Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pronosticuri
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2
Marcus
Am lansat aici un subiect pentru a da posibilitatea forumistilor sa estimeze pronosticuri referitoare la partidele sustinute de echipe de club. Nu conteaza competitia (Liga Campionilor, Cupa UEFA, amicale, Divizia A, etc).
Am rugamintea ca, atunci cand dati un pronostic, sa precizati in paranteza si competitia din care face parte acea partida.

Din cand in cand, in masura in care imi va permite timpul, voi face un clasament intermediar al pronosticurilor si al celor mai "inspirati" jucatori forumisti. smile.gif
Marcus
Incep eu primul pronostic:

Dinamo Bucuresti - Manchester United 1 - 0 (Liga Campionilor, turul III preliminar)
Marcus
Yronick, mi se pare ca nu ai vazut partida Dinamo Bucuresti - Spartak Moscova 3 - 1, toamna trecuta? Si acolo s-au "batut" in Cupa UEFA.
Dinamo a jucat formidabil atunci, iar rusii erau atat de buimaciti ca nu stiau pe ce lume se afla... si au avut mare noroc ca nu i-am batut de sa le mearga fulgii. Au beneficiat de un penalty si au marcat un gol pe care nu-l meritau... ranting.gif
Fara acel gol "de nimic", as baga mana in foc ca i-am fi batut mar.
Intr-adevar, am pierdut rusinos la Moscova, dar imi amintesc ca in aceeasi campanie de calificare de toamna trecuta AC Parma fusese invinsa tot cu 4 - 0 si apoi, in meciul retur, a invins cu 5 - 0! Totul e posibil. Asa ca... Hai, Dinamo! clapping.gif
Danciulescu, vrem gol(uri)! thumb_yello.gif

Marcus
Otelul Galati - Partizan Belgrad 2 - 1 (Turul II preliminar, mansa I, Cupa UEFA 6.gif )

FC Zeleznik - Steaua Bucuresti 0 - 2 (Cupa UEFA)

Chelsea Londra - Manchester United 1 - 1 (Premiership, etapa I)


QUOTE
Hai mai Marcus, stiu ca esti de treaba si nu te superi...
spoton.gif thumb_yello.gif
yronick
Ce mai una alta, am fost un vizionar, pe un alt forum am ghicit intocmai si scoru'.Nu am dat acelasi pronostic si aici fiindca eram foarte revoltat pe dinamo smile.gif
pronosticul meu

Cat despre Otelul - Partizan iar am ghicit spoton.gif pronostic X
In ceea ce priveste returul meciului cu Dinamo, zic: Manchester UNTD - dinamo Bucuresti 3 - 0...si de data asta ma duc la agentia de pariuri rolleyes.gif

edit, nu mergea link-ul
Eclectic
Marcus, nu prea au fost la inaltime cainii.
Marcus
eclectic rofl.gif
Eu cand am vazut 1-0 pentru Dinamo, nu am stiut sa mai definesc expresia "a fi la inaltime". biggrin.gif
Avand in vedere ca Dinamo nu e cu nimic mai buna decat Manchester precum Zeleznik decat Steaua, eu zic ca a fost foarte bine ca n-am vazut 4 goluri in poarta lui Gaev.

Atata tot, eu sper ca in retur sa inscriem cel putin 2 goluri in poarta lui Howard, chiar daca soarta vrea sa nu ne calificam. Si in acest caz, sa speram ca Dinamo va face o figura buna in Cupa UEFA.
Marcus
QUOTE (Marcus @ 11 Aug 2004, 01:10 PM)
Otelul Galati - Partizan Belgrad 2 - 1 (Turul II preliminar, mansa I, Cupa UEFA 6.gif )

FC Zeleznik - Steaua Bucuresti 0 - 2 (Cupa UEFA)

Chelsea Londra - Manchester United 1 - 1 (Premiership, etapa I)

