Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Am Visat Azi Noapte?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
YoyoMan
Am visat ca mergeam catre casa si strada era goala. Chestia asta nu-i asa mare "fas", dar ce m-a mirat a fost ca mi-am dat seama ca imi placea foarte tare ca nu mai era nimeni in preajma... De ce oare? hmm.gif







Voi ce ati visat noaptea trecuta? smile.gif
Antont
Io am in general vise de poTc oPsedat. Visez motociclete, femei goale, mese incarcate de mincare si bautura, chestii de astea spoton.gif rofl.gif ....Ma rog, mai visez si chestii care nu pot fi spuse intr-un limbaj decent, cel putin nu de catre mine mwah1.gif rofl.gif rofl.gif ....
Vornicum
Eu visez de cel putin 7 nopti incoace numai femei. Intr-o noapte o blonda , a doua noapte o bruna cu ochii albastri si in urmatoarea o roscata focoasa.
Nu stiu ce inseamna seria asta de vise dar stiu ca toate ma doresc cu disperare si asta conteaza ! spoton.gif

______________
Ma trezesc in fiece dimineata si ma mir cat sunt de chipes. spoton.gif
YoyoMan
Doamne Doamne! Ma spaarg de ras! rofl.gif rofl.gif

Vornice: m-ai dat pe spate cu semnatura aia! spoton.gif
genicon
Io visai aznoapte urat. Da nu mai stiu ce...
Rikita
eu foarte rar ma aduc aminte ce am visat... am auzit ca se poate ca nu visez mult noaptea, pt. ca visez asa mult ziua cu ochi deschisi...
Afrodita
Azi noapte nu stiu exact ce-am visat, dar ieri noapte am visat mult negru, 2 inmormantari, una in fata autobuzului in care eram si alta in spate...mult negru, mult plans...insa in autobuz eram cu prietena mea si cu un el, care a fost tot timpul langa mine pana am depasit acel negru si acea tristete...stiu ce inseamna asta, e de bine smile.gif si ma bucur ca am visat smile.gif
chatonel
l-am visat pe Onix, revenise din lumea cealalta si-mi era si mai drag de el.....
Nico
Acum 2 zile atata m-am jucat cu imagini pe un topic la "Arta vizuala" incat si in vis tot asta mi s-a aratat blink.gif ...tot cautam imagini la nesfarsit si parca nu se mai termina, pana cand m-am trezit exasperata si am baut un pahar cu apa rece sa ma linistesc huh.gif
Afrodita
Eu am avut vise "obraznice" azi noapte biggrin.gif Bine ca au fost doar vise rofl.gif
Antont
Si eu am avut vise "obraznice" azi noapte biggrin.gif Naspa ca au fost doar vise sad.gif rofl.gif
Afrodita
Mah, atata timp cat nu ai visat ce-am visat io, tot e bun biggrin.gif
Antont
Pai ce ai visat tu blink.gif ?

Pese:
Fetelor, ce parere aveti de noul meu avatar mwah1.gif evil.gif ? rofl.gif
Diana-Maria
Nu-mi aduc aminte ce am visat.
Ghost, fain avatar! wink.gif
ontaro
Am visat ca ma batea un amic de-al meu de vreo 2 metri si nu puteam nicicum riposta (la ditamai matahala!).
Oare ce avea cu mine? blink.gif
ComicDiva
QUOTE (Ghost @ 17 Jul 2004, 01:28 PM)
Pai ce ai visat tu blink.gif ?

Pese:
Fetelor, ce parere aveti de noul meu avatar mwah1.gif evil.gif ? rofl.gif

Yeah baby... YEAH!

Am visat ca eram pe Hanu Ancutei. blink.gif Poate inca mai visez... cred ca e vremea sa apara Johnny Depp si sa-mi faca un masaj... among other things. spoton.gif
YoyoMan
Am visat ca ma durea deshtu aratator stang... N-am inteles nimic... blink.gif
punctt
Am avut un vis urat. > Parca eram in scara unui bloc, era intuneric. Ba urcam, ba coboram scarile. Era inundatie... soboloni morti... O batrana statea in apa, dormea ori era moarta...?<
Dintr-o data a sunat soneria... Nu imi place cand ma trezesc brusc... bine ca s-a "terminat" visul.
AIWA
Ce sa mai visez...ce visez de atita vreme...ca va veni o vreme cind nu voi mai avea cosmaruru:(
YoyoMan
ohmy.gif Ai cosmaruri in mod frecvent Aiwa?
Afrodita
Si tu ai cosmaruri? Si io am de vreo 2 zile incoace...Da' urate de tot si sa-mi trag una daca le pot descifra!! Macar de-as sti vag ce inseamna mi-as da seama unde e "buba"...Dar nici macar nu le retin prea bine..Decat franturi...Urate de tot...Culmea e ca ii implica pe toti cei dragi mie si asta ma pune rau pe ganduri....

