Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ne Intalnim La Brasov In August?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
Vornicum
QUOTE (Clarence @ 10 Aug 2004, 12:43 PM)
Merci Yoyo, din cauza ta am incurcat borcanele (de Nutella), ciocolata cu intalnirea... rofl.gif asa ca o scriu si aici:


Nutella ... can't live without it. spoton.gif

_________

Ne intalnim la brasoave , care este ele !
YOo
QUOTE (Vornicum @ 10 Aug 2004, 06:23 PM)
Ne intalnim la brasoave , care este ele !

unsure.gif .... Pe bune?
ComicDiva
biggrin.gif I'm so proud of myself.
Am inceput tot curentul asta cu nutella. Am facut si eu ceva in viata. ohyeah.gif
YOo
Buey ... rofl.gif ... Ce "Cafe La strada" man? Ai inebunit? Pai crezi ca vreau sa beau doar o bere, maxim doua? Cu banii aceia beau 5 beri in "Formula" ... Mey yronick, yo ii respect pe oamenii acestia si nu am de gand sa-mi bat joc de ei ducandu-i in vreun local unde, dupa ce vine nota de plata, vor trebui sa stea o saptamana sa spele vase ... roflmao.gif
Si ca sa nu te las in ceatza, "Formula" este barul de langa Rectorat (in Livada Postei). Te-am lamurit?

hmm.gif ... Divo, nu vreau sa crezi ca sunt carcotas ... dar sa stii ca sunt de parere ca meritele se duc la cel putin 3 forumisti ... dupa cum urmeaza: Tu, Yo si Cla (asta doar in prima faza) ...
Este drept ca peste 50% sunt meritele tale ca ai infiintat topicul ... dar cine oare a adus vorba de nutella, 4 the 1st time (YOo ... who else?), iar dupa aceea cine a alimentat mica mea dorinta/pofta, ajungand pana la a o transforma in obsesie? Cine altul decat Cla ... "ajutat" de Yoyo, Vornicelul, mutulica si altii laugh.gif .... So, intelegi?
Dar chiar si asa, poti fi in continuare mandra de tine. Noi oricum suntem thumb_yello.gif ... U are the initiator after all wink.gif
ComicDiva
Ai dreptate YOo... it was a team effort. biggrin.gif si tot asa sunt mandra de mine.
YOo
QUOTE (ComicDiva @ 12 Aug 2004, 05:26 PM)
biggrin.gif si tot asa sunt mandra de mine.

ohyeah.gif ... I bet U are ... rofl.gif
YoyoMan
YOo - primul care a zis de cioco de uns pe pita a fost mutulica thumb_yello.gif
Vornicum
YOo, dragule daca nu am alimentat eu mai mult ca oricine mania nutellista atunci nu stiu cine altcineva a facut-o.
Si da, Diva cea Comica a initiat-o.
Si sa-ti mai zic ceva , scumpule si simpaticule, kiparosule cas'zic asa, trebuie sa recunosti ca suntem tari la faza asta.

N..U..T..E...L..L..A hh.gif

Facem si un fan-club,sa stii matale.


Pese : modul in care a initiat Diva toata chestia merita cel putin un premiu pentru excelenta.

Dar sa ne reamintim si sa punem in rama argintie :
QUOTE (Diva)
Poate ii aduce cineva din Bucuresti nutella lui YOo...  show him you care

forta fie cu voi!
 
YOo
Yoyo ... primul care a spus de "cioco de uns pe pita" a fost intr-adevar mutulica, DAR primul care a pomenit de nutella am fost EU! Intelegi? Este o mare diferenta ... recunoaste ... biggrin.gif