Dinamo Bucuresti - Manchester United 1 - 0 (Liga Campionilor, turul III preliminar)

Rezultatele reale:

Dinamo Bucuresti - Manchester United 1 - 2
FC Zeleznik - Steaua Bucuresti 2 - 4
Otelul Galati - Partizan Belgrad 0 - 0
Chelsea Londra - Manchester United 1 - 0

Urmatoarul pronostic:

Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti 3 - 2 (Divizia A)


Eclectic
Din fericire, ultimul pronostic s-a dovedit a fi gresit. tongue.gif
Marcus
Rezultatul real:
Dinamo - Steaua 0 - 1

eclectic, ultimul pronostic, desi gresit, era mult mai bun. Asa poate vedeam si noi fotbal de calitate, cu multe goluri si multe faze de poarta. Nu un meci adormitor. hmm.gif
Eclectic
Pai meci adormitor e cam orice meci in care joaca dinamo.
Marcus
In seara asta:

Manchester United - Dinamo Bucuresti 1 - 3 6.gif ...si marcheaza, in sfarsit, Claudiu Niculescu spoton.gif (Turul III preliminar al Ligii Campionilor)

Vineri seara:

FC Porto - FC Valencia 1 - 2 (Supercupa Europei)

Duminica

CFR Cluj - Dinamo Bucuresti 0 - 2 (Divizia A, etapa a V-a)
Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova 1 - 1 (Divizia A, etapa a V-a)
georgeones
Manchester United-Dinamo Bucuresti - 2-0
Fc Porto - Fc Valencia - 0-2
Steaua -Universitatea - 2-0
Marcus
QUOTE
FC Porto - FC Valencia 1 - 2 (Supercupa Europei)


Am nimerit! Am nimerit! woot_jump.gif

In seara asta:

Celtic Glasgow - Glasgow Rangers 3 - 1 (Derby-ul campionatului Scotiei)
yronick
Steaua - Craiova 1 - 0

Na, ca lam nimerit si pe-al doilea din Manutd - Dinamo , 3 - 0 spoton.gif .
Tare slab au mai jucat dinavostii, s-au facut de rusine as putea spune mad.gif
Marcus
Meciuri tari in campionatele puternice ohyeah.gif

Pronosticuri:
Manchester United - FC Liverpool 2 - 0 (meci din Premier League)
Deportivo la Coruna - FC Valencia 1 - 1 (meci din Primera Division) jamie.gif
Marcus
Asadar, rezultatele reale:

Manchester United - FC Liverpool 2 - 1
Deportivo la Coruna - FC Valencia 1 - 5 yikes.gif
Marcus
In seara asta meci mare in Serie A:

Lazio Roma vs AC Milan 1 - 0 wink.gif

Meciul poate fi urmarit in direct la ora 21:30, pe canalul de televiziune NationalTV.

De regula sustin Milanul, dar avand in vedere startul de sezon al celor doua echipe m-am razgandit. spoton.gif
yronick
Campionatul Spaniei: Athletic Bilbao - Real Madrid 3 - 1

Meciul va fi transmis in direct pe TV Sport de la ora 21.00
Marcus
Mda... se pare ca cei de la NationalTV stiu doar ora meciurilor pe care le difuzeaza, dar cine cu cine joaca... nu-i bai!
Aseara la 21:30 a jucat FC Juventus cu Palermo, si nu Lazio cu AC Milan, asa cum au anuntat la reclama. De altfel, era ciudat sa se joace un derby sambata...
Scorul final: FC Juventus vs Palermo 1 - 1

Iar Yronick a fost foarte aproape de rezultatul real: Athletic Bilbao - Real Madrid 2 - 1.
Marcus
Asadar, rezultatul real:
Lazio Roma vs AC Milan 1 - 2

Frumos meci dar, sincer, fara Shevchenko altfel ar fi stat lucrurile... yeahrite.gif
Marcus
Nu-mi vine sa cred! ohmy.gif Scorul TSKA Sofia - Steaua Bucuresti 2 - 2 este exact pronosticul pe care l-am dat prietenilor mei, dar am uitat ce era mai important: sa-l scriu si la Han! hh.gif Uff, ce ametit sunt!

