Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Romānia īn imagini
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Arta Vizuala
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Serenity
Ma jucam intr-o seara pe "Joc cu imagini" si Puss In Boots a postat o imagine care mi-a placut atat de mult incat m-am hotarat sa deshid acest topic. Pentru cine nu e inca scarbit de Romania, pentru cei carora le e dor de casa.. rolleyes.gif
Fotografii care sa surprinda imaginea taranului autentic, asa cum il stim din carti.. spiritul romanesc, traditia, locurile dragi tie, intr-un cuvant tot ce e reprezentativ pentru aceasta tara.


user posted image

user posted image




Serenity
user posted image

user posted image

Scarlett
incep cu Maramuresul ..m-a fascinat de fiecare data cand am ajuns pe acolo

biserica
user posted image

traditii
user posted image
Serenity
Asa e Scarlett, si eu iubesc Maramuresul si oamenii de-acolo.. Cred ca e zona in care traditiile s-au pastrat cel mai bine. Primele doua poze pe care le-am postat sunt tot din Maramures.. O sa mai pun cateva, mi se pare ca fotograful a surprins exact ceea ce trebuia.. I just can`t help it.. tongue.gif

user posted image

user posted image

Serenity
user posted image

user posted image
Scarlett
user posted image
user posted image
Cla
rolleyes.gif

user posted image

user posted image user posted image
Cla
user posted image user posted image

Se face tuica... user posted image
YOo
QUOTE ((Serenity))
... locurile dragi tie ...


Un coltisor de natura din orasul in care am copilarit ... Rm. Valcea - Parcul Zavoi ... fotografie personala ... I miss that place sad.gif
Puss In Boots
Vreau acasa cry.gif cry.gif cry.gif
YOo
Si o poza din zona in care ma aflu acum:
Serenity
Super pozele Clarence.. rolleyes.gif, chiar ca..

YOo, sa stii ca mi-a placut Ramnicu Valcea, curatel oras.. Nu am apucat sa vad mare lucru, eram doar in trecere, dar mi-a lasat o impresie buna.. Oricum, din cate am auzit, cu Brasovul nu se compara nici unul din orasele de la noi (Acolo nu am ajuns sad.gif Ai putea sa pui o poza si cu orasul.. pls.gif) wink.gif Esti norocos, si poza imi sustine spusele.. E superba..


user posted image

user posted image

Serenity
user posted image

user posted image

user posted image
Serenity
user posted image

user posted image
Cla
Hm... locuri dragi mie... rolleyes.gif
Serenity, sa stii ca ideea ta cu topicul asta a fost excelenta, cu toate ca pt. oameni ca mine, Puss si altii e otrava curata... cry.gif Si totusi pt. ca doare, dar si unge la inima in acelasi timp... mwah1.gif
Mai lipseste o tuica (sau rachie, cum zici wink.gif ) si... "C-asa-mi vine cateodata, doruuule..." Of... hh.gif
YOo
Ok Serenity ... poza ai vrut ... poza ai...
Mi-a fost cam greu sa ma hotarasc ... am destule poze cu BV, dar unsure.gif ...
Am decis s-o pun deocamdata p'asta (este facuta de mine) :

Biserica Neagra si Piata Sfatului (o parte tongue.gif)
YOo
Si acum una din Rm Valcea ...

Tribunalul in dreapta ... Judecatoria in stanga ... In fata ... zarea tongue.gif
Serenity
Uff, Clare.. cry.gif cry.gif cry.gif Copil tampit ce sunt, serios de m-am gandit la aspectul asta.. Dar las`, ca din cate am inteles in vara asta o sa revezi locurile de care spui ca ti-e atat de dor.. Si probabil o sa-ti ajunga pentru o luunga perioada wink.gif Pana atunci.. o poza din lanul de porumb, pentru tine wink.gif Stii ce face tzaranu-n cucuruz, nu? rofl.gif Te poti imagina in postura asta.. roflmao.gif Mi-a luat al' de sus mintile, nu-mi vine sa cred ce spun yikes.gif rofl.gif

By the way, poza e personala..
Serenity
YOo, cu Brasovul m-ai convins.. Cat de curand va trebui sa dau pe-acolo, merita wink.gif

Vederea din Ramnicu Valcea mi-o amintesc perfect.. In spate (de unde teoretic e facuta poza) sunt niste scari mari si ceva statui daca-mi amintesc eu bine, asa-i? biggrin.gif

P.S: Multam pentru poze mwah1.gif Pun si eu una cu Resita, sa nu ma las mai prejos.. O sa-mi lipseasca.. rolleyes.gif (Comunista rau stema de pe deal.. dry.gif)
Dea
unul din locurile dragi mie. Bucovina.
Cla
QUOTE (Serenity @ 26 Jul 2004, 10:03 PM)
o poza din lanul de porumb, pentru tine wink.gif Stii ce face tzaranu-n cucuruz, nu? rofl.gif Te poti imagina in postura asta.. roflmao.gif Mi-a luat al' de sus mintile, nu-mi vine sa cred ce spun rofl.gif

By the way, poza e personala..