Vornicele ... hmm.gif ... tu intotdeauna ai dreptate omule spoton.gif ... Da' de unde facem rost de rama argintie?
Despre fan-club s-a mai vorbit ... eram eu, Sery si Diva ... dar nu s-a mai miscat nimic sad.gif

pese ... ca sa fiu ontop(ic) ( rolleyes.gif ) ... Vornicele pana la urma vii sau nu la BV?
Twilight
iii ce bine am prinde topicu asta!
am venit ieri de la Brasov .(eu is din constanta) Mai baieti si fete am si eu o intrebare..unde se gasese in brasov un bar/club misto?? man...a fost o intreaga aventura! Noi vroiam sa gasim un loc ase...mai cu funky ppl. Prima seara tot am cautat prin centru p'acolo.Pana la urma am ajuns la Opium. A doua seara eram deja frustrati ,nu gaseam si noi un loc cu un dj,ceva muzica mai underground,drum and base sau macar hip hop. L aun moment dat stateam langa bancile alea de langa Sir arthur si asteptam sa plece un grup de tinerei d'astia mai skateri mai ciudati ca sa ii urmarim sa vedem unde congregheaza ohyeah.gif ohyeah.gif dar...s-au dispersat prea repede...
Am intrebat de un bar de rock pe cineva...cica " a ..pe strada Sitei e un loc .NOi " weepee!" credeam ca e ceva gen Taclale sau Vama din cta...heh...dar nu a fost sa fie:)) cam penal locu..chiar si pentru o bodega.

In cinci zile am decretat ca Britania Arms e cel mai misto.apoi Opium si Inspir@ . Am ratat noi ceva?sau brasov nu are nightlife blink.gif ?
ps.aAm auzit de cluburi ca Titus.si Fashion...dar nu stiu ce ne dadea impresia ca o sa fie tapetati cu tipe imbracate in compleurile atat de mult iubite roz ,verde fosforescent ,albastru ,orange ...

oricum orasu e marfa!
dude! da am cam scris ceva scuze sorry.gif
yronick
QUOTE (YOo @ 12 Aug 2004, 05:08 PM)
Buey ... rofl.gif ... Ce "Cafe La strada" man? Ai inebunit? Pai crezi ca vreau sa beau doar o bere, maxim doua? Cu banii aceia beau 5 beri in "Formula" ... Mey yronick, yo ii respect pe oamenii acestia si nu am de gand sa-mi bat joc de ei ducandu-i in vreun local unde, dupa ce vine nota de plata, vor trebui sa stea o saptamana sa spele vase ... roflmao.gif
Si ca sa nu te las in ceatza, "Formula" este barul de langa Rectorat (in Livada Postei). Te-am lamurit?


Ziceam si eu, ca din cate am observat pe forumu- asta sunt numai persoane de bani gata si m-am gandit ca ati ales si voi un club unde eu nici macar nu am curaj sa privesc pe dinafara.
Ce ziceti de "Belfast"?, clubul poponarilor, al hotilor, si al drogatilor? ohyeah.gif
Twilight
In britania arms e berea 17 000 si e chiar dragut locu'
Pacat ca am dat de el in ultima zi. Daca stiam mai demult poate nu mancam corcoduse si paine goala in ultima zi a sedetii noastre in brasov rofl.gif
YOo
Mey Twilight ... nu stiu daca te mai ajuta ... Un club unda' (chiar si la propriu) este Harley, in centru, dar era mai dificil sa-l gasiti pentru ca se afla la subsolul altui bar (Saloon). In rest le-ai cam nimerit ... dunno.gif ... cam astea sunt ... Mai merita vazut "Fashion"-ul (pe Grivitei) dar nu stiu daca va lasau sa intrati ... sunt cam figuranti baietii de la paza de acolo mad.gif .. Totusi nu cred ca voi ati cautat cluburi de genul Fashion si Titus. Cat despre cluburi unde sa se asculte full HH ... poate doar atunci cand am sa deschid EU unul laugh.gif

QUOTE (yronik)
sunt numai persoane de bani gata

yronick ... nu stiu de unde ai tras tu concluziile acestea. Mie mi se par oameni ... si atat.
Tu fii pe pace si vino la intalnire (oriunde va fi ea) ca sa bem o bere impreuna biggrin.gif
Serenity
QUOTE
[...] deschid EU unul [...]


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

rofl.gif

Edit: Sunt cu ochii pe voi.. wink.gif
YOo
QUOTE (Serenity @ 13 Aug 2004, 09:46 PM)
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

rofl.gif

rofl.gif ... chiar am de gand ... Dar deocamdata este un gand rolleyes.gif

QUOTE
Edit: Sunt cu ochii pe voi.. wink.gif

huh.gif ... adica? Vrei sa vii si tu ?
Minerval
Daca imi permiteti sa intreb, care este pana la urma locatia finala a intalnirii?
Numai bine.
YOo
QUOTE (Minerval @ 14 Aug 2004, 11:51 AM)
Daca imi permiteti sa intreb ...