Lasa AIWA, va veni o vreme cand va aparea primavara si pe strada ta si vei scapa de cosmaruri smile.gif

Ce yoyo, tie nu ti se intampla sa visezi urat? tongue.gif
YoyoMan
Ba mi se intampla - dar nu in fiecare noapte. De obicei cand am o zi foarte nasoala ma astept la cosmaruri in noaptea respecitva. Sau cand sutn f stresat de o chestie.
In schimb de multe ori mi s-a intamplat sa ma chinuie o problema (nu de matematica tongue.gif) - sa nu stiu cum sa o rezolv si sa visez cum se rezolva problema. Si de multe ori solutia din somn a fost cea de succes. O chestie faina. Voi ati patit asa ceva?
Afrodita
Da..Mi s-a intamplat pana si cu incercarea de-a rezolva o problema la fizica, incercare nereusita timp de 3-4 ore...Dupa ce-am adormit i-am visat rezolvarea si m-am trezit si-am scris-o si a fost super buna biggrin.gif Ca sa nu mai zic ca visez persoane inainte de a le cunoaste sau visez ce se va intampla a doua zi sau in decursul urmatoarei luni biggrin.gif Da' astea-s visele frumoase...
YoyoMan
Pai da - dar Afrooo - eu nu am deschis topic despre cosmaruri mah! Si vad ca lumea baga in draci cu cosmarurileeee! laugh.gif
Serenity
Mda.. mi s-a intamplat sa visez solutia unei probleme. Exemplu care-mi vine in minte nu-l pot sa vi-l spun din pacate harhar.gif

Asa.. ce-am visat azi noapte? Ca eram la bunica la tara, si ea se pregatea sa se bata cu nu stiu ce vecina si pregatea "terenul" rofl.gif Mi-aduc aminte ca isi tot facea probleme daca sa mute scara sau sa o lase acolo.. tongue.gif Asa, si sa nu uit partea cea mai interesanta.. la un moment dat m-a pus sa trag de vie (don`t ask!) si mi-a cazut un "spoier" (vezi "regionalisme" rofl.gif) in cap.. rofl.gif Mama cat i-am mai injurat.. wacko.gif

Nu-mi vine sa cred ce vise am... rofl.gif rofl.gif
YoyoMan
Serenity - esti fenomenala! Rad de ma sparg la unele posturi de-ale tale! mwah1.gif

rofl.gif rofl.gif
Georgia
Pentru ca am visat aseara m-am gindit sa va scriu :-pai am visat ca m-am lipit cu guma de mestecat si ca mama striga in gura mare ai grija cu mierea aia sa nu o versi pe tine rofl.gif aiurea vis de altfel toate visele care le am sint amestecate deci pina la urma dimineata m-am trezit plina de guma de mestecat si nu puteam sa-mi dau pijamaua jos sa nu spun ca in cap aveam o frizura asemanatoare ariciului rofl.gif rofl.gif rofl.gif
AIWA
QUOTE (afrodita @ 19 Jul 2004, 03:19 PM)
......
Lasa AIWA, va veni o vreme cand va aparea primavara si pe strada ta si vei scapa de cosmaruri smile.gif
.................


Ma da ce ai tu cu primavara? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Nu de alta dar o vad si in semnatura ta?

Wishing, willing...Great expectations!
.................................................
Va veni o primavara...curand...foarte curand...


Ai copiat pe cineva? ohyeah.gif drepturi de autor cind platesti? rofl.gif
Asa safie pustoaico...mai rau e ca..sotia nu are...si imi da cosmaruri financiare sad.gif
Ufff Ma uit si vad altii ce vise placute au..si vorba lui YOYO...gata fara cosmarusri...
sa vad ce imi rezerva asta noapte!
Afrodita
Nu neaparat copiat...Si sper sa scapi de cosmaruri cat mai repede, is urate rau...Io , la cat de obosita sunt, pot fi sigura ca azi nu mai visez absolut nimicutaaa biggrin.gif
YoyoMan
Mie imi place chestia cu primavara Afroditei. Ma gandesc ca si Aiwei ii place numai ca no... tongue.gif
marooned
Se pare ca mai nou nu visez, de fapt, mai nou, nu mai dorm:)). Aveam insa o perioada in care ,sufleteste, nu eram deloc linistita si atunci visam scene si situatii care imi dadeau raspunsuri la intrebari...chiar daca nu pe loc, in timp imi dadeam seama ce isemnase visul respectiv. Mama viseaza mult si ne spune sa avem grija la cutare lucru si daca cumva ne viseaza urat ne spune sa avem grija in ziua aceea, si daca te suna dimineatza la 6 sa iti spuna sa ai grija:)..it is no fun:D. Se pare ca am mostenit si eu obiceiu asta....nu stiu daca prietenii mei se bucura:))
Afrodita
QUOTE (YoyoMan @ 20 Jul 2004, 10:45 AM)
Mie imi place chestia cu primavara Afroditei. Ma gandesc ca si Aiwei ii place numai ca no... tongue.gif

