Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Lene
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mrs. Rogers
QUOTE
ma doare si gitul de la accident...

Ligia, ce accident? yikes.gif
bdl
Sint adeptul total al lenevitului .....vorba cuiva, am o lene de ma doareeeee.... wink.gif
mutulica
e un paradox aici.. ca mie mi-e lene sa ma scol ca sa pot lenevi, dar parca m-as scula ca sa lenevesc mai mult.

la naiba, mi-e lene si sa lenevesc...
genicon
AM inceput sa beau... singur... de mult nu am mai baut singur. E o tarie... de mult nu am mai baut whisky...

Pese: Stiu ca sunt off-topic, dar pe zi-ne ce-ai in cap se discuta altceva... laugh.gif
cactus
Lumeee, inca nu-i 6 dimineata, e numai miercuri si lenea-i instalata deja de luni si pana vineri mai este o vesnicie ; si nu s-ar putea sa sed, asa, intre cer si pamant, sa plutesc, sa nu fac nimica, si asta pana vineri la 3 pm... rofl.gif rofl.gif
sorin666
Mi-e lene si sa respir... o fac doar o data la 10 minute... wink.gif
Data'q
lenea vine cu temele si cu mancarea...
cactus
Lene...dulce betie de trairi virtuale intense... roflmao.gif yay.gif
caesar
mi-e lene sa va citesc aberatiile !
Predatoru
eeehh...
*cascat* *pleoscait din buze* *culcat la loc* ohno.gif yeahrite.gif
Aramis
dragii mei, nu imi este lene nici macar un pic!
As vrea sa ies in oras si sa ma plimb cateva ore pe jos, numai ca nu am cu cine sad.gif
mutulica
as veni eu... dar mi-e asa o leneee
Aramis
lasa, mutulica, intentia conteaza smile.gif
Mara
Mi-e lene sa inchid calcularetul, sa ma misc de pe scaun si sa ma tarasc spre casa. hh.gif
Afrodita
si mie mi-e lene sa plec de la net si sa caut sa cumpar un bec...nici macar nu stiu unde as gasi unu la ora asta rofl.gif uff, ce-o sa-mi mai faca mami cand ajung acasa dupa 3 ore si fara bec rofl.gif
Serenity
Mi-e lene sa dau un telefon.. Ar trebui sa fiu amabila, si - ce e mai rau - sa vorbesc.. yawn.gif Incerc sa-mi aduc aminte cati muschi sunt folositi pentru a pronunta o singura litera.. Nu vreau sa fac febra musculara rofl.gif
mutulica
mi-e lene sa ma duc la culcare
Mara
Am un acces dureros de lene! Se solicita ajutor!!! pls.gif
cactus
QUOTE (Mara @ 26 Oct 2004, 01:12 PM)
Am un acces dureros de lene! Se solicita ajutor!!! pls.gif

Taaare te-as ajuta... blush.gif yeah.gif flowers.gif mwah1.gif
Mara
laugh.gif Obraznicatura, la ce-ti umbla gandul? mwah1.gif
cactus
QUOTE (Mara @ 26 Oct 2004, 01:31 PM)
laugh.gif Obraznicatura, la ce-ti umbla gandul? mwah1.gif

Ma faci sa sorry.gif Cu tepii mei, nu mi-as permite nici macar sa ma gandesc la ce crezi tu ca as putea sa ma gandesc...Da´tu la ce te-ai gandit ca m-am gandit io ...
Mara
Eh... blush.gif lasa... blush.gif laugh.gif
mutulica
nu lasa nimic.. dam derogare de la lene ohyeah.gif
actionmedia
Se intampla ceva cu mine. De la o vreme nu imi mai e lene. Nu stiu ce sa fac. Oi fi bolnav? unsure.gif
simonsays
CU CERTITUDINE !!! rofl.gif
mutulica
e groaznic sa nu-ti mai fie lene... aranjeaza cu evolution de niste pase magnetice din alea... poate adormi la loc

later edit: uite ce am gasit...
Sa nu faci nimic e tare greu. Nu stii cand ai terminat.
Antont
Mie mi-e tare leneeeeeee yawn.gif....Am o groaza de treaba azi, tre' sa fac dus, sa maninc, sa ma duc sa ma tund, sa scot micutza din garaj, sa sun amicii sa iesim la plimbare.......Nici nu stiu de ce sa ma apuc, asa lene mi-e rofl.gif , asa ca stau aici si fumez rofl.gif
mutulica
azi iar e o zi din aia ...
mutulica
m-a intrecut ghostu in lene... ma dispera
cactus
"Cum te impaci cu starea de leneveala"

Extraordinar sentiment de abandonare totala, iremediabila si irevocabila pe aripile visarii fara nici un tzel, a reveriei fara obiect, a trairii fara sperante si asteptari, a neputintei de a face ceva, o lene care exprimata fonic ar fi mai sonora decat strigatele de durere si jale si bucurie ale intregii umanitati luate la un loc....

