Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Prima Masina
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Masini si Motociclete
Costin
Care a fost prima masina pe care ati condus-o vreodata ? (nu ma refer la masina personala neaparat).
Sper sa nu fie prea multe Dacii 6.gif
FM!
Un motostivuitor..., iar pe drumurile publice un Matiz. 43.gif
petman
Un microbuz Mercedes Mb parca....de ala vechi, damn am luat cateva borduri pina am reusit sa inteleg ca stau pe rotile din fata de fapt..... Dacii, forduri, Vw (passaturi),fiat, audi, mercedes exxx
Carmi
Imi pare rau sa te dezamagesc insa e tot o Dochie... aaa adica Dacie
oaspetele
Bineinteles , o Dacia 1300 , de o varsta cu mine.
wink.gif
SORIN

Prima a fost aia cu pedale biggrin.gif biggrin.gif

Sorin.
andREI
Dacia 1310 (un harb la scoala de soferi - ce jeg de masina era chiar intre dacii).
Apoi Passat-ul meu, apoi un matiz, apoi iar Passat-ul, dupa aia un Cielo si iar Passat-ul meu.
Inutil sa adaug care mi-a placut mai mult.
Carmi
Pentru femei cica se recomanda ca prima masina ceva de genu asta.....
eddiep
Asta da masina ... cum zici tu .. pentru femei ... biggrin.gif
Eu am condus prima oara (dupa ce aveam carnetul) o dacie 1300 ... mai batrana ca mine.
Tyra
La poligon, pt prima oara am condus un Fiat Tipo diesel. Apoi.... sunt multe, multe. E bine sa ai prieteni cu masini smile.gif
sorin666
Skoda Octavia (prin 1970 si ceva...) Fiat 850, IMS, Warsawa
Si ceva Karturi de la casa pomponierilor rolleyes.gif
axel
QUOTE (Carmi @ Jul 14 2003, 04:38 PM)
Pentru femei cica se recomanda ca prima masina ceva de genu asta.....

Pentru cine nu stie sa conduca, urmatoarea masina e ideala:
user posted image
spoton.gif
Carmi
Cred ca trecerile de pietoni ar trebui semnalizate de la 1km cu un bolid ca cel de sus laugh.gif
Tyra
Simt o urma de misoginism. Am carnet, conduc, stiu sa injur exact ca un barbat, sa scuip si sa tai calea.

Care-i problema?
Antont
QUOTE (Tyra @ 11 Dec 2003, 04:51 AM)
Am carnet, conduc, stiu sa injur exact ca un barbat, sa scuip si sa tai calea.

Care-i problema?

Pai chiar asta e jamie.gif rofl.gif ...
Sa tai calea, e frumos jamie.gif ? tongue.gif

Sa fiu ontopic, la mine prima masina pe care am condus-o a fost evident Dacia yikes.gif rofl.gif ....Cu toate ca era bine intretinuta si a fost prima mea masina si am iubit-o, sper sa nu mai am "placerea" de a face cu marca respectiva....Anyway, le preferam pe alea vechi oricum, decit mizeriile astea noi...Nu's de ce, da' am boala pe Nova si SuperNova rofl.gif
mutulica
QUOTE (Tyra @ 11 Dec 2003, 04:51 AM)
Am carnet, conduc, stiu sa injur exact ca un barbat, sa scuip si sa tai calea.

Care-i problema?

Vrei sa facem concurs?

si in plus cearca numa sa imi tai calea, sa vezi ce te sifonez.

sa revin on topic: prima masina pe care am condus-o a fost "zambilica". o dacie galbena ca un icter, fabricata prin '79
Hydra
Un camion Buceag si un Gaz.........
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.