Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Comedia Preferata
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
yronick
Ai ras de ai cazut sub pat, sau pur si simplu ti-a placut pentru umorul fin si inteligent.Spune care este filmul de comedie preferat! Nevoind sa influentez cumva parerile unora, mentionez doua filme care m-au facut sa rad cu lacrimi:

Tantalaul si gogomanul si Scary Movie I
contraste
Yronik, eu cand sunt trista si necajita, fac in asa fel sa vad o caseta, ce sa-i fac daca e mereu aceeasi! - cu Stan si Bran. Are un efect terapeutic asupra mea ..........
killer_rabbit
meaning of life, monty python.
life of brian, monty python.
monty python and the holy grail.
nu razi musai la ele, intai trebe sa itzi treaca socul. dar cert au efect de terapie.
ComicDiva
In general sunt un mare fan al comediilor tampite: Dude, where's my car?, Dumb and Dumber, Zoolander, Pee Wee's big adventure, etc.

Am insa si cateva all time favourites care pot sa le revad oricand cu placere:
Spaceballs - parodie la Star Wars... need I say more? Mel Brooks este fara indoiala cel mai bun regizor de parodii de la Hollywood.
Robin Hood and the men in tights
Bubble Boy - Il iubesc. Punct.
Ace Ventura - ALRIGHTY THEN! (primul film care l-am vazut vreodata la cinema)
Shrek




Aramis
Ace Ventura, nu conteaza care parte, ma face mereu sa rad smile.gif
Nightwind
Ace Ventura rulz!!

Ei bine, eu prefer comediile mai 'seci' gen Snatch si Lock Stock and Two Smoking Barrels ...

si demi-seci ca cele ale lui Leslie Nielsen: Aeroplane, Naked Gun-urile si Spy Hard (ultimele doua productii totusi: A Space Travesty si ... inca una de care am uitat, nu prea se ridica la nivel)
Eclectic
Denis, pericol public
SORIN
Incercati Top Secret thumb_yello.gif N-o sa va para rau!!!

Sorin.
Zed
user posted image In primul rand el laugh.gif
Parodia de la " Lethal weapon " ( trebuie vazut inainte ) - Loaded Weapon rofl.gif

Jarrive
Nea Marin Miliardar
Asta seara dansam in familie
Seria BD-urilor
Pisica alba pisica neagra
Underground
Mafia
Taxi 1 2 3

si mai sunt...
Forta-MTI
Pt rasete nebunesti
Din seria "JIM CARREY": Liar Liar
Din seria "Louis de Funes": Marele Restaurant, Jandarmul se insoara
+ Bringing Down The House, Freaky Friday

Pt buna dispozitie:
Analyze this + Analyze that, Pisica alba pisica neagra

Comedia all time, all purpose:
MRS DOUBTFIRE
Kyklos
user posted image

Mr. Bean a jucat demential in O dadaca plina de surprize thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.