Nu cred ca ii place neaparat, mai degraba ii place sa ma tachineze ca stie ca nu suport tongue.gif
Cat despre vise, parca au fost ceva ceva, chiar daca eram chioara de somn, dar nu mai tin minte, ca m-a bipuit sor-mea si m-am trezit nervoasa biggrin.gif
AIWA
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=166938
Pentru cine vrea sa vada de ce cer drepturi de autor biggrin.gif
Si vad ca nu numai Afro trebuie sa plateasca si mai nou si BlakIce http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=173583

smile.gif smile.gif smile.gif


ON TOPIC
Ce am mai visat? NIMIC...am capul plin de martini...pentru curiosi 1litru!
YoyoMan
@ Afro - sau asa! biggrin.gif

Eu nu am visat nimic si ma bucur - pt ca inseamna ca am dormit adanc - desi ma mir sincer sa fiu, pe caldura asta cum pot dormi.... unsure.gif
Afrodita
Eh io am visat frumos...Desi am dormit doar o ora si desi am gandul tare imprastiat, am visat frumos...Cautam o casa impreuna cu cineva...Si radeam si mergeam de mana din apartament in apartament sa vedem ce ne-ar placea...Si era asa o atmosfera de dragoste si intelegere in jurul nostru, toata lumea se mira cum de ne iubim si ne intelegem asa de bine...Si m-am trezit plangand...
Serenity
Nu mai tin minte tot visul, dar ajungand la "Bucataria ... hanului" mi-am adus aminte o particica.. Intrasem intr-un magazin si am vazut ca au Nutella. Tin minte cat de fericita am fost si ca i-am spus vanzatoarei sa-mi dea vreo trei borcane pentru ca am auzit ca nu se mai comercializeaza in Ro. Cu bratul plin si radiind de fericire am iesit din magazin.. The end. rofl.gif

A fost doar un vis.. Ce dezamagire sad.gif
YoyoMan
Hai mai Afro... cry.gif
mutulica
Am visat ca m-am apucat de facut clatite dar ca nu apucam sa le maninc pentru ca mi le suteau altii...
Asa ca m-am trezit devreme si am mincat ciocolata ca sa imi treaca
punctt
Eu nu am visat nimic...pentru ca nu am dormit deloc... rofl.gif bop.gif Alta noapte alba...
Magenta
Azi-noapte chiar nu imi amintesc sa fi visat ceva... ieri noapte am visat-o pe my best friend, si m-am trezit fix cu ochii la cer, gandindu-ma ca arata foarte ciudat norii; Si sentimentul asta nu m-a parasit deloc toata ziua...
YoyoMan
Am cautat topicul asta sa va spun ca am vista crunt in urma cu cateva nopti. Razboi, morti, sange, intestine - yaaaaaak - ingrozitor...
Vornicum
Am visat o femeie cu sanii mari care voia sa ma sufoce cu ei.
It was terrible!
FaiLuRe
Am visat ca ca ma plimbam cu salvarea....desigur asta-i rezumatu visului.
cipdecip
...ca ma lua a doua oara in armata... cry.gif
DeeDee
Eu am visat ca eram la sala unde am facut karate si ca una dintre sempai imi povestea ca sotul o batea si s-au despartit iar eu am intrebat-o cum reusa huh.gif
YoyoMan
Ceva ciudatenie... de-alea cu campuri verzi si primavara si animale si toate prostiile... ciudat... f ciudat ca in ultima vreme nu a fost camp verde pt mine deloc... Sper sa fie de acuma inainte biggrin.gif
milimetru
Să sperăm Yoyoman! Baftă!

Se distribuise la toată lumea aparate de sinucis. Hotărīre de guvern aplicată īn regim de urgenţă. Aparatul era o cutiuţă neagră cu un buton roşu şi un fir terminat la un capăt cu o clemă, pe care trebuia să o prinzi de deget. Īn instrucţiunile de utilizare se spunea că la apăsarea butonului roşu īn mod instantaneu ai şi dispărut, mai ceva ca fumul...

Toată noapte am stat cu degetul deasupra butonului: "Să apăs... să nu apăs... să apăs...?!... şi nu mă puteam hotărī. Īn cele din urmă... a sunat ceasul...

Sīnt īncă īn viaţă!... rofl.gif
Invincible
Nu mai tin minte ce am visat... eram intr-o clasa...era ceva despre filozofie... si eu am inventat asta (in vis):
"Cand n-am ce face, muncesc"
yawn.gif
Cum vine asta? whistling.gif
yuanescu
eu visez doar in frantzuzeste .... limba pe care nu o stiu ... vorba epigramei ... si traznesc de necaz toata ziua ..
alis
ranting.gif aseara am visat , cum 4 idioti au canta toata noaptea(pana la 4 dimineata mai exact) pe hol....langa butoaie de bere....ghici ce? IMNUL STEAUA over and aver again....simteam cum vocile lor de magari imi fac creierul fundita....

wacko.gif problema e ca a fost relitate
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.