Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jaful Secolului
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Autorul furtului secolului a fost prins.
Totusi lipseste inca 1/2 din suma. Oare unde i-au ascuns? Voi ce credeti?
Antont
Io am votat cum era si normal varianta 2.
@Politia:
Fear the power of Kawasaki, you slow pussies rofl.gif .
As fi ajuns ca si gagiu ala din Suedia, The Ghostrider ii zice, care iese pe sosele sa se distreze si pe care nu reuseste potera sa-l prinda de patru ani rofl.gif . Acu cica au pus si premiu pe capu' lui, da' tot n-o sa-l prinda ca e prea bun cool.gif . Deci s-a inteles ce vreau sa spun, deji da? jamie.gif mwah1.gif spoton.gif .
Asa, si in alta ordine de idei, cred ca jumatatea aia din suma a tinut-o deoparte pt avocat rofl.gif .
Oricum pe mine nu m-ar fi prins, acu as fi postat pe forum de pe laptop pe o plaja exotica evil.gif , cu o droaie de fete si o punga de bomboane mwah1.gif rofl.gif
Vornicum
Ghost stii ce cred eu?
Cred ca primul lucru pe care l-ai face ar fi sa-ti iei o motocicleta noua care sa ia fatza la toti. Abia dupa aceea ti-ai trage 10 bebeluse. Si bomboane.

pese : si mie imi plac bpmboanele. Cred ca mi-as cumpara un sac de bomboane sau asa ceva spoton.gif
mutulica
In mod cert nu m-ar fi prins asa de repede. Amatorii astia nu si-au luat telefoane si numere noi, au vorbit intre ei, nu s-au protejat la filaj...

Amatori rau daca nu au avut un plan de fuga, ei sperau ca au furat banii si ii investesc in Bucuresti!!!! Vai de capul lor.
Scarlett
daca nu s-au uitat si ei la tv ...mai invatau si ei cate ceva laugh.gif

Oricum ...nu-mi explic cum n-au avut nici un fel de plan ...

edit: au mai aparut din bani
Vornicum
Poi cum nu?
Au vrut sa cumpere o vila . Ntz ntz ntz ntz ....
Au dat si avansul, 12.000.
Tantalai au fost ca au folosit mobilul si s-au sunat intre ei.

Aici vulturu' chem Aviatoru', dau avansu'. Am dat un cearsaf cu bani si mai trebe sa viram si o plapuma plina.
Ares
Domne, daca vrei sa dai lovitura nu fugi ca tampitu' cu doua tone de bancnote care peste 1-2 ani se retrag din circulatie smile.gif
Pui frumos ceva pe linia de internet dintre Careffour Militari si oras si interceptezi tot ce-i tranzactie electronica si o trimiti transformata in euroi pe undeva pe la necuratu' in praznic prin Insulele Caiman smile.gif
Astia mi s-au parut niste bieti amatori...
Totusi... cineva imi spunea ca nici macar hotii nu sunt la noi ce erau acum 100 de ani pe afara... Da' unde ati mai vazut voi hoti care fac sa dispara combinate intregi pe afara? biggrin.gif
Antont
In concluzie aia sint niste dobitoci care-si merita soarta tongue.gif rofl.gif
Vornicum
Ce concluzie ? hh.gif
Poate sunt oameni pe aici care cred ca bine au facut. Asta vrea sa fie concluzia matale harhar.gif
Trebuiau doar sa stie cum sa ascunda banii. Trebuia sa ii tupeasca intr-un loc lipsit de umiditate si un tovaras de-al lor sa ii schimbe treptat in valuta. Dupa 20 ani ies din inchisoare bogati de nu stiu de scafarlia lor.
Antont
Pai io nu ziceam ca nu e bine ca au furat, cu asta nu am nimic impotriva. Sa fure, ca nu fura de la mine rofl.gif ... Sint dobitoci si isi merita soarta pt ca nu i-a dus capu sa se organizeze. La ora asta puteau sta bine mersi in Bahamas sa bea cocktailuri. Timpiti domne, ce sa mai....
genicon
Am votat si eu cu varianta a doua. Sincer, abia astept sa vad daca am dreptate sau nu rofl.gif
flu
Eu am votat ultima varianta pentru ca am citit undeva ca exista caini politisti si aia-s destepti rau de tot. Mi-ar fi mirosit urma, m-ar fi prins, m-ar fi hapait si oamenii politisti tot n-ar fi stiut. Inca un caz cu autor necunoscut smile.gif
mutulica
Flu,
iti dai seama cum o sa sune de acum vorba aia "s-a'ntilnit hotul cu militianul, eu sunt hotu' tu-ti alegi"?

