Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Casa Poporului
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Arta Vizuala
Jazz
Ok... Sper ca am postat topicul asta la locul potrivit.
Ce stiti voi despre ea? Aveti niscaiva fotografii? smile.gif

Trebuie sa pun la un loc o prezentare pentru un curs de arta si m-am gandit sa vorbesc despre Casa Poporului rolleyes.gif . La urma urmei e a doua cladire din lume ca dimensiune dupa Pentagon hh.gif si a fost facuta doar pentru doi oameni... Iar pe net nu am gasit decat foarte putine lucruri si doar cateva fotografii... sad.gif

Multam mult de tot!
Jazz
Si voi stiti la fel de multe cum stiu si eu? laugh.gif E secret mare cladirea asta ca nu gasesc nici un material important despre ea.
contraste
Incearca la Camera de Urbanism a sectorului aferent. Succes !
Jazz
Multumesc Contraste. smile.gif M-am mutat din Romania de ceva timp.
As vrea eu sa pot face asta! Daca as fi in Bucuresti as merge sa o vizitez, fotografii, acum imi pare rau ca nu am facut-o la timpul potrivit. mad.gif Mi-era asa o ciuda pe cladirea aia...
Ares
Uite o fotografie, proprie si personala a monstrului biggrin.gif
L-am vizitat si m-a bosumflat prostia care domneste peste tot... Daca este sa-i dedicam acesteia un templu, Casa Poporului este cel mai bun loc smile.gif
Jazz
Wow!! Mama... E in toata "splendoarea" ei!
Multumesc din suflet, Ares. smile.gif Am sa o folosesc cu siguranta. Ai avut vreun ghid la vizitare sau ai facut-o pe cont propriu? Ti-au dat si ceva date despre ea, chestii interesante? blink.gif Nu stiu, zau, ce sa spun despre ea si am la dispozitie zece minute.... laugh.gif
Serenity
user posted image

Uite aici si un link, sper sa te ajute cu ceva... happy.gif

http://www.virtualtourist.com/vt/7f161/4/ed05/

Edit: Mda, am uitat linkul sorry.gif De la mana pan` la mana.. laugh.gif tongue.gif

Jazz
Maica-mea! E absurd de mare...

Serenity, multumesc mult de tot! mwah1.gif hug.gif Acum se pare ca am destule informatii. wink.gif Am gasit si fotografii din interior. clapping.gif
Serenity
Cu placere, ma bucur ca ti-a fost de folos mwah1.gif Bafta la prezentare, sa-i dai gata! Si sa treci sa ne spui cum a iesit.. wink.gif hug.gif
Kyklos
Am fost eu la VILA LUI CEAUSESCU rofl.gif Am ramas surprins ....cand am aflat ca tot ce se gaseste in PALATUL PARLAMENTULUI e MADE ROMANIA...raposatu` in 4 anii a facut 50% iar urmasii lui ceasca 40% in 16 anii rofl.gif

VAZUTA DIN AFARA ohmy.gif
Kyklos
Ne aflam intr-o camera unde se tine sedinte ....palavrageli ...chesti treti paratrasnet rofl.gif

SALA UNDE SE PALAVRAGESTE
Kyklos
La cate minti luminate se perind pe acolo e nevoie de un candelabru , de mai multe candelabre din cristal ohmy.gif


CANDELABRE DIN CRISTAL MADE RUMANIA
bdl
Pe coridoare existau(nu stiu daca mai exista) niste aplice tot de cristal , cu ciucurei, respectind stilul celor din poza de mai sus.....Erau citeva sute montate....Pe vremea lui ceasca , o aplica costa....70 000 lei. ohmy.gif
magda
cred ca jazz a fost super apreciat la prezentarea respectiva. care probabil a fost pana in vacanta de vara. dar voua va place sa postati pentru " micul monstru".
pai daca e asa,.... hai sa pun si eu ceva.
dar sincer ... nu am facut eu pozele... sorry.gif jamie.gif
user posted image

user posted image
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.