Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Haideti Sa Facem Un "flash Mob"
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Ideea e simpla . Se strang niste persoane intr-un grup organizat si fac ceva inedit impreuna.
Am vazut la TV un flash mob in care vreo 50 oameni s-au strans intr-un magazin s-au dezbracat si au cantat toti impreuna " God bless Amerikca"
Szau in alt caz, 100 oameni au luat portocale, le-au decojit si au plecat imediat dupa aceea. Nu tu vorbe intre ei, nu tu comunicare.

Ce ziceti , ne strangem forumistii sa facem un flash mob ?
Veniti dara cu idei.
___________
Participantii se numesc Flash mob-isti spoton.gif
Vornicum
Greu va mai urneste omul !

Hai ca vin tot eu cu idei :

Ne strangem fro 12 , ne imbracam in utecisti si aplaudam toti pt. 30 min in Piata Revolutiei.

Ce parere aveti ?
Cla
Hai sa ne aruncam monitorul pe geam ca merge prost netul rofl.gif
Zed
Carence rofl.gif ....... rofl.gif
Vornicum
Habar nu ai ce inseamna un Flash Mob, nu-i asa?
Pai atunci, nu-i vina ta.
Zed
Vornicum , eu sunt sigura ca Clarence stie ce inseamna , la fel si eu ..
Chestia asta in strainatate se practica de multa vreme ... si nu e de loc inn , e out deja
Later edit : uite si un link , chiar daca nu intelegi ce scrie , relevanta-i data , scrie ceva de 2003 acolo jamie.gif
http://flashmob.twoday.net/topics/Oldenburg/?start=6
Cla
Zed, Schröder viziteaza Romania, hai si noi acolo ca gasim rosii faine rofl.gif Vornicum, te declari solidar cu noi?
Zed
Clarence , ok , e super ideea , numai ca mai bine luam rosile cu noi devil.gif poate reusim sa-i spargem si capul la cat de tari , apoase si fara gust sunt rofl.gif
Vornicum
We are going somewere...
Ma declar solidar, bre Clarence , cum nu ca doar eu o sa conduc miscarea wink.gif
Mihai
hmm.gif Eu propun sa luam niste rosii si sa atacam toti soriceii... harhar.gif
Cla
Flecite-s mai bune... biggrin.gif Merci Vornicum clapping.gif tu faci rost de rosii wink.gif

Buna Mihai smile.gif Soriceii se ataca cu paine... rofl.gif

user posted image
Zed
Mihai , eu propun sa ascunzi rosile alea ca : cine sapa groapa altuia ... ohyeah.gif rofl.gif harhar.gif
Clarence , iar ataci punctul vulnerabil devil.gif rofl.gif
Cla
Asta da Flash Mob: Toti forumistii se aduna in fata casei tale cu paine rofl.gif Gata acuma... innocent.gif flowers.gif
genicon
Eu zic sa ne strangem vreo 20-30, intr-un bar, sa bem pana ne uitam nickurile. A, si sa fim toti (baieti&fete) topless evil.gif
Antont
Subscriu spoton.gif
Eu imi aduc si bonboanele evil.gif mwah1.gif
Olaf
Si eu subscriu. Imi aduc si topless-ul rofl.gif
Antont
Da' sa se stie ca bonboane nu dau decit fetelor mwah1.gif biggrin.gif
trustbyte
vin si eu. imi aduc tricoul cu muschi rofl.gif




smile.gif



Vornicum
1. daca esti femeie, adu-ti fa toplessu'
2. daca esti barbat ( in cazul nostru de fata ) , la ce dreaqu imi tre' mie sa vad par pe piept ca si la maimute ?
Daca vreau sa vad maimute paroase , ma uit la Animal Planet.
3. Eu vin cu tzuica de 1000 grade alcoolizante.
4 . nu mai stiu ce trebuie sa facem
Antont
Io imi aduc si crema de masaj, ca merge cu bonboanele evil.gif spoton.gif rolleyes.gif rofl.gif
Vornicum
Ce fel de mob flash facem noi cu bonboane?
Suntem sau nu seriosi , ce palaria mea artistica ? Nu ?!?
Atunci bine !
Vornicum
Vad ca suntem multi stransi acilea.
maine ne strangem toti buluc cu mic cu mare si prindem toate matzele vagabonte si le exportam la italieni. Ei stie ce sa faca cu ele devil.gif
Olaf
Da ce-ai cu matele? Ce ti-au facut?
Vornicum
Ce mi-au facut ? CE MI-AU FACUT ??!!?? Da' cate NU mi-au facut !!!
Sunt niste prefacute, toata ziua se miauna , naparlesc, se gudura si sforaie ingrozitor ( ele numesc asta torceala ) . Si pe deasupra una mi-a mestecat alaltaieri urechea stanga.
Buey !! rofl.gif
Vornicum
Dar sa ne intoarcem la mobflashu' nostru. Eu zic sa ne strangem fiecare cu pensula si vopsea multicolora si sa vopsim statuia aia mare care este ( m-am gandit in Cluj la statuia aia mare din centru ) . Fiecare vine cu alta culoare.
Da' sa nu prind pe vreo unu' cu verde, alb si ... mai era o culoare, nu mai tiu minte care biggrin.gif.
Antont
QUOTE (Vornicum @ 2 Aug 2004, 03:54 PM)
Da' sa nu prind pe vreo unu' cu verde, alb si ... mai era o culoare, nu mai tiu minte care biggrin.gif.

albastru, aia era tongue.gif....Io vin cu alea, ca alea sint culorile kawasaki ohyeah.gif spoton.gif
Vornicum
Facem un mobflash la Brasov in 28. Va asteptam cu provizii!
Sirc
pentru cine este totusi interesat, iata linkurile de referinta pentru asa ceva in romania
http://www.pcmagazine.ro/pcmag5-11/tendinte01.shtml
http://thekonst.net/ro/propaganda/230
www.flashmob.go.ro (niste moburi mai vechi)
si fmro.go.ro

Cine este interesat stie unde sa scrie.
mutulica
eu sunt un maimutoi... se pune?
am bonboane
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.