Peste aprox 50 de minute incepe Dinamo - Patizan. Pronosticul meu este 3 - 1 pentru Dinamo, iar la penalty-uri batem si mergem in Cupa UEFA, alaturi de Steaua! biggrin.gif
yronick
Primera Division:
Betis - Valencia 1 - 1 Pr X

Real Sociedad - Atletico Madrid 2 - 0 Pr. I

Se pare ca echipa vietii lui Marcus a calcat iar pe bec in cupele europene.din pacate pentru fotbalul romanesc, Dinamo va juca cu Steaua doar in campionat sad.gif

Propun ca atunci cand se va face clasamentul celor care au ghicit cat mai multe meciuri sa se ia in considerare rezultatul, iar nu scorul. Exemplu: Daca cineva a dat pronostic la un meci 1 - 1 si scorul a fost 2 - 2 sau oricare alt scor de egalitate sa se considere ca fiind bun. ( mamaaa ce exprimare, postul asta va ajunge la perle)



Marcus
Revin cu pronosticuri proaspete si meciuri mari din campionatele puternice:

24 octombrie, Premiership: Manchester United - Arsenal Londra 2 - 1
24 octombrie, Serie A: AC Milan - Inter Milan 1 - 1
24 octombrie, Serie A: AC Parma - Lazio Roma 0 - 1
24 octombrie, Primera Division: Real Madrid - FC Valencia 1 - 2 spoton.gif
23 octombrie, Ligue 1: AS Monaco - Auxerre 2 - 1




yronick
Rezultatele reale
Betis Sevilla 1 - 1 Valencia

Real Sociedad 1 - 0 Atletico Madrid
Yesss, le-am ghicit!!! Mai trebuia Real sa inscrie al II-lea gol si era perfect ohyeah.gif
yronick
Campionatul Spaniei: Betis Sevilla - Real Madrid 4 - 2 .
Daca si pe asta-l ghicesc, imi schimb nick-ul in "Omul Molie" ohyeah.gif
FaiLuRe
Catave pronosticuri pentru meciurile din divizia A, etapa 12-a :

U Craiova - Rapid : 0 - 2
CFR Cluj - Otelul : 2 - 1
Dinamo - Apulum : 0 - 1
Steaua - FC National : 0 - 0
gonen
U Craiova - Rapid 2 - 1
CFR Cluj - Otelul Galati 1 - 1
Steaua Bucuresti - F.C National 2-0
FC ARGEŞ - GLORIA 1-2
Poli Iaşi - FCM Bacău 0-0
Farul-Poli AEK 3-1
Sportul - F.C Brasov 3-0
Marcus
QUOTE (Marcus @ 4 Oct 2004, 11:09 PM)
Revin cu pronosticuri proaspete si meciuri mari din campionatele puternice:

24 octombrie, Premiership: Manchester United - Arsenal Londra 2 - 1
24 octombrie, Serie A: AC Milan - Inter Milan 1 - 1
24 octombrie, Serie A: AC Parma - Lazio Roma 0 - 1
24 octombrie, Primera Division: Real Madrid - FC Valencia 1 - 2 spoton.gif
23 octombrie, Ligue 1: AS Monaco - Auxerre 2 - 1

Rezultate:

Manchester - Arsenal 2 - 0 (Arsenal pierde primul meci in Premiership dupa 49 meciuri consecutive fara infrangere)
AC Milan - Inter Milan 0 - 0
Parma - Lazio 3 - 1
Real Madrid - Valencia 1 - 0
AS Monaco - Auxerre 0 - 0

N-am avut noroc.
Marcus
In seara asta, meciul saptamanii:

FC Barcelona vs Real Madrid 1 - 1 (Primera Division)

