Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Patite Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
Ideea mi-a dat-o "Ce m-a enervat azi", aici sa punem ce am patit azi sau ieri seara, fie ca ne-am spalat din greseala cu crema de ras pe dinti biggrin.gif sau ne-am dus la lucru cu sosetele de diferite culori sau puse pe dos, n-am gasit ieri patul si am dormit in vana... rofl.gif
Sau poate v-ati prapadit de ras de ce i s-a intamplat unui prieten, partener, coleg etc., vrem sa auzim si noi wink.gif
La asa o comunitate "de comitet" sunt sigur ca vom avea ce povesti. Bagati... mwah1.gif
Vornicum
Sa incep eu.
Azi pe cand veneam la servici unu' s-a impiedicat chiar in fata mea.
I-am zis : " Buey, vezi pe unde calci, ca nu esti la tine acasa"
S-a ridicat bombanind rofl.gif
YOo
Mda ... pe mine m-a zapacit dentista rolleyes.gif ... Am fost azi dimineatza la ea la cabinet pt ca avem programare ... Sincer sa fiu, nu stiu ce m-a zapacit mai tare ... senzatia de durere (care nu prea a fost ... mai mult mi-a fost frica) ... sau ochishorii ei verzi? sorry.gif Voi ce credeti? biggrin.gif
Cert este ca dupa ca m-am ridicat dupa scaun sa plec, ea mi-a insirat niste chestii de genu' : "Nu ai voie aia, vezi sa nu faci aia ... etc. etc. ... si ne vedem ... bla, bla". Yo dupa ce am iesit pe usa cabinetului si mi-am revenit din transa in care ma bagasera ochii ei, nu mai stiam nici ce n-am voie sa fac, nici cand tre' sa vin data viitoare rofl.gif
Sau oare o fi fost de vina anestezicul? blink.gif ... Yo totusi inclin sa cred ca a fost vorba de ochii ei ... tongue.gif
Are vreo 26-28 de anishori wub.gif .... Pacat ca este maritata sad.gif ... si mai are si un copilash cry.gif ...
Crede-ti ca daca o invit data viitoare la o cafea sau suc o sa accepte? hmm.gif
Cla
Adu-i Nutella, YOo, nu-ti rezista biggrin.gif
YOo
ranting.gif ... mey Cla yo n-am nici pentru mine ... da' pentru cucerit doamne maritate ...
Plus d-asta s-ar putea sa nu vrea sad.gif ... dulciurile pot conduce la aparitia cariilor biggrin.gif
Georgia
Ce am patit astazi pai rolleyes.gif nepotul meu ia cerut chile lui taicasu de la masina si eu am mers cu el sa o deschida.
A descuiat si apoi vroia sa ii deschid geamul am apasat pe buton l-am deschis si eu in timpul asta ascultam si muzica la radio
iar el se juca cu butonul si apasat si mia prins degetele acolo si nu mai ajungeam sa apas si eu pe buton ca venea usa dupa mine si el murea de ris rofl.gif rofl.gif pina la urma am reusit si acum mi sau invinetit degetele sad.gif
Cla
QUOTE (YOo @ 29 Jul 2004, 04:12 PM)
... da' pentru cucerit doamne maritate ...

YOo, prietene, ia-ti gandul... asculta de un patit... jamie.gif never again ohno.gif
Dea
ah.. mi-am amintit ce-am patit saptamana trecuta cand am fost cu masina la spalat:

dau cheile.. imi iau baietii masina.. o baga sub dus.. spuma.. chestii.. bella machina..
imi aduc apoi frumusel baietii cheile inapoi, sa-mi iau masinutza- frumusica-curatica.

ma asez la volan, cand sa bag cheia in contact, ooops.. imi dau seama ca nu ajung.. ma straduesc, ma intind, reusesc, invart cheia.. il injur in gand pe baiatul de la spalatorie care-mi schimbase pozitia scaunului..
trec peste asta, reusesc sa mi-l reglez, invart cheia in contact si zbang! de-odata incepe la mine in masina cu sonorul la maxim sa-mi cante o manea.. yikes.gif inchid radioul..iar injur printre dinti (da, schimbasera baietii si postul de radio) si intr-un final scot masina de acolo, sub privirile deja nerabdatoare ale baietasilor-spalatori, care nu intelegeau ce tot fac de nu mai plec odata!
Vornicum
QUOTE (Clarence)
Adu-i Nutella, YOo, nu-ti rezista

YOo, frumosule, chipesule si hansome-ule eu zic ca nu trebuie sa te iei de femei maritate :
1. S-ar putea sa te bata sotul gelos
2. S-ar putea sa rada de tine.
3. Poate nu le plac Nutella . Apoi ce te faci ? hh.gif
4. O sa ajungi sa ai , Doamne fereste! , copii de aceeasi varsta cu tine.

