Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Lene
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mara
Dascalito, pai tu chiar l-ai crezut??? laugh.gif Numa gura de el...
Cla
yawn.gif
mutulica
avem si imn...

Lenea (Desperado)

Nu am paine in casa
Mustele-s pe masa
Foamea ma apasa
Rau de tot
Dar mi-e o lene ,lene
Mi-e o lene de ma doare.

Vreau sa am de toate
Si sa plec In State
Ca sa dau pe spate mii de beri
Am si chemare, chemare
Dar mi-e lene de ma doare.

Dorm pan' la amiaz'
Toata noaptea-s treaz
Ma uit la televizor
Vad cum altii au, la saraci nu dau
Si nu pot sa fac nimic
Ca mi-e lene de ma doare.

E o blonda in scara
Absolut mortala
Care ma tot cheama la cafea
Dar mi-e o lene, mi-e o lene de ma doare
Daca mi s-ar da slujba care-as vrea
Mi-ar placea sa fiu portar
Sa am leafa grasa
Canapea si masa
Dar sa nu fiu deranjat
Ca mi-e lene de ma ..

Si de s-ar putea
De s-ar inventa
Leacul pentru boala mea
Gratis de s-ar da
Tot nu l-as lua
Lasa-ma in treaba mea
Ca mi-e lene de ma doare.
Serenity
clapping.gif

Lenea mea m-a surprins de multe ori, e tare nastrusnica.. apare cand ti-e lumea mai draga de te miri unde. Totusi, ceva ramane constant.. si probabil nu se va schimba niciodata: lenea de invatat pentru examene/restante. sleep.gif
axyutza
Vezi Serenity... lenea e tare complexa, intai a venit atunci cand trebuia sa inveti pentru examene, dar a fost prea mare si atunci, d-apoi acum la astea restante...

Pe mine una ma apuca lenea cateodata, da' asa crunt... si ma tine pana ma apuc de treaba, tot lucrand, trece.... dar asta nu tine si atunci cand am de invatat, atunci e lenea cea mai mare din lume...
sunny26
Mi-e o lene de ma doare.....vorba cantecului! Nici nu imi vine sa clipesc de lene! Ca sa nu mai zic ca mi-e tare soomn dar mi-e lene sa ma ridic de pe scaun si sa fac patu'...... hh.gif
mutulica
proverbio cubano
...

adevarat de adevarat
ausländer
Mi-e lene sa ma apuc de munca. No work -> no money. No money -> no food. Si uite asa moare romanul de foame...
flori
Vad ca cel mai mare procent au stari de lene cronica! tongue.gif Oare asta sa fie o trasatura de caracter a romanilor? laugh.gif
mutulica
si?
lenea este un bun factor motivational pentru inovatie si progres. citez din legile lui murphy "daca ai cea complicat de facut, da problema unui lenes. acesta va gasi cu siguranta o cale mai usoara de a rezolva problema"

flori
spoton.gif Bravo si eu m-ai stiu o lege, nu stiu a cui ofi da s-ar putea sa fie valabila in cazul lenesilor cronici! "CHEIA MARILOR SUCCESE - PAUZELE LUNGI SI DESE" ohyeah.gif Ce bine-ar fi sa fie valabila poate ar avea si tara noastra mai mult succes!
exergy33
mutulica

QUOTE
citez din legile lui murphy "daca ai cea complicat de facut, da problema unui lenes. acesta va gasi cu siguranta o cale mai usoara de a rezolva problema"


Cunosti pe cineva ...o adresa , nr de telefon,..ceva ?!?! hh.gif
Nu de alta dar as face si eu o programare la o asemenea persoana , rofl.gif
care sa gaseasca solutii usoare la probleme dificile. devil.gif

exergy33
mutulica
as putea sa iti dau adresa mea, dar sa stii ca solutiile mele costa ...
mai ales ca trebuie sa imi disturbez starea de lene ca sa le gasesc
exergy33
mutulica

Sa zicem ca as scoate banii din buzunar , dar cine poate garanta ca solutia propusa de tine este intr-adevar cea mai simpla?! unsure.gif

exergy33
mutulica
simpla? poate nu
eficienta, da
fatality
io am stari de lene cronica. Cateodata chiar cred ca sufar de asa ceva.
Ma plictisesc pentru ca nu am ce face, zic eu, dar de fapt am ce face, dar n-am chef sa fac ce am de facut si de aia ma plictisesc.. unsure.gif
Serenity
Mi-e lene sa ma culc yawn.gif
fatality
cunosc si eu sentimentu'...nush de ce... rolleyes.gif
Olaf
azi nu mi-e lene smile.gif
Poate maine... unsure.gif
mutulica
mie imi e
o sa-mi fie si maine
Felina
Mi-e lene... sa termin ce am de munca azi, si mai am putin timp, dar mi-e lene sa ma apuc sa termin... bleah!
Carmi
mi-e lene sa ma duc la 00

si nu stiu ce m-ar putea convinge rolleyes.gif
Tzadde
Mi-e lene sa ies din Han... rolleyes.gif