Meciul poate fi urmarit in direct pe TV Sport, de la orele 22,00.
gonen
o sa fie o victorie a Barcelonei cu 3-1
Marcus
Rezultatul real:

FC Barcelona - Real Madrid 3 - 0 ohmy.gif

Asadar, bogho a fost cel mai aproape de rezultat. smile.gif
ypsilonalpha
Pronostic pentru diseara:

Univ. Craiova - Dinamo 2-4 smile.gif
Marcus
Meciuri tari in UEFA Champions League! smile.gif Si acolo unde sunt meciuri, sunt si pronosticuri. thumb_yello.gif
Iata pronosticurile mele:

Pentru in seara asta, de la orele 21:45:

Real Madrid - Juventus 1 - 1
Liverpool - Leverkusen 1 - 0
PSV Eindhoven - AS Monaco 0 - 1
Bayern Munchen - Arsenal Londra 2 - 4

Pentru maine seara, de la aceleasi ore:

FC Porto - Inter Milan 0 - 0
Barcelona - Chelsea 2 - 1
Manchester United - AC Milan 3 - 2
Werder Bremen - Olympique Lyon 2 - 2




skysurfer
Si eu si eu si maine ne confruntam:

Real Madrid - Juventus 2 - 1 (mai mult o dorinta)
Liverpool - Leverkusen 0 - 0
PSV Eindhoven - AS Monaco 0 - 2
Bayern Munchen - Arsenal Londra 2 - 2

Si maine:

FC Porto - Inter Milan 1 - 0 (desi parca ii vad ca o sa fie 0-1)
Barcelona - Chelsea 2 - 0
Manchester United - AC Milan 1-2
Werder Bremen - Olympique Lyon 1-1
Mentosana in corpore sano
Pentru meciurile de azi, ma mira ca amandoi vedeti gol in deplasare la Juventus si nu la Leverkusen. Liverpool e fara Gerrard si Morientes, se va juca deschis si cu multe goluri IMHO. In schimb pe Bernabeu mi se pare meci de under 2.5, juve dupa 0-0 la Messina si infrangerea de la Palermo nu imi inspira incredere in deplasare, mai ales fara trezeguet si cu un nedved care nu poate juca tot meciul. Pe de alta parte apararea lui Real e penibila, dar si atacul sufera, Ronaldo e gras, raul iesit din forma, ultimele meciuri din Primera au fost castigate cu noroc (mai ales cu Osasuna), de aceea cred ca Fabio Capello va veni cu gandul la un 0-0 la pauza si pe urma mai vedem, in stilul italian. PSV - Monaco nu e meci de 2 solist (sau poate ca e, dar eu nu mi-as pune banii pe asa ceva), PSV acasa e (aproape) imbatabila. Monaco va veni sa ciupeasca un egal cu gandul la retur, nu sa castige clar. PSV are o aparare buna, mjlocasi defensivi solizi(van Bommel si Cocu) si se va concentra pe a nu lua gol acasa si eu zic ca va reusi. Daca vor mai si inscrie, asta e intrebarea. Cat despre Bayern - Arsenal, e clar 1 solist, desi tin cu Arsenal si dupa bataia pe care alta favorita a mea, Borussia Dortmund a luat-o de la Bayern in ultima etapa, m-as bucura sa nu se califice trupa lui Magath. Dar totusi, Bayern 15-5-0 acasa in meciurile de dupa grupe in istoria Ch. League, Arsenal 3-3-6 afara. Bayern 7-5-1 in meciurile de acasa contra echipelor engleze. Stiu ca e doar statistica, dar eu nu-i vad pe Arsenal fara Campbell, Cole si Bergkamp facand mare lucru diseara.
Marcus
Mentosana, eu tin cu Juve de cand ma stiu. Cunoscandu-le pragmatismul tipic italian, am mers pe mana unui singur gol marcat in deplasare, gol care este foarte probabil sa fie marcat intrucat defensiva madrilena sufera. S-a vazut si in ultima etapa, cu Bilbao. Eu nu vad alt scor pe Bernabeu decat acest 1 - 1.