______________
Hit me and call me Vivian, mi-am uitat acasa injectia cu adrenalina. rofl.gif
Antont
Ce m-a distrat azi....Tocmai cind ma intorceam in oras de la plimbare s-a enervat un bou cu un Passat ca nu l-am lasat sa intre pe banda mea. Adica ce sa spun, ca el era cu masina, domne rofl.gif ...In final s-a tot chinuit sa se bage, tot nu l-am lasat, a si incurcat toata circulatia in intersectie, ca s-a pozitionat ca un timpit, la un moment dat era cumva perpendicular pe axul drumului, incercind sa forteze schimbarea benzii(da' tot nu l-am lasat evil.gif). A inceput sa claxoneze ca boul, moment in care i-am aratat degetu', desi ma distra copios prostia lui. La care monumentul de intelepciune care este tipu respectiv s-a gindit el sa fuga cu masina dupa mine, fapt care mi-a mai oferit vreo cinspe secunde de distractie, ca dupa aia m-am plictisit de el mwah1.gif rofl.gif ...

Edit:
Ca sa nu fie discutii, tontu' se incadrase gresit la intersectie, si s-a gasit acolo sa faca manevre rofl.gif .
Cla
Hai Ghostule, nu fi rau, poate de-abia pe intersectie s-a trezit din somn... biggrin.gif
Antont
Io cred ca ala dormea de la nastere rofl.gif
Cla
De-aia nu te-a prins rofl.gif
Antont
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Afrodita
Io m-am amuzat azi ca, in loc sa ma iau de cineva si sa-i zic fo 2, m-am luat de altcineva si s-a enervat omu, m-a bagat un pic in mama si-a plecat rofl.gif Ce sa fac? Trebuia sa-mi vars ofu intr-un fel biggrin.gif
Vornicum
Dis de dimineata m-a confundat unu' cu altu' si m-a oprit pe strada si m-a pupt pe obrazul drept. Cand sa-i intorc si pe cel stang mi-a zis , realizand eroarea : " Ptiu bata-te cucu' , nu esti tu! ".
Eu , de colo : " Normal ca-s eu, cine cucurigu sa fiu? "
Roza
Daca-mi permiteti o mica diversiune: ce mi s-a intamplat azi-noapte sorry.gif

N-am inchis un ochi din cauza ca celor de care locuiesc deasupra mea LE SCARTAIE PATUL!!! NU MAI STIU CE SA FAC cry.gif

Ce se face in cazul asta? Cum sa ma duc la usa omului si sa-i zic: bey, pe tine nu te deranjeaza patu ala? E jenant! Dar trebuie sa fac cev, ca nu se mai poate. Vina la serviciu gata obosita...
Cla
@Vornicum: ...normal ca-s eu rofl.gif

@versiuni: Agata-le de usa o sticluta cu ulei pe care scrie "pentru pat", poate ai noroc si se prind... wink.gif biggrin.gif
Roza
Clarence, ce idee misto! Super! ohyeah.gif

Si cum isi pot da seama cu usurinta ca-i de la mine (caci pe cine altcineva poate deranja patul lor), poate ma trezesc si eu la usa cu o cutie de Diazepam cu inscriptia: pentru nervi. smile.gif Sau cu vreun somnifer smile.gif
Cla
Cu atat mai bine... biggrin.gif btw han.gif versiuni flowers.gif
Roza
Multumesc, Clarence! E bine aici la Han! mwah1.gif

Sper ca intr-o zi o sa invat si sa ma descurc printre mesajele noi, si sa urmaresc raspunsurile care ma intereseaza (imi cam prind degetele) sorry.gif
Vornicum
han.gif versiuni

mai bine decat sa-ti prinzi urechile rofl.gif
Roza
Multumesc, Vornicum, bine v-am gasit!

Ce sa-mi mai prind urechile? N-auzisi ca am urechile obosite, ca au fost sprasolicitate azi-noapte? ohyeah.gif Noroc ca am niste doape bune de urechi...
Cla
Daca nu vrei sa scapi niciun raspuns, dai *click* pe profilul tau, dup-aceea pe "Gaseste toate mesajele scrise de acest membru", apoi pe "Previzualizarea Mesajului" (#cifre), asa ajungi la mesajele scrise de tine si la raspunsuri wink.gif
Roza
N-am stiut ca-mi pot verifica raspunsurile la mesaje din profilul meu. Am incercat si-mi place asa. Pana acum, dadeam "vizualizeaza mesaje noi" si vedeam tot ce a aparut de la ultima mea vizita. Dar, din pacate, azi dimineata in timp ce ma uitam la toate mesajele noi mi s-a blocat calculatorul si data urmatoare cand am intrat le-am pierdut...
Greseli de Musteriu smile.gif

Exista un loc cu un Manual de Instructiuni?
Cla
O rubrica cu ajutor: *click* smile.gif
Zed
Patit astfel :
-am uitat sa cumpar paine ( nimic nou )
-am uitat sa cumpar hartie ( nu zic de care 43.gif )
-am uitat sa cumpar frisca , asa ca .. prajitura de capsuni... tomorrow ( daca nu se duc pana maine rofl.gif )
Cla
biggrin.gif Zed, eu in locul tau as avea totdeauna o rezerva de Toast in frigi sau congelator... cu hartia, asta nu prea merge... rofl.gif
dead-cat
dar nici cu toast-u cind n-ai hirtie unsure.gif

mama ce pervers rofl.gif
Zed
Clarence , m-am gandit si eu la varianta asta cu pupi nu cu toast , dar problema este sa nu uit sa-i cumpar rofl.gif
dead cat , tempo si zewa rofl.gif (cu toast ar fi smirglu ) peeling
rossi
Ce am patit azi? M`am trezit prea devreme !
I`m born sleepy blink.gif
Cla
Am fost la frizer si nu stiu ce a facut, dar mi-au crescut urechile... blink.gif
Zed
Era mai rau daca era invers .
dead-cat
adica sa fi fost la urechi si sa fi crescut frizerul unsure.gif

am mai auzit eu de organe ce-si maresc volumul ocazional (chiar vizibil) dar urechile unsure.gif
Zed
Nu , sa-i tunda urechile si sa-i creasca parul . laugh.gif
Cla
rofl.gif Amandoua posibilitati sunt excelente... biggrin.gif dar cred ca cel mai rau era daca se tundea pe el si eu plateam... huh.gif sau sa-mi fi taiat parul vreun brutar... hh.gif
Cla
Se deschide messenger-ul cu un nick pe care nu-l cunosc.
nick: hi
eu: hi...??
(pauza)
nick: where...you?
eu: germany, and you?
nick: iraq
eu: salaaaaaaaam! smile.gif
nick: salam

Deschid profilul aluia, un arab tanar de vreo 20 si ceva de ani...

eu: ashalisalamdanam
nick: ???
eu: what are you looking for?
nick: boys from uk
eu: here's germany
nick: ok sorry, bye
eu: bye
...................

N-a inteles saracul despre ce salam vorbeam rofl.gif
Vornicum
Ce-am patit eu azi venind la job. Am alunecat pe gheata din fata sediului si m-am julit la nasuc. Vai , ce ma doare!
Cla
Azi am fost la Alimentara, cumpar niste chestii + 1 cartus de tigari.
Pe care prompt l-am uitat afara pe carut.
Ajung in fata usii (acasa), ma gandesc "Ma, ceva lipseste" unsure.gif
Ohh shit, inapoi... na, ala care l-o gasit se bucura.
Canci! A fost inca acolo! spoton.gif
Prost sa fii, noroc sa ai rofl.gif
Carmi
Asa am patir eu cu un 6 pack de red bull...numai ca l-am uitat la casa...si ma intorc si nimic....
prost sa fii noroc sa n-ai unsure.gif
Serenity
Pai... uh, de unde sa incep? unsure.gif

Dupa cum stiu poate unii din voi, aveam de facut o traducere, traducere care avea ea de tot vreo 7 pagini. Traducere pe care nu aveam sub nici o forma timp sa o fac si pe care trebuia sa o predau astazi la 4 pentru a intra in examen. Vreo 5 pagini am reuit sa le rezolv, restul de 2 dandu-le la tradus unei tipe gasite prin ziar care traduce cu 50 de mii pagina. Toate bune, am vb cu don'soara, i-am dat foile, mi-a promis ca mi le traduce si le tehnoredacteaza pana astazi doar ca eu trebuia sa merg pana la celalalt capat al orasului pentru a le lua. Normal - habar nu aveam cum sa ajung in locul respectiv, bani de taxi nu aveam si imi ramasese mai putin de o ora sa ajung aclolo si sa ma intorc. Ca sa nu ma lungesc... am urcat in alt tramvai, am coborat la o statie si tramvaiul pe care trebuia sa-l iau mi-a trecut pe sub nas, am reusit sa-l iau peste vreo 15 minute dar s-a defectat (nu i se mai inchideau usile, sau ceva de genul), am coborat si am avut norocul ca imediat a venit altul, am luat traducerea (au iesit vreo 4 pagini, asa ca i-am cam ramas datoare) si fiind capat de linie am prin imediat acelasi tramvai inapoi. Dupa care, in inteligenta mea superioara am coborat la o alta statie decat tebuia blink.gif Nu recunosteam nimic in jurul meu, eram intr-o zona industriala pustie, timp sa astept urmatorul tramvai nu mai aveam asa ca am luat-o pe jos dupa ce m-am orientat si mi-am dat seama unde sunt. La un moment dat am vazut un taxi oprindu-se in fata unei banci si in disperarea momentului l-am rugat sa ma duca pana unde trebuia sa ajung. S-a uitat la mine ca la o ticnita si mi-a zis ca nu face nici dracu' o cursa atat de scurta. In plus, avea comanda. As ca, cum orice om normal ar face in situatia asta, i-am promis mai multi bani. Bine-nteles ca am intarziat foarte mult dar am reusit sa intru (cred ca i s-a facut mila seminaristei de mine), sa predau traducerea, sa-mi dau partialul si sa plec victorioasa si franta de oboseala acasa.

Si ca sa subliniez inca o data ca acceptarea mea in club e mai mult decat justificata, in loc sa ma enerveze, pe mine m-a amuzat peste masura toata povestea.. rofl.gif
Cla
Serenity, shit happens roflmao.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.