Am votat a patra varianta. rofl.gif
Carmi
Am o stare de lene intelectuala in mine...pur si simplu refuz sa mai gandesc si /s intr/o stare de amorteala vegetativa.Stiu ca ar trebui sa/mi bat capul insa nu vreau...poate o fi iarna de vina unsure.gif
N.V.
Astazi mi-e lene de tot si de toate. Aproape ca doare rolleyes.gif De dimineata am observat ca am o pietricica in soseta (habar n-am cum a ajuns acolo blink.gif ) si mi-a fost lene sa o scot... si inca imi e lene sa o scot, asa ca o las acolo, pentru ca imi va fi lene sa o scot. yawn.gif
mutulica
iar sunt in situatia ca as face orice ca sa fac nimic
Ariciu
Lenea asta laugh.gif ... arata-mi mie pe unu' care zice ca nu ii este lene niciodata ! Hai mah ... sa fim seriosi ! Exact ca atunci cand esti racit trebuie sa iei pastile si sa stai in pat pana itzi trece, cand iti este lene n-ai ce sa faci, te adaptezi situatiei ! biggrin.gif Hai sa-ti povestesc o faza : cand eram eu la liceu prin clasa a 12-a in timpul unei ore (nu are prea mare importantza ce ora) profesoara m-a "onorat" invitandu-ma la tabla ! Aveam o lene atat de MARE pe mine ca nici macar nu stateam ca oamenii pe scaunu' ala de la banca, stateam mai mult "scurs" sub banca ! Am refuzat "invitatia" profei spunand foarte politicos "NU VREAU !" dupa care bineinteles au urmat consecintele ohyeah.gif am luat nota 1 ohyeah.gif . Cand au aflat parintzii mei patzania m-au intrebat "De ce ?" iar raspunsul meu a fost ceva de genu' "N-aveam chef sa ies la tabla, mi-era lene" ! biggrin.gif Urmatoarea lor reactie a fost sa ma duca la doctor sa vada daca iau droguri sau daca am ceva la cap rofl.gif !!! Oricum una peste alta ... cred ca e bine sa-ti mai fie si lene din cand in cand ! Atunci cand stai si lenevesti e ca un fel de relaxare, in concluzie, nu e nimic rau in a te relaxa ! thumb_yello.gif
axel
Da, e foarte bine. Iti da ocazia sa iei toate notele posibile. Uite, mie in toata scoala aia mi-a scapat nota 1 wink.gif
jude
Mi-e lene sa dorm. Si mi-e incredibil de somn, dar pana ajung sa pun capul pe perna trebuie sa traversez jumatate de camera si e prea lung drumul.... hmm.gif
nefertiti-old
de ce doar duminica dimineata mi-e soomn si lene???
jude
Pentru ca diminetile (si in special cea de duminica) sunt facute pentru somn si pentru lene. tongue.gif
nefertiti-old
atunci io de ce sa merg la birou???!! frusty.gif frusty.gif
jude
E mai palpitant sa-ti fie lene la birou sau cand ai lucrare la mate a doua zi... unsure.gif mad.gif
mutulica
asa dorm pe mine de la o vreme...
nefertiti-old
mi-e lene sa impachetez...
Yvonne
Mi-e lene sa ies din pijama....
jkd
am votat: "am uneori puseuri de lene dar trec"
ii invidiez pe lenesi... sunt un individ care dupa 36 de ore de munca doarme 10 si o iai iar de la capat...
uneori ii invidies pe lenesi...
asa vrea sa fi si eu asha... sa ma doar undeva de tot si toate...
am insa o alta stare... o stare de sila... cela mai adesea imi este sila... de multe... din ce ince de mai multe incepand cu mine... dar asta e o alta poveste...
nefertiti-old
mi-e lene sa vad ce are mufa de la teve de nu merge
Cla
Mi-e prea lene sa ma scobesc în nas... rofl.gif
edittha
Desi sunt treaza de la ora 6 am in mine o lene care nu vrea sa faca pasi. Acum stau si butonez la calculator dar totusi imi e lene sa ma schimb , stau tot in pijama. Nu am chef de nimic. Afara e o vreme mohorata care te face sa lenevesti mai departe. yawn.gif
nefertiti-old
mi-e lene sa trimit felicitari de Pasti
Cla
Mi-e prea lene sa-ti raspund
tikky
A fost descoperită o nouă boală

Lenea extremă poate avea o bază medicală, sustine un grup de cercetători australieni care au descris o nouă afectiune denumită motivational deficiency disorder (MoDeD) (deficienta motivatională). Boala se caracterizează printr-o stare de apatie extremă. Uneori, afectiunea poate fi fatală, deoarece respectiva stare diminuează motivatia de a respira. Diagnosticul poate fi stabilit prin combinarea unei tomografii cu emisie de pozitroni cu un scor mic pe scala motivatiei. In prezent, MoDeD este subdiagnosticată si subtratată.

Tyra
mi e lene sa ma ridic de pe scaun
fis_tic
De ce? Se spune ca este cu noroc?
mutulica
QUOTE (tikky @ 19 May 2006, 12:26 AM)
In prezent, MoDeD este subdiagnosticată si subtratată.

deci pot primi certificat medical
Tyra
mi e lene sa ma duc la scoala... si mie nu mi trebuie certificat...
Mi e leneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Lotte
am uneori puseuri de lene dar trec smile.gif
nefertiti-old
mi-e lene sa pun ordine in niste hartii... asteapta de o luna
alysoft2003
Varianta 4 si aici. Inca nu sunt maestru, dar am grad destul de inalt in domeniu. Cateodata imi e lene si sa imi fie lene laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.