Cat despre Eindhoven, da, e o echipa inchegata si puternica, insa fara Kezman si Robben eu nu-i vad in stare sa puna mari probleme defensivei echipei antrenate de Deschamps. Desi Monaco nu mai e ce a fost sezonul trecut cand a ajuns in finala, are in echipa jucatori periculosi precum Saviola, nu mai zic de Chevanton, dar sunt si altii. wink.gif

Iar in confruntarea dintre Bayern si Arsenal, eu vad aici multe goluri, pentru ca ambele formatii au un formidabil potential in atac, cu un plus pentru londonezi. Si presimt ca Henry va marca. wink.gif

QUOTE
Pentru meciurile de azi, ma mira ca amandoi vedeti gol in deplasare la Juventus si nu la Leverkusen

Hmm... probabil te referi la Berbatov si la forma foarte buna in care se afla, insa eu sunt sigur ca va fi anihilat, iar fara el nu intrevad mari reactii din partea germanilor.
skysurfer
Si rezultatele au fost:

Real Madrid 1-0 Juventus
Liverpool 3-1 Leverkusen
PSV 1-0 Monaco
Bayern 3-1 Arsenal

Asa cum ma asteptam, o schimbare in bine la Madrid, mai ales sub aspectul apararii, dar si cu un Gravesen si cu un Zidane in forma, dupa parerea mea, a reamintit de echipa care spulbera tot ce prindea acum cateva sezoane. Un minus cat burta lui pt Ronaldo care a pierdut din cauza greutatii cele mai multe sprinturi.
Liverpool si PSV au fost surpriza placuta pt mine, desi tineam cu Monaco se pare ca nu se mai regasesc fara Morientes in fata portii. Liverpool a facut o treaba excelenta fara capitanul lor Gerrard. Iar PSV au fost exact asa cum a anticipat si Mentosana'.
Iar Arsenal .. nu ma asteptam sa nu gaseasca solutii pt Pizzaro. In rest, cine a vazut rezumatul a vazut cat de bine au inchis mijlocul cei de la Bayern. Frumos joc dupa parerea mea.
Marcus
La cum a jucat Real-ul aseara, cred ca juventutii se simt tare norocosi ca au primit un singur gol. Unde mai pui sutul torpila a lui Raul care a izbit transversala sau bara lui Samuel? Asa cum zici si tu skysurfer, Gravesen a fost ireprosabil. Zidane a avut si el momente magice, dar a fost oprit de multe ori prin fault. Oricum, sper sa-si revina Juventus si sa le arate madrilenilor o mostra de fotbal italian pe Delle Alpi. Mie mi-a mai placut cand s-a spart mingea. rofl.gif

