o idee!
Aici regula este insa ca o scrisoare de motivatie s-au cerere de stage sa nu repete aceleasi lucruri ca si CV-ul ,deaceia foarte fregvent o cerere de stage o insotim si de un CV!
Cum a fost cazul meu astazi !
Deci daca te interseaza eu i-ti trimit doar spune-mi!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.