Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vrea Cineva Un Catel?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Dara
M-am gandit sa pun topicul la publicitate...m-am razgandit, ca doar un iubitor de animale ar mai adopta inca unul.

Am 5 catei micuti, draguti care au mare nevoie de un stapan pentru ca altfel nu vor ajunge prea bine (propunerile sunt dintre cele mai stralucite...ai mei vor ori sa ii lase pe la o benzinarie, ori pe langa vreo casa cu copii... cry.gif ). Din pacate nu sunt de rasa, n-au pedigree sau carnet de sanatate, dar sunt vaccinati..si frumosi rolleyes.gif .
Si desi am facut tot posibilul sa le gasesc un stapan, pe aici lumea nu e interesata de nimic in afara de vaci/cai/oi, pe motivul foarte inteligent ca cainii (hh.gif) nu 'produc' nimic..cred ca termenii de 'dragoste', 'ajutor', 'companie' le sunt cam neclari.

In fine, ceva am facut, ca am reusit sa dau unul, i-am convins pe ai mei sa pastram inca 2 (erau 8 la inceput), dar cu 5 chiar nu mai am ce face.
Daca se intreaba cineva de ce nu ii pastrez pe toti, sa stiti ca i-am fi pastrat, dar mai avem 4, si cu astia 2 mici or sa fie 7.... si e cam destul sorry.gif

Daca i se face cuiva mila de ei, dati un mesaj, mai vorbim si poate va hotarati. Acum sunt la Bran, dar ma intorc duminica si pot aduce vreunul, se poate si mai incolo. Daca aveti orice alta sugestie sau posibilitate, spuneti, ca oricum e mai bine decat parasiti de tot.
Tyra
Daca nu reusesti sa i dai spre adoptie, poti apela la un centru pt protectia animalelor. Suna la informatii si poate te ajuta cu un numar de telefon.
Am si eu 2 catei si iau de pe strada cam tot ce gasesc pui (mi e mila si ii dau unei vecine care ii duce la astfel de centre sau la cabinete veterinare care le pot gasi un camin).

Ma bucur ca nu ai inima sa i abandonezi.
Tine ne la curent!
Dara
Pai, fara vesti prea bune. Daca lucrurile merg cat de cat bine, ar fi o sansa pt ei...desi ma cam indoiesc. cry.gif Oricum, macar am constinta impacata ca am facut tot posibilul pt ei.

Tyra, multumesc pt sfat, o sa incerc sa gasesc si un pet shop, desi nu cred ca i-ar vrea, avand in vedere ca nu sunt de rasa.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.