Cat despre celelalte meciuri... pacat ca Arsenal nu s-a regasit. sad.gif Monaco n-a avut vlaga... iar Liverpool a jucat intr-adevar tare. wink.gif Oricum, se anunta retururi de foc.
Mentosana in corpore sano
Cred ca am vazut alte rezumate... Liverpool a jucat tare? Leverkusen au avut n-shpe ocazii, liverpool au dat 3 goluri din 4 faze. Mi-e simpatic Benitez, dar cred ca se repeta povestea de la ultima intalnire directa, cand nemtii s-au calificat acasa cu 4-1. Berbatov nu a fost anihilat cum prevedea Marcus, dar s-a facut singur de rusine, a ratat ca in curtea scolii. mad.gif
In alta ordine de idei: Arsenal nu stie sa joace decat contra echipelor englezesti, pana si golul lor a venit dupa o faza confuza parca luata din premier league. Imi pare foarte rau ca s-au adeverit toate predictiile (Bayern-Arsenal 1 solist, PSV nu ia gol, Liverpool-Bayer over 2.5 goals cu gol din partea oaspetilor, Juventus nu inscrie in deplasare) si am dat gres chiar la Real-Juve 0-0 la pauza. As fi dat orice ca sa ii vad pe Real fara sanse de calificare inca din primul tur, cu toate ca nu tin cu torinezii (ba dimpotriva devil.gif ). Dar calificarea inca se joaca si sper ca Realul sa fie eliminat, ar fi pacat ca golul norocos al lui Helguera, mai mult cu spatele si cu umarul decat cu capul, sa decida soarta dublei manse.
skysurfer
Mentosana, nu poti sa la iei meritul celor de la Liverpool, gandeste-te ca rezultatul e cel care conteaza in primul rand si apoi eu cred ca au facut treaba buna fara Gerrard gandeste-te ca pana la urma au marcat la fiecare faza importanta pe care au avut-o. Eu asta zic tare, nu sa ataci toata partida si sa o iei rusinos pe cocoasa din lipsa de exactitate in fata portii sau din greseli in aparare. Eu mizez pe calificarea Liverpool.
Arsenalul cu Bayern era mai mult o dorinta pt un meci in retur mai spectaculos, asa sincer nu ii vad prea bine. Mizez pe Bayern mai ales dc revine si Balack.
Realul o sa aiba meci dificil la Juve dar vad ca antrenorul asta chiar a schimbat ceva in stil si au avut de departe mai multe ocazii pe Bernabeu, nu poti sa negi asta. Bara lui Raul+ ocaziile lui Ronaldo si Samuel, dar si patrunderile lui ZIdane si Figo au aratat lacune mari in apararea unei formatii care era renumita pentru apararea sa. In schimb uimire, apararea si chiar si mijlocul Realului a functionat in proportie de 90 %. Mizez si doresc o calificare a Realului, cu un gol al lui Raul. Meciul o sa fie insa cu totul diferit la Juve.

Imi schimb pronosticurile pt diseara:

FC Porto - Inter Milan 0 - 0 (oricum in nici un caz victorie pt Porto pt ca am vazut ca Inter e neinvinsa in campionat si mizez pe anti-fotbalul lor oricum Porto nu marcheaza gol )
Barcelona - Chelsea 2 - 0 (riscant dar oricum victorie pt Barca)
Manchester United - AC Milan 1-2 (Desi va fi greu fara Schevcencko)
Werder Bremen - Olympique Lyon 1-1 , Lyon e pe primul loc dar nici cu Bremen care e pe 4 nu imi e rusine, e deschis totusi oricarui rezultat.
Mentosana in corpore sano
Werder - Lyon: ca spectator nu ma incanta meciul asta, nici una din echipe nu are sanse sa ia trofeul. Ca parior, mi se pare un meci usor de prezis: probabil 1 solist, ceva mai sigur over 2.5 goals. Werder a castigat ultimele 4 meciuri in Bundesliga cu un golaveraj 12-5, Lyon in deplasare 0-2-1 ultimele 3 meciuri, probabil se vor multumi daca marcheaza in deplasare, chiar si o infranagere la 1 gol li se va parea multumitoare.

ManU - Milan: din nou, parerile de spectator si parior difera. Tin cu Milan de peste 15 ani de zile, dar nu-i vad bine in seara asta fara Sheva. Sper doar ca RvNistelrooij sa fie accidentat in continuare, dar mai raman roy keane, rooney si compania. manU e 13-2-0 in ultimele 15 meciuri, nu au mai luat bataie din octombrie. Milan joaca slabut, dar au noroc -mai ales in prelungiri- tongue.gif (Lazio, Reggina si Cagliari stiu de ce). In schimb au pierdut cu Livorno si Bologna, amandoua meciurile fara Sheva. Meciul pare clar de under, poate chiar X la pauza, dar nu stiu daca milan va mentine egalul pana la final. Oricum, par sa fie creditati cu 55-45 la sansele de calificare, dar asta o vom vedea pe Meazza. In seara asta ma astept la un catenaccio clasic hh.gif Rezultatul poate fi decis foarte usor de noroc, pe o greseala de portar la ManU sau a unui aparator italian (mai ales Maldini e susceptibil de asa ceva), deci pt FT nu dau pronostic, e clar meci de NoBet.

