Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Lene
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Titus Herbert
pai asta inseamna sa faci ceva ca sa poti sa te bucuri de lene, deci nu iti e atat de lene, nu? unsure.gif
Wth si eu as face. laugh.gif
alysoft2003
Doamne, cat de fericit sunt ca respiratia este un proces fiziologic si automat. Daca nu era asa, cred ca eram mort din cauza hipoxiei pana acum smile.gif tongue.gif
LINICA
Mi-e lene sa merg la intalniri.

Dar am votat varianta trei smile.gif asa ca... plec tongue.gif.
mutulica
de cind caldura ma misc din ce in ce mai incet...
alysoft2003
nici matreata nu mai imi apare de lene
mutulica
la mine s-a incetinit caderea parului
alysoft2003
ce par sa mai imi cada nene, nici nu mai creste de lene ce am
Tyra
mi e lene sa mananc ... si mi e o foameeeeeeee....
mutulica
mi-e prea lene ca sa imi fie foame
Tyra
vai ce lene mi e sa invat...
jude
Mi-e lene sa ies din casa ohno.gif .
cipdecip
mi-e lene sa ma duc la toaleta smile.gif)
mutulica
mi-e lene si sa-mi fie lene... e abia 9.30...
Serenity
Iar..... de vreo cateva zile, chiar. Sau sa fie saptamani? hmm.gif Oricum, lenea asta imi manaca ficatii.
Mara
Eu tre sa merg la sala azi si asa mi-e leneeee! hh.gif
Tyra
Am o lene fantastica ultimele zile de a face orice activitate in afara de statul in fund sau intinsa in propria casa (a parintilor biggrin.gif )
Olaf
Mai am putin de facut, si asa mi-e leeeneeeee.
Plus ca rufele spalate zac acolo unde le-am scos din uscator, de cateva zile. Mi-e lene sa le impachetez.
jude
Mi-e lene sa ma duc la TV, la desene laugh.gif .
mdA!
mi-e lene sa muncesc. da' calculatorul tine cu mine, ca tre' sa converteasca niste imagini si se chinuie de juma de ora.. laugh.gif
mutulica
ma opun cu greu starii avansate de lene, din prima zi de dupa concediu... asa misto ar fi sa nu fac nimic acum...
nefertiti-old
Mi-e lene sa fac un ceai.
mutulica
eu am luat niste lenevita cronica... se manifesta mai ales lunea la prima ora
simonsays
ei nu.. luni la prima ora eu dorm, deci se poate manifesta in liniste si nestingherita, coana lene; tragic e acu, spre sfarsitul de program... iar mi-e lene sa ajung direct acasa, si cred ca ma ratacesc pe drum..
mutulica
lenevita mea da semne de acutizare.... tre s-o tratez cu ceva gin
N.V.
Stiam eu ca este topicul asta undeva pitit prin Poienita. Da-l scot asa prafuit ca mi-e lene.

hmm.gif Ce spuneam?
A da... Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! yawn.gif
jude
De o saptamana si ceva am o lene incredibila in mine. blink.gif Nu ies nicaieri, abia ma misc dintr-o camera in alta, abia citesc, abia vorbesc, abia respir - bine, asta e de la raceala. rolleyes.gif
Afrodita
Mah, ce ma bucur ca l-ati scos de la naftalina rofl.gif ca asa mi-e o leneeeeeeeeee si dupa ce am citit tot topicul iara si am aflat ca in 2004 tot lene cronica aveam - uitasem de asta hmm.gif am crezut ca numai in UK am inceput sa fiu asa lenesa rofl.gif - mi s-a facut si mai lene rofl.gif i-am si zis unuia pe yahoo: bah, mi-i lene sa scriu, asa ca daca vrei sa vorbesti, baga mare, poate ti-oi raspunde rofl.gif