Suprem efort ca sa scriu randurile astea... hh.gif rofl.gif
Olaf
Maaama, cat am cautat subectu' asta! Era tocmai prin pagina 7 yikes.gif

Garfield de azi:

G: ZZZZ
G: Huh? What happened?
J: You're awake.
G: Oh, so that's what this is...

rofl.gif
Orome
Eu am votat varianta a 3 a , dar totusi sunt de parere ca cel mai greu e pana te apuci de un lucru. Toata lumea are o lene cronica mostenita genetic, dar cand ne arde tare de la spate trebuie sa o depasim. Totul e sa reusim sa trecem peste asta.
"Buna, numele meu este Orome si sunt lenelcolic"..............din spate vreo 10 glasuri
" Buuunaaaaa, Orome!" clapping.gif clapping.gif clapping.gif cry.gif
mutulica
mie chiar mi-e lene
cactus
O lene sublima, ideala pentru a lasa la o parte orice, mai putzin cascatul si somnolenta...

pESe: mai am cinci ore jumate... hh.gif
mutulica
ma gindesc cu groaza ca nu lucreaza nimeni in locul meu... si se tot aduna...
dar mi-e asa o leneeeee
cactus
QUOTE (mutulica @ 11 Jan 2005, 11:21 AM)
ma gindesc cu groaza ca nu lucreaza nimeni in locul meu... si se tot aduna...
dar mi-e asa o leneeeee

ce coincidenta... rofl.gif
Ovidius
Pe mine m-a prins lenea post-concediu sad.gif
Olaf
Acum nu mi-e lene, ca daca mi-ar fi as sta si m-as gandi cat de sila si frica imi e... Lenea este pentru oameni fericiti...

PeSe: ma duc sa ma culc rofl.gif
mutulica
Olaf - ma simteam asa de bine in lenea mea, pina cind ai scos topicul asta de la naftalina si am realizat .... cit imi e de lene...

acum ma simt la fel de bine, dar constientizez si asta ma culpabilizeaza putin, dar ... culpabilizarea asta vine... se apropie ... trece pe linga mine... se tot duce....
si mie imi e la fel de lene ca inainte
Olaf
QUOTE
culpabilizarea asta vine... se apropie ... trece pe linga mine... se tot duce....
si mie imi e la fel de lene ca inainte

spoton.gif rofl.gif
Pai ce, numai eu sa fiu chinuit degeaba de constiinta? laugh.gif
mutulica
a ta cu ceviteza trece?
Carmi
Eu cand simt ca am chef de lucru ma retrag intr-un colt....si astept sa-mi treaca chefu de munca rolleyes.gif
Olaf
QUOTE (mutulica @ 11 Jan 2005, 07:29 PM)
a ta cu ceviteza trece?

cry.gif Suficient de mica incat sa ma chinuie rau de tot... dar nu atat de mica incat sa ma scoata din lene laugh.gif
mutulica
nasolut de tine, la mine trece repede, abia ma prind ce a fost
cactus
Lenea face bine

Persoanele dezordonate, care nu se obosesc sa isi faca patul de dimineata au sanse mai mari de a evita boli precum astmul sau alergiile decit cei care se ingrijesc sa lase dormitorul impecabil atunci cind pleaca de acasa, a concluzionat un nou studiu realizat de oamenii de stiinta de la Universitatea Kingston din Marea Britanie. Cercetatorii au explicat ca acarienii nu pot supravietui intr-un mediu cald si uscat, adica intr-un pat nefacut, dar se simt excelent intr-un mediu umed si cald, precum cel asigurat de o cuvertura intinsa atent pe pat.
In medie, intr-un pat dintr-o casa normala traiesc in jur de 1,5 milioane de acarieni, vietati care au mai putin de un milimetru lungime, care se hranesc cu piele descuamata si produc agenti alergeni care sint inhalati de oameni in special in timpul somnului.

http://www.expres.ro/externe/?news_id=176746

De aia mi-i mie tot timpul lene... ohyeah.gif

mutulica
sunt ferit... mi-e lene si sa ma duc in pat, si dorm pe unde apuc
Serenity
Oai, cat mi-e de lene!!! cry.gif De ce oare, exact in momentele cand ai mai mare nevoie de pofta de munca, lenea capata proportii inspaimantatoare?
Corydalis
Topicul asta imi aduce aminte de un desen din camera unei prietene, cu o maimutica trista care gandea:"si cand imi vine cheful de treaba, ma asez frumos intr-un colt, si astept, ca doar nu o sa tina o vesnicie..."
MikeEL
Cica daca vezi pe cineva ca se odihneste (ca nu face nimic), ajuta-l !!
PS: n-am avut rabdare sa citesc toate paginile, asa ca se poate sa mai fi zis cinev asta. Oricum, mie-mi place cum suna.. biggrin.gif
Crisse
Numai cat am citit pagina asta si..m-a apucat o leneeeeee rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.