Porto - Inter: cred ca Inter va ramane neinvinsa si dupa acest meci. Probabil va scoate un egal. Nu 0-0, mai curand 1-1 sau chiar 2-2, cu primul gol marcat de gazde, ca de obicei. Interistii se trezesc doar dupa ce sunt palmuiti putin.

Si in sfarsit, bomboana de pe tort, Barcelona - Chelsea: oaspetii fara Duff si Robben, dar raman favoriti la calificare. Totusi pentru meciul din seara asta voi merge pe mana catalanilor, probabil cu o victorie la un gol. Eventual cover pe scor exact 0-0 unsure.gif
Eclectic
Ce inseamna "over 2.5 goals" ? Inseamna, de fapt, 3 ? Daca da, de ce nu se spune direct 3 ? hh.gif
Mentosana in corpore sano
La pariul pe numarul de goluri se poate paria pe un numar exact sau pe under/over 1.5, 2.5, 3.5 etc. in functie de meci. De obicei casele de pariuri ofera ca standard u/o 2.5

Diferenta fata de under/over 3 este ca pariul pe u/o 2.5 nu poate avea rezultat X, ci numai 1 sau 2, pe cand la u/o 3 se poate intampla sa se dea exact 3 goluri. Cu alte cuvinte, over 2.5 inseamna "minim 3".
Eclectic
Pai over 2.5 nu poate insemna 4 ? Adica un scor de 2-2 ?
Mentosana in corpore sano
Ba da. Daca pariezi pe "under/over 2.5", poti alege "pronostic 1" (adica under) ceea ce inseamna 0, 1 sau 2 goluri sau poti alege "pronostic 2" (over) ceea ce inseamna oricate de la 3 in sus. Chiar trebuie sa-ti desenez? rofl.gif
Eclectic
Sincer sa fiu, da, habar n-am cum e treaba. sorry.gif
skysurfer
Rezultatele de aseara:

Porto 1-1 Internazionale
Barcelona 2-1 Chelsea
Man. United 0-1 Milan
Bremen 0-3 Lyon

Porto cu Inter, previzibil egalul, nu a iesit chiar 0-0 dar macar am anticipat ca a iesit egal. Si Mentosana a anticipat aproape toate rezultatele, mai putin ultimul meci, pe care nu as fi pariat nici eu pt ca era riscant, deschis oricarui rezultat. Dintre toate echipele Lyon trece sigur mai departe, dar a avut si norocul ca a nimerit cu cea mai slaba echipa din cele 16. Parerea mea.
Inter nu a reusit sa mentina rezultatul de la pauza, oricum bravo lor ca sunt neinvinsi. Barcelona, cu ceva emotii si cu acelasi Eto' a reusit sa castige , meci greu totusi in retur. Se pare ca Murinho chiar a reusit sa faca ceva ceva pt Chelsea. Nu-i exclus sa ii vedem la anul in finala.
Man U cu Milan nu am vazut rezumatul insa ma asteptam sa castige Milan.
Diseara, desi imi doresc un 3-0 cred ca o sa fie 2-1 sau 3-1 pt Valencia, nu de alta dar Steaua o sa iasa la atac destul de repede si sunt sanse sa ii prinda destul de repede pe contraatac.
Mentosana in corpore sano
Barcelona 2:1 Chelsea, suturi pe poarta 13:0 biggrin.gif
yronick
Chelsea - Barcelona 1 - 1
Real Madrid - Juventus Trorino 3 - 2

Steaua Bucuresti - Villareal 2 - 0
Villareal - Steaua Bucuresti 2 - 0
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.