S biggrin.gif U laugh.gif P tongue.gif E rofl.gif R !! roflmao.gif

Nu-ti fa tu reprosuri ca nu te-ai fi gandit ca doare cumva, e o durere dulce, you know? wink.gif
aurasupacurasu
Vreau acasaaaaaaaaa!!!!! nonono.gif la pepeni si porumb copt pe jar ,la struguri si prune din gradine de la mama............
Ce mai ma duc sa-mi pun un pahar de tuica si caseta cu "Iarba verde de acasa" si sa bocesc ........de dor de ACASA ..........Ufffffffffffff! pai mai am doar vreo trei saptamini pina pe 16 august cind plecammmmmmmmmmmmm!
aurasupacurasu
Iarba verde de acasa
Sa ma ratacesc prin
Lume nu ma lasa........
o amintire de cind eram ACASA.........ultima cred facuta la Busteni
Cla
biggrin.gif hh.gif Aura, vad ca si tie-ti place sa te chinui... wink.gif

Edit: Hey, ce poza faina ai pus... drool.gif biggrin.gif flowers.gif sa nu uiti s-o pui si la pozele forumistilor.
Scarlett
din zona Sibiului ...
user posted image
user posted image
Scarlett
user posted image
user posted image
YOo
Sery .. frumoasa poza "cucuruz" as putea spune ... plina de inspiratie biggrin.gif ... Da' yo stau si ma-ntreb hmm.gif ce altceva faceai tu cand ai facut poza rolleyes.gif Era unul din momentele de maxima inspiratie? rofl.gif

Ai dreptate cu poza din Rm.Valcea. thumb_yello.gif In spate se afla o statuie. O am pozata dar acum sunt la birou si nu am poze ... dar am sa-o postez pe viitor.

Editat:

Ce sa vezi ... Am gasit si la servici poze biggrin.gif
Uite statuia:
YOo
Si daca tot am gasit pozele in calcu' de la servici ... uite Sery iti mai dedic una ...

Campusul Universitar Colina din Brasov ... aici fac eu majoritatea cursurilor: tongue.gif
Serenity
Faine poze ati postat thumb_yello.gif (ca sa ma exprim pe limba mea wink.gif)

YOo, sa stii ca nu mai fac nici un fel de afirmatii. Tot ce spun poate si va fi folosit impotriva mea.. blink.gif laugh.gif
Oricum, multam pentru statuie.. iar in poza din Brasov regasesc Resita atat de bine rolleyes.gif

Si ca sa va mai torturez un picut, continuam cu Bucegii.. wub.gif

user posted image

user posted image

Serenity
user posted image

user posted image



mutulica
uite un apus de soare de linga Brasov cool.gif
mutulica
Serenity - uite pentru tine ceva ce s-ar putea sa iti fie familiar
YOo
Sery si mutulica ... frumoase poze ... thumb_yello.gif
Mi-ati cauzat un dor de duca laugh.gif ... As pleca intr-o excursie la munte rolleyes.gif
Dea
mai spre apus..
Serenity
wub.gif wub.gif wub.gif

Saru` mana mutulica rolleyes.gif Chiar azi am urcat (m-a apucat dorul cand am vazut poza wink.gif).. Nu chiar pe Semenic dar in zona..

Din pacate am ramas fara baterie inainte sa apuc sa fac mai multe poze.. sad.gif

Pentru necunoscatori: imprejurimile Resitei.. biggrin.gif
Serenity
Aici am mancat un pastrav cu mamaliguta bun, bun.. drool.gif Si culmea, abea anul asta am descoperit pensiunea.. sad.gif

P.S: Asta e "gradina"

Edit: Nu inteleg de ce nu vrea sa ataseze.. hmm.gif Ok, am redus dimensiunile in asa hal incat si-a pierdut saraca poza tot farmecul..
Serenity
Look! Serenity has made some new friends.. biggrin.gif

P.S: 50.gif
YoyoMan
rolleyes.gif Uffff ce frumoasa tara avem cry.gif
Vorbesc serios Serenity! Locul asta e frumos de tot.
Cla
Castelul Bran rolleyes.gif
user posted image
YoyoMan
Superb castelul! Si toata zona de altfel...
Imi place de mor. Am fost acolo de multe ori si ce amintiri ma leaga de locurile acelea... unsure.gif
Scarlett
spre poiana brasov
Scarlett
tot ..Brasovul
Scarlett
si-am ajuns si-n Poiana
Scarlett
si..
Scarlett
si una de acasa ...Bucuresti



Serenity
O poza facuta de un amic, in Caransebes cred.. Pe mine m-a amuzat si mi se pare ca surprinde foarte bine spiritul romanesc biggrin.gif
Serenity
user posted imageuser posted image
user posted image
Serenity
user posted image
user posted image
Serenity
user posted image
user posted image
user posted image
YoyoMan
Jeabaa Serenity! Tot gajika ii cea mai tareeeee biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.