Nu vad motivele pentru care nu v-ar fi permisa o intrebare biggrin.gif

QUOTE
... care este pana la urma locatia finala a intalnirii?

Locatia a fost stabilita (mai mult propusa) de mine cu ceva timp in urma. Este vorba de barul FormulaPub. Cum pana acum nu s-a contestat aceasta propunere/decizie, inclin sa cred ca acesta va fi locul.
Dar ma vad nevoit sa va pun doua intrebari, daca imi permiteti ( smile.gif ) ...
1. Doriti sa veniti la intalnire?
La aceasta intrebare voi lua in considerare un raspuns afirmativ pentru a putea sa pun si a 2-a intrebare:
2. Cunoasteti Brasovul sau sunteti din Brasov?
Pentru ca, daca nu-l cunoasteti, atunci va trebui sa stabilim o ora de intalnire intr-o alta locatie (mai cunoscuta), unde sa ne putem intalni, iar de acolo sa mergem impreuna la barul despre care am discutat. Putem face eventual si un schimb de numere de telefon, pentru a putea evita eventualele probleme.

QUOTE
Numai bine.

Va doresc asemenea.

P.S. Ceea ce am scris pentru domnul Minerval este valabil pentru toti forumistii care nu sunt din Brasov si care vor dori sa vina la intalnire . Cei care sunt convinsi ca vor veni sa spuna aici, urmand sa facem un schimb de numere de telefon prin PM.
Ar fi foarte bine daca am avea o situatie clara pana la data de 26.
YOo
Buey ce s-a intamplat cu voi? Dati bir cu fugitii? laugh.gif

Eu deja m-am intalnit la cateva ( whistling.gif ) beri cu Clarence timp de doua zile. Astazi pleaca la TM si se intoarce pe 28.
Voi in ce stadiu mai sunteti? Care mai veniti, care nu? Yoyo tu ce mai zici?
Hai sa fac o mica recapitulare ...

Cei care vor veni sigur (cel putin asa sustin/sustineau ei laugh.gif ):
1. Yoyo
2. Clarence
3. YOo
4. Afrodita (da,da ... ce cascati ochii asa? ... harhar.gif ... rofl.gif )
5. Aurasu + ahem! ... sotu' whistling.gif
6. Georgia

Cei care au spus, intr-un fel sau altul, un "POATE":
1. Vornicelul
2. Yronik
3. Cips
4. Serenity (cel putin yo asa am inteles)
5. Minerval (?)

La aceasta din urma lista astept confirmarile si PM-urile pentru detalii si schimb de numere de telefon.
Deci ... am fi in jur de 10 persoane. Ce? Nu-i bine?

PS: Uitasem ceva extrem de important ... De la intalnire nu va lipsi nutella licklips.gif ... Atentie! ... NU glumesc !!!
Apropo de asta ... am facut o poza faina de tot ... eu, Cla si nutella biggrin.gif ... Abia astept s-o postez pe Han. Partea proasta este ca a fost facuta pe film si o sa mai dureze ceva pana se developeza.
cameron
Imi tot planuiam o iesire in Poiana in vara asta (sau dupa ultimele date chiar Sf Gheorghe)..nu stiu inca sigur. Asa ca sunt toate sansele sa ajung in Brasov pe 28.
Pana atunci o sa urmaresc topicul..si daca va fi sa fie..de-abia astept sa va intalnesc.
YOo
biggrin.gif Foarte bine cameron thumb_yello.gif Sper sa fii sigura pana pe 26.
Atunci avem, pana acum, astfel:

Cei care vor veni sigur (cel putin asa sustin/sustineau ei ):
1. Yoyo
2. Clarence
3. YOo
4. Afrodita (da,da ... ce cascati ochii asa? ... ... )
5. Aurasu + ahem! ... sotu'
6. Georgia

