Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sondaj: Cumparaturi Pe Web
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
necromanc
Vreau sa fac un sondaj de opinie, pentru cine are timp sa raspunda.Sunt doar doua intrebari.

Multumesc celor care isi omoara cateva minute pentru a raspunde.

1.Ce ati dori sa cumparati online si nu gasiti ?
2.Ce produse ati cumpara constant ?

Multumesc ..again !

Serenity
1. Pai cam tot ce nu gasesc aici in oras.. de la parfum la clestisor pentru taiat gherutele pisicii.. (mi-am facut multi nervi cautand anumite produse pe care nu le-am gasit niciunde. Evident ca nici pe web-ul romanesc nu le gasesti..)
2. Carti (am cumparat si probabil voi mai cumpara..)
fargakos
La prima intrebare chiar nu stiu ... rolleyes.gif (nu prea sunt eu mare cumparator)
In schimb la a doua am exact acelasi raspuns ca si Serenity: carti spoton.gif . Sunt singurele lucruri pe care le-am comandat prin web (deocamdata...)
LigiaB
1. Pe web am gasit si ce credeam ca nu exista laugh.gif. Exemplu: un pix care scaneaza pina la 2000 de pagini si are 10 dictionare in el.

2. Cumpar mult de pe internet. Carti, o linie de cosmetice care nu este in magazine, cd's, electronice, etc.
necromanc
QUOTE
1. Pe web am gasit si ce credeam ca nu exista . Exemplu: un pix care scaneaza pina la 2000 de pagini si are 10 dictionare in el.


WOW ! Unde ai gasit asa ceva ?!

Diana-Maria
Carti.
Dar nu pricep ce sa faci cu un asemnea pix ?!
Serenity
QUOTE
1.Ce ati dori sa cumparati online si nu gasiti ?
2.Ce produse ati cumpara constant ?


E vorba de web-ul romanesc? Sau web-ul in general? Pentru ca pe site-urile straine e clar ca gasesti absolut tot ce-ti pofteste inimioara.. si chiar si ceea ce nu-ti pofteste, vorba Ligiei..
axel
QUOTE (Diana-Maria @ 13 Jul 2004, 07:58 PM)
Dar nu pricep ce sa faci cu un asemnea pix ?!

Nimic. Face parte din miile de gadget-uri inutile care sunt facute pentru americani ca sa nu se plictiseasca. Imagineaza-ti: il cumperi (cu sume piperate), zici "WAW" vreo jumatate de zi, il mai folosesti vreo doua zile, si apoi il pui intr-un raft si nu-l mai folosesti vreodata. Cand faci curat prin casa, il duci in pod, si cand te plictisesti de cate chestii inutile ai in casa pui de-un Garage Sale si-l vinzi pe 50 de centi.



In Romania cumparam carti de pe net.
In SUA cumpar electronica, cartele de telefon, carti, orice...
LigiaB
Se putea sa nu comenteze Axel din nou... cool.gif

Necromanc uite aici "pixul". rolleyes.gif
http://www.shopperwiz.com/shopdisplaydetai...EARCH&id=936577

Diana, sa iti spun de ce am vrut asa ceva. Eu citesc enorm. Cumpar aprox 2-3 carti/sapt. Deja numai am unde sa le pun. rolleyes.gif Mi s-a intimplat sa cumpar carti numai ptr un capitol, un citat....deja e prea mult...

Sint tot timpul in librarie cautind material ptr proiectele care le am de facut. M-am tot saturat sa copii din carti, odata m-am intilnit cu un prieten si el mi-a spus sa imi cumpar un scanner-pix care sa il atasez la my palm computer si asa pot scana si apoi download acasa in word. Am cautat pe la magazine pixul cu pricina, am intrebat, se uitau la mine asa blink.gif nimeni nu stia nimic...cica nu exista... huh.gif

L-am abordat pe Dead-cat rolleyes.gif si l-am rugat sa ma ajute sa caut pe net asa