Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Prelucrarea Video Cu Virtualdub
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
morpheus_rise
Deschid acest topic pentru a incerca raspunderea la multe intrebari la care ma pune acest program cu care ma chinui de cateva saptamani.

Am un Tv tuner, si inregistrez o multime de documentare, filme... si la comprimare cu virtual dub, la inceput sincronizarea intre audio si video a mers super, dar apoi sa apara deviatii, intarzieri de sunet, sau imagine, si incerc o sumedenie de chestii si nimik.
Ultima gaselnita e sa modific frame ratingu' dar nu reusesc pe toata durata filmului. Ma chinui dar nimik, si sunt caeva chesti pe care nu stiu sa le explic, ca de exemplui interleavingul audio.

Dar intai as vrea sa stiu daca cineva ma poate ajuta cu desincronizarea la codare intre sunet si imagine.
Codez cu DivX5.1.1 video si mpeg la 128 pentru audio.

Am schimbat si codecul video, si codecul audio si nimik.
Daca ar exista ceva softuri de reader frame, sa sti cum sa-l codez, pentru ca la a schimba manual frame rate-ul pana gasesc sincronizarea perefect imi apar peri albi si pierd ceea ce vreau sa mai inregistrez.
E cineva care se pricepe cu virtual dub-ul bine?
mememe
Incearca dr divx. S-ar putea sa iti rezolve problemele. Virtual dub e vechiut smile.gif incerca ulead video studio sau roxio movie maker.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.