Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Am Visat Azi Noapte?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Serenity
Eu am visat o gramada:

- ca mi-am cumparat lenjerie de pat..
- ca am fost pe la faculta si am vazut ca grupele au fost refacute si nu mai sunt si colega de grupa cu draga-mea-colega-de-apartament cloud9.gif
- ceva cu prafuri albe, cocaina, nu mai tin minte excat.. dar bunica-mea mi-a spus ca e de bine laugh.gif
mogaldeatza
Ei bine, azi noapte am visat ca mi-am rupt nasul rofl.gif .Ma vedeam fara el, probabil intr-o oglinda si auzeam un medic
cum spunea ca: "nici macar nu se observa".
oare ce-o insemna? rolleyes.gif
edittha
Te superi daca iti spun ce as crede eu de visul tau? Ei bine , eu cred ca e vorba de mandrie.Poate trebuie sa fii mai apropiata , sa nu mai fii mandra.
mogaldeatza
Nu ma supar, numa ca nu e asa. Dar, daca asta scrie la carte....
Destin
Din noaptea trecuta, imi aduc aminte ca le strigam oamenilor ce ma priveau nedumiriti:
"Eu nu, nu pot sa zbor! Acum nu mai am nevoie de aripi! Eu nu exist, si n-am existat niciodata."
Cand m-am trezit... am realizat ca acum e democratie, pot sa zbor cum vreau si unde vreau... pot sa visez, pot sa zbor defrisand frica de zbor...
alfa
Am visat ca n-am iubit nimic niciodata si am plans la gandul singuratatii...Cuvintele mi s-au intors ca un ecou al unei chemari pe care n-am crezut ca mi-o adresez, iar imaginile care se doreau forma unei melancolii crescuta in spirala au fost doar iluzii provocate.
Aud soaptele iernii care se varsa intr-o ureche nepregatita sa infrunte ultima zi si scartaitul inimii care mi-a inghetat. Sunt ultimul meu dor, sunt dorul care ma doare.
E doar un strigat strident si ascutit dintr-o departare care uraste toamna. Nimic care sa adie, doar viscolul care rascoleste.
exergy33
alfa

Ceea ce povestesti tu nu e vis...e un cosmar!
Nu cred sa fie cineva pe fata pamintului care sa nu fi iubit nimic niciodata.

Uneori iubirea se manifesta in mod inconstient...si in SUBCONSTIENT. rofl.gif

exergy33
keanu
Oamenii viseaza ceea ce ar fi vrut sa faca si ce nu au facut....viseaza la ceva ce si-ar dori sa se intample si nu s-a intamplat...oamenii viseaza si cu ochii deschisi...atunci cand ignora realitatea...zi de zi si noapte de noapte..oamenii viseaza...intrebarea mea e urmatoarea...."cand au timp sa se apuce de facut ceea ce vor sa faca....si daca o vor face vreodata...sau pur si simplu s-au impacat cu idea ca visele sunt frumoase atata timp cat ele raman doar vise...?Stau si ma gandesc cum vor unii sa fie fericiti...daca "viata din vis" e aidoma celei din realitate..?!! A dracului viata asta atunci cand e condusa de VISE!!
Pe curand.
Nico
Visam ca munceam de zor ... si cum la un moment dat am obosit, am preferat sa ma trezesc si sa ma uit pe pereti pana dimineata laugh.gif
dracsor
sorry.gif am visat tare frumos...imi facea curte un indian piele-rosie... nu din ala din filmele tampite americane.wub.gif ce barbat bine era!!!
Vornicum
Un porumbel MARE si alb, bland, care mi s-a asezat pe umar... superb vis...vreau un bisss....
Marcus
... [editat] voi nota visul in jurnal. tongue.gif
mutulica
am visat ca am ratat aterizarea si am prabusit avionul in timp ce aterizam
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.