Deci, tre sa termin cu ceruitu, sa fac dush, sa muncesc, sa strang hainele, sa fac curat - da' mi-e o leneeeeeeeee.... Si mor de cald, da' mi-e lene sa ma misc, deci nu ma dezbrac, deci mor de cald in continuare rofl.gif

Traiasca lenea drunk.gif
N.V.
Ce bine ar fi sa mor si eu de cald. Mi-e lene sa ma gandesc ce-as face si unde as merge, da' ar fi bine! cold.gif
De juma' de ora tot casc si as iesi la o bere, da' mi-e lene, m-as baga in pat la citit, da' iar mi-i lene sa ma deplasez, sa' fac patu', sa fac si un dus inainte ca dupa aia sigur adorm. Si la un dvd m-as uita da' mi-e lene sa caut unul. Lene, lene, lene. blink.gif
cipdecip
Dacă lenea ar durea, acum eram în perfuzii.
jude
Peste cateva minute intru la epuizare intensiva (de asta urasc eu toamna 50.gif ) si mi-e atat de lene sa ma misc...dar decat sa ascult predicile mamei, prefer sa muncesc (ce-o fi cu mine? blink.gif ).
Afrodita
Mie mi-e o foame de nu-i adevarat, da' asa mi-e o leneeeeee ... Trebuie sa ma duc jos in bucatarie, sa gatesc, sa mananc... Prea multe de facut, asa ca stau cu dosul pe pat si beau cafea si probabil ma culc curand, nu de alta, da' vremea de afara ma omoara hh.gif

Jude, pai nu ti-e lene mama, daca preferi sa faci treaba decat sa asculti predicile rofl.gif
jude
Mi-e lene, Afro, dar am alte prioritati (nervii mei, adica)! laugh.gif
Afrodita
Mi-e lene sa-ti raspund rofl.gif

Nush ce naiba am, parca mi-o mucegait neuronul brusc si dintr-o data rofl.gif
jude
rofl.gif Acum am vazut. Mda, cunosc senzatia, asta imi vine sa raspund cand ma-ntreaba careva ce mai fac. laugh.gif (ar trebui sa ma ingrijoreze, totusi hmm.gif )
mutulica
a inceput sa nu imi mai fie chiar asa de lene. acuma ma apuca doar cind primesc ceva de facut
Afrodita
Io tot stari de lene acuta am... Sau cronica? hmm.gif Anyway, mi-i lene rofl.gif
mutulica
as face orice ca sa nu fac nimic
Erwin
uite-aşa:


mutulica
QUOTE(mutulica @ 27 Oct 2007, 08:38 AM) *
as face orice ca sa nu fac nimic

iar m-a apucat...
Afrodita
Si pe mine... Rau de tot... Da' io am o scuza: m-am surmenat si am ajuns la capatul puterilor tongue.gif am nevoie de-o pauza unsure.gif
Carmi
Am o lene de zi de luni....stiti ceva antidoate?
mutulica
asa o anestezie de primavara ce se infiripa... imposibil de luptat impotriva ei
Boudicca
nimic deosebit, ma aflu in majoritate... rofl.gif rofl.gif
N.V.
Io azi mi-s şefa majorităţii. rofl.gif
Carmi
Am o lene si un pilctis si o stare generalizata de nemultumire de nedescris....mi e lene sa rectific evtl. greseli de orto
Felina
si mie mi-e lene sa muncesc. si stau si ma uit la mine si nu inteleg care e mecanismul care ma facea inainte sa ma apuc de munca
CharonOfNyx
Antidot:
Io, cand ma ia asa avantu' si elanu' cu chef de munca, ma asez linistit intr-un colt si astept rabdator sa treaca. rolleyes.gif
punctt
QUOTE(mutulica @ 22 Sep 2007, 12:21 PM) *
a inceput sa nu imi mai fie chiar asa de lene. acuma ma apuca doar cind primesc ceva de facut


rofl.gif rolleyes.gif

mi-e lene sa plec la nani blink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.