Cei care au spus, intr-un fel sau altul, un "POATE":
1. Vornicelul
2. Yronik
3. Cips
4. Serenity (cel putin yo asa am inteles)
5. Minerval (?)
6. Cameron

P.S. Ce comod este copy/paste-ul asta laugh.gif

Haide lume cu confirmarea/infirmarea listei ... Hai ca ma grabesc ... laugh.gif
Afrodita
Io zic ca pot veni..nush ce-o mai fi pana atunci, insa momentan zic da biggrin.gif Daca intervine ceva va voi anunta din timp..E bine asa? biggrin.gif
Puss In Boots
Sa faceti poze ... cry.gif
Afrodita
Io nu mai stau la pozat...Cel putin nu la Brasov tongue.gif harhar.gif Stiu io de ce si nu va zic tongue.gif (Ce? Vreti sa aveti alte dovezi cu mine in compania lui Bachus? no tks biggrin.gif ) rofl.gif
ComicDiva
QUOTE (Puss In Boots @ 19 Aug 2004, 02:34 PM)
Sa faceti poze ... cry.gif

si sa tineti ochii deschisi. yikes.gif
yronick
M-am hotarat, si zic: VOI FI ACOLO.Asta in cazul in care nu mi se intampla ceva pana atunci, stiu eu?
AIWA
daca nu ma lasa cineva in popoul gol sper sa ajung in zona..am ceva treaba in Sibiu si poate ma reped o fuga si in Brasov...daca nu apar asta e..distractie maxima!
Nightwind
*avand in vedere ca ardelenii nu prea se dau adunati*

Si eu complotam o excursie spre Brasov sau chiar Sf Gheorghe ... daca se va realiza, ma voi arata (presupunand ca voi gasi locul respectiv)
YOo
Mai oameni buni ... din partea mea puteti veni toti ... Ideea este ca mai aveti trei-patru zile pana cand trebuie sa va hotarati. Dupa aceea cei care vin vor trebui sa ma contacteze pe PM ca sa intram in detalii biggrin.gif
Eclectic
Sper sa ajung si eu, daca ma primiti.
janine
shi io vreaaaaaaaaaaau cry.gif cry.gif cry.gif frusty.gif pe cand va intalnitzi prin europa?? unsure.gif
YOo
Dragi forumisti ... avand in vedere ca astazi este in 24 si mai sunt doar 4 zile pana la intalnire, m-am gandit ca ar fi mai indicat sa fac cunoscute detaliile de pe acum ... So:

1. Nr meu este: rolleyes.gif ... va astept pe PM
2. Ora de intalnire: 19:30
3. Locul de intalnire: fantana arteziana din Piata Sfatului ... la sugestiile lui Yoyo biggrin.gif
4. Asteptarea intarziatilor: ceva mai mult decat "sfertul academic" tongue.gif
4. La ora 20:00 vom purcede spre "FormulaPub"
5. Cei care nu vor reusi sub nici o forma sa ajunga pana atunci, sa nu dispere. Mai este o solutie: va duceti la fantana (la orice ora ajungeti) si-mi dati un telefon. In 5 minute voi veni si va voi lua de acolo.
Cam asta ar fi. Nelamuriri?

P.S. V-as ruga sa va interesati cu ce tren/masina/autocar/avion/salupa/pluta plecati, la ce ora, cat timp faceti pe drum si la ce ora ajungeti in BV ... Dupa ce ati facut asta, va mai rog sa postati aici orele la care ajungeti in BV. Asta nu mai tarziu de data de 27.08 , ora 20:00. Daca unii dintre voi cred ca nu se vor descurca sa ajunga singuri in Piata Sfatului ar fi bine sa spuneti si sa gasim o solutie. In nici un caz NU LUATI taxi-ul de la gara!!!! Mai bine luati Bus-ul cu nr 4 care merge pana in Schei (Piata Unirii). Asta merge pe Str. Muresenilor si are statie chiar in dreptul Pietii Sfatului (se vede din Bus). Deci nu ar fi prea complicat. Important este sa va urcati in 4, iar odata urcati sa rugati pe cineva sa va spuna unde trebuie sa coborati spoton.gif
Vornicum
Si daca iau 3N , te superi?
Ca vezitu, nu toti ajung ziua....