YOo
E clar dom'le ... astia a fost mari idioti! laugh.gif
Eu am votat cu prima varianta ...
In rest tind sa ingros randurile celor cu pareri ca ale lui Ghost, mutulica si Ares ...
Astia nu pot fi numiti hoti ... astia nu aveau creier si mana nici macar pentru gainarii d'alea de doi bani ... mad.gif ... prosti
mutulica
cred ca militia a facut cerere sa mai amine arestarea la cit au vrut astia de mult sa fie prinsi
Vornicum
Da'o'ncolo de treaba ! Cu atatia bani sa nu reusesti sa faci ceva cat de cat.

___________
Stau si ma mir : mare ti-e gradina Doamne!
mutulica
Pai asta i-a incurcat cel mai mult, ca erau prea multi bani!
cite sacose si genti si cearsafuri de bani... eheeee
gio19ro
QUOTE (Vornicum @ 14 Jul 2004, 11:35 AM)
Trebuiau doar sa stie cum sa ascunda banii. Trebuia sa ii tupeasca intr-un loc lipsit de umiditate si un tovaras de-al lor sa ii schimbe treptat in valuta. Dupa 20 ani ies din inchisoare bogati de nu stiu de scafarlia lor.

Aiurea, dupa 20 de ani bancnotele ale sunt maculatura!
Tu n-ai auzit ca intr-un an-doi se pregateste denominarea leului?

Planul lor era se investeasca in imobiliare, iar vilele sa le cumpere o tipa, concubina unui dintre ei. Halal plan, ca niste copii de 14 ani.
Degeaba au par pe piept dar sunt retardati la nivelul 14 ani.
gio19ro
QUOTE (Ares @ 14 Jul 2004, 10:53 AM)

Pui frumos ceva pe linia de internet dintre Careffour Militari si oras si interceptezi tot ce-i tranzactie electronica si o trimiti transformata in euroi pe undeva pe la necuratu' in praznic prin Insulele Caiman smile.gif

Explica-mi si mie cum se face treaba asta, ce legatura are Carrefour si cum transformi lei in euro fara sa te miroase cineva?
skysurfer
Singurul lucru pe care l-ar fi putut face astia era sa colaboreze cu niste camatari ceva. Important era insa sa fuga din tara. Romania e mult prea mica pentru a nu te prinde. Si mai rau e ca au ramas in Bucuresti undeva prin Moldova le statea mai bine. Sansa lor era insa colaborarea cu un camatar. Eu as fi dat 100 de miliarde pe echivalentul a 30 de miliarde in dolari de la unul din camatarii care nu au nici o problema cu Politia, ca vorba aia se cunosc, doar ei ii imprumuta. Era destul de riscant ca puteai sa ramai fara gat dar riscai. Apoi pentru 1 miliard iti dau astia o masina cat de cat in regula si ultimul racnet si nu te oprea nimeni. Dar raman la concluzia ca trebuiau sa se dea la fund (nu la propriu cum o sa se intample in inchisoare acum) pentru vreo 2-3 ani si sa apeleze la niste spalatori autorizati de bani cum sunt camatarii.
mutulica
puteau fraierii sa isi cumpere acte false si sa se care din tara o vreme. in ungaria si moldova se pot schimba lei pe valuta, nu mult dar cit sa traiesti o vreme, apoi puteau reveni cu alte identitati si schimba cite putin cite putin
gio19ro
Usor de zis ca cumparau acte false dar cum si de unde?
mutulica
Gio - habar n-am, dar habar n-am pt ca nu am avut nevoie. daca as fi planuit asa un jaf in mod cert faceam rost de acte false, set complet, si la fel de cert moaca mea la juma de ora dupa jaf ar fi aratat altfel, alta freza, probabil un machiaj, o peruca sa par cu parul lung (pt ca nimeni nu s-ar gindi ca imi creste parul in juma de ora de la jaf)...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.