Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Best Movie Bad Guy
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Forta-MTI
Ce rol negativ dintr-un film v-a placut/impresionat? Ce actor credeti ca a avut o performanta memorabila intr-un rol negativ?

Eu am urmatoarele propuneri
JACK NICHOLSON- THE SHINING
ANTHONY PERKINS - PSYCHO (NORMAN BATES)
KEVIN SPACEY - THE USUAL SUSPECTS (KEYSER SOZE)
AL PACINO - THE DEVIL'S ADVOCATE (JOHN MILTON - THE DEVIL)
RALPH FINNES - SCHINDLER'S LIST (nazistul nr 1, nu mai tin minte cum il cheama...)
TOM BERENGNER - PLATOON ( Sergeant BARNES)
ARNOLD SCHWARZENEGGER - THE TERMINATOR (the... Terminator)
E.B.E.
Chiar din momentul in care am vazut titlul topicului, fara sa citesc propunerile, pentru mine raspunsul a fost clar:

Kevin Spacey - The Usual Suspects.

Trebuie sa dau si motive? unsure.gif Nu sunt in stare la ora asta...
flu
"There is No Keyser Soze!"... cool.gif

Dar parca totusi Nicholson in "Shining"-ul vechi e mai bun. Sau poate am vazut de prea multe ori "Usual Suspects"... wink.gif
Eclectic
Al Pacino, in "Avocatul Diavolului"
ComicDiva
Darth Vader!!!
[insert imperial march here]

Imparatul Palpatine

Lecter
Hello clarice

John Doe din 7even
the incarnation of evil

Keyser Soze definetely, dar aici merge bagat si Roy din "Prima Fear", jucat de Edward Norton.

Agent Smith
Hello Mr Anderson.

Darkness din Legend (Jucat de Tim Curry)
user posted image
look at this guy. For god sake just LOOK at him! ce poate sa fie mail EVIL decat tipul asta?
http://www.silentbard.net/fanzone/fanart/legenddarkness.jpg

Best Bad Movie Chick!
Sharon Stone in Basic Instinct. spoton.gif
ce barbat nu a stat cu ochii lipiti de televizor la scena cu interogatia? ohyeah.gif

Si cum sa nu-l bagam pe... DR EVIL!!!

user posted image
valentinu
m-am distrat teribil cand am citit postul anterior; Dr Evil!!! spoton.gif
kevin spacey in 7even chiar e BAD

eu prima oara cand am vazut titlul topicului m-am gandit la Eli Wallach. Individul joaca rolul uratului in The Good, the Bad and the Ugly... la ala m-am gandit eu; un caracter foarte funny pt un bad guy; totusi nu mai fain decat Dr. Evil laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.