Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Un Metrou
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
thext
Salutare biggrin.gif
Va rog sa ma scuzati daca nu aici ii era locul...
Am o intrebare.
Nu sunt din Bucuresti si as vrea sa stiu cu ce metrou pot ajunge din Gara de Nord in Piata Victoriei...
Daca ma poate ajuta cineva sorry.gif ca pe net nu gasesc mai nimic. Stiu doar ca trebuie sa iau metroul... In ce directie si ce metrou, nu
Antont
Acu' sa ma apuc sa zic de masonii care deturneaza metroul si chesti dastea ohyeah.gif ?
Hai ca nu zic inca, inainte lamuriti omul pe unde tre sa mearga si apoi va ezplic si io ce si cum spoton.gif
Ares
http://www.metrorex.ro

Si stai linistit ca oriunde ai fi, intrebi frumos pe cineva si te ajuta fara probleme wink.gif

PS. Vezi ca harta de pe site este putin din anul 2100 ca sunt si niste linii pe acolo care o sa fie terminate cand o sa aiba Romania navete spatiale... smile.gif
bunicu'Gilbert
QUOTE
Nu sunt din Bucuresti si as vrea sa stiu cu ce metrou pot ajunge din Gara de Nord in Piata Victoriei...

De la gara de nord metroul spre dristor2 si... calatorie placuta!
aurasupacurasu
Si fara misto,daca auzi o voce placuta feminina care anunta trenurile ,atunci este soramea mai mare !
Eu am parasit Metrorexul in 96 dar ea a ramas fidela pe baricade si numa in Gara de Nord lucreza!
Bafta!
Au uitat sa-ti mai spuna ca nu ai de mers decit o statie pina la Victorie!
mutulica
QUOTE (Ghost @ 7 Aug 2004, 11:54 PM)
Acu' sa ma apuc sa zic de masonii care deturneaza metroul si chesti dastea ohyeah.gif ?
Hai ca nu zic inca, inainte lamuriti omul pe unde tre sa mearga si apoi va ezplic si io ce si cum spoton.gif

io zic sa ii demasti pe aia de e masoni, ca alfel se rataceste omul...

thext
multumesc pentru sfaturi...
nu am luat metroul... dar oricum e frumos ca mi s-a raspuns... multam' fain... biggrin.gif
Cat despre mersul prin Bucuresti: Am fost pe jos si cred ca am vazut multe lucruri care meritau vazute...
aurasupacurasu
Bravo thext!asa as fi vrut si eus a te indrum sa mergi pe jos dar cind am vazut ca nu stii c emetrou trebuie sa iei pina la Victoriei m-am gindit ca nu cunosti orasul si ti-e teama sa te ratacesti.......chiar ma gindeam cind ti-am scris :"de ce vrea omul asta sa ia metroul pentru o statie?" ,"acum vara cind e frumos de mers pe jos!"
apropo cum mai e bucurestiul ca io nu l-am mai vazut de "n" ani?!
Vornicum
Bah fratilor, care este, ce metro trebe sa iau ca sa ajung la Spitalul Municipal ?
Sau mai bine merg pa jos ca sa vizionez si io frumusetile Bucurestilor?
Bre, acu' nu mai stiu ce sa fac...
mutulica
mergi pe jos, la metrou par sa fie masoni si te gubilesc de bonboane
aurasupacurasu
Bey mistocarilor !!!!!!!!! 50.gif lasati lumea in pace ......... mad.gif
mutulica
auras... de ce te-ai suparat? nu ai mai prins bonboane?
Vornicum
Fondante, pentru ca sa zic
way to go mutwulique wink.gif

ca sa fiu totusi ontopic ... eu iau metroul, nu autobuzul ca nu-mi plac trenurile.
Vornicum
thext, gasisi metroul? Vezi sa nu nimeresti in vreo manifestatie busculanta, sa te calce tovarasii in picioare.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.