pese : asta va lasa taman in Piata Sfatului langa casa de schimb valutar. wink.gif
YoyoMan
Celor care sunt GlobeTrekeri ca si mine o sa le spun - legat de cum sa ajungeti in centru - ca e f usor de ajuns si pe jos de la gara in centru. Tot ce ai de facut e, cum iesi din gara, sa o iei pe bulevardul principal care e drept inaintea garii (perpendicular pe gara). Apoi te iei dupa indicatoarele de pe stalpi pe care scrie Centru si ajungi in 15 minute. Nu trebuie sa intrebi pe nimenea. Eu asa am facut prima oara cand am mers in BV si eram in clasa a 10-a. So it's no big deal! Si fantana din Piata Sfatului o stiti de la Cerbul de Aur rofl.gif
thumb_yello.gif
Nightwind
Si parola sau semnul secret de recunoastere? biggrin.gif
Vornicum
fiecare o sa aiba o pancarta pe care sa scrie " Hanul Ancutei" sau simplu "HA" wink.gif
YoyoMan
Eu zic sa punem parola Stejar - extrema urgenta rofl.gif
O sa ne recunoastem noi - no probleeeem! smile.gif
YOo
QUOTE (Vornicum @ 25 Aug 2004, 11:18 AM)
Si daca iau 3N , te superi?

3N ??? blink.gif Pey la ce ora preconizezi tu ca ajungi? Busul 4 circula pana pe la ora 23:00. Tu ajungi mai tarziu de atat?
Vornicum
Singura legatura cu Bv o am venind cu trenul. Singurul tren ajunge in Brasov la 4 noaptea , YOo.
Nu am ce sa fac. Trebuie sa sufar ca sa ma intalnesc cu voi.
YOo
Si asta inseamna ca o sa vii pe 28 la ora 4 AM, nu? Dar de ce te-ar interesa 3N-ul? Doar n-ai de gand sa stai in Piata Sfatului de la 4:00 pana la 19:30 acolo, nu? ohmy.gif
Vornicum
Fratele meu, iar te pierzi in amanunte. Concentreaza-te, ce palaria mea! Pai daca intalnirea e la ora 19 si un picut cum mamaliga ei de treaba sa vin la 4 am? O sa fiu singur colo sha, buey! La ora aia ajung, Nutella simpaticule!
Tu te faci ca nu'ntelegi shai? You, little pervert!
Edit : ai editat, frumosule! tongue.gif Nu,bre ca am la cine sa vin. Cunosc pe cineva in Noua.
YOo
Da mey Vornicele, banuiam eu, da' am vrut sa fiu sigur ... ca nu stai pe strada rofl.gif
cips
NU sunt eu cel mai activ si cunoscut forumist, mai degraba un anonim, dar de regula va urmaresc cu destul interes, shi sunt curios sa va cunosc personal. Yoyo, eu cu 3 pot sa ajung din Steagu in Piatza sfatului?smile.gif)
Vornicum
Parca 9 trece p'acolo.
pese : daca esti din Bv atunci de ce te faci ca nu stii cum sa ajungi la meeting, cips, baiete?
YOo
Prieteni biggrin.gif ... Dat fiind faptul ca suntem in 26.08 banuiesc ca deja v-ati interesat care, cum si cu ce plecati, nu? unsure.gif
Acum simt nevoia sa reimprospatez lista "candidatilor" la halba cu bere laugh.gif

Cei care vor veni sigur:
1. Yoyo
2. Clarence
3. YOo
4. Afrodita
5. Aurasu + sotul
6. Vornicelul
7. Yronik
8. Cips

Cei care au spus un "POATE":
1. AIWA
2. eclectic
3. Nightwind
4. Cameron
5. Georgia

P.S. Tin sa va anunt ca astazi voi face si rezervarea mesei ... in principiu pentru 10 persoane tongue.gif Daca o sa fim prea multi si nu o sa avem scaune ... ma sacrific eu si imi i-au angajamentul sa tin fetele in brate (dar nu mai mult de trei laugh.gif ) rolleyes.gif
Cat despre baietii care nu vor avea scaun ... sa-si aduca d'acasa rofl.gif
YOo
QUOTE (YOo @ 24 Aug 2004, 06:54 PM)
Dragi forumisti ... avand in vedere ca astazi este in 24 si mai sunt doar 4 zile pana la intalnire, m-am gandit ca ar fi mai indicat sa fac cunoscute detaliile de pe acum ... So:

1. Nr meu este: rolleyes.gif ... va astept pe PM
2. Ora de intalnire: 19:30
3. Locul de intalnire: fantana arteziana din Piata Sfatului ... la sugestiile lui Yoyo biggrin.gif
4. Asteptarea intarziatilor: ceva mai mult decat "sfertul academic" tongue.gif
4. La ora 20:00 vom purcede spre "FormulaPub"
5. Cei care nu vor reusi sub nici o forma sa ajunga pana atunci, sa nu dispere. Mai este o solutie: va duceti la fantana (la orice ora ajungeti) si-mi dati un telefon. In 5 minute voi veni si va voi lua de acolo.
Cam asta ar fi. Nelamuriri?

P.S. V-as ruga sa va interesati cu ce tren/masina/autocar/avion/salupa/pluta plecati, la ce ora, cat timp faceti pe drum si la ce ora ajungeti in BV ... Dupa ce ati facut asta, va mai rog sa postati aici orele la care ajungeti in BV. Asta nu mai tarziu de data de 27.08 , ora 20:00. Daca unii dintre voi cred ca nu se vor descurca sa ajunga singuri in Piata Sfatului ar fi bine sa spuneti si sa gasim o solutie. In nici un caz NU LUATI taxi-ul de la gara!!!! Mai bine luati Bus-ul cu nr 4 care merge pana in Schei (Piata Unirii). Asta merge pe Str. Muresenilor si are statie chiar in dreptul Pietii Sfatului (se vede din Bus). Deci nu ar fi prea complicat. Important este sa va urcati in 4, iar odata urcati sa rugati pe cineva sa va spuna unde trebuie sa coborati spoton.gif

Consider ca si acest mesaj trebuia adus in "actualitate" ... Nu de alta, dar am observat ca unii (cei mai lenesi dintre noi rolleyes.gif ) nu au rabdarea/curiozitatea sa citeasca si paginile anterioare laugh.gif
secunda
si eu abia acum aflu de intalnire... hh.gif

pune-ma si pe mine pe lista ...de mai e loc... rolleyes.gif
YOo
Este loc, este loc ... cum sa nu fie biggrin.gif
Considera-te inscrisa laugh.gif
YoyoMan
QUOTE (cips @ 26 Aug 2004, 01:31 AM)
Yoyo, eu cu 3 pot sa ajung din Steagu in Piatza sfatului?smile.gif)

Heheheheheeeee - mah - voi va dati seama ca ma intraba oamenii pe MINE cum sa se miste prin Brasoave? Oai oai oai ce fain! smile.gif Cips draga nu stiu sa-ti raspund la intrebare din pacate. Nu cunosc busurile din Brasov (nu ca nu mi-ar placea sa le cunosc) asa ca mai potrivit ar fi sa il intrebi pe YOo sau pe Secunda de acu inainte! wink.gif Nu de altceva dar ei sunt brasovenii nostri deocamdata wink.gif Si apropo de Secunda: imi pare tare bine sa te vad din nou la Han spoton.gif spoton.gif De ce ai absentat atata? ohmy.gif

Ok: si acum la treburi serioase. Eu ajung la ora 19:10 in BV asa ca probabil o sa trebuiasca sa asteptati dupa mine un pic daca nu ajung pe fix 19:30 in piata.... O sa se poata? unsure.gif Pliiiiiz biggrin.gif
Jubi

Cum sa va zic eu voua, hm... ermm... brow.gif , pai... hmm.gif ... whistling.gif ... cred ca vine si don`soara Jubilee... Nu stiu inca sigur-sigur-sigur... maine sper sa aflu daca pot veni.

biggrin.gif
YoyoMan
jubilee - m-as tare bucura sa vii! mwah1.gif

Auzi mai YOo - pai asta o sa fie cea mai beton intalnire forumistica - si nici nu am numit-o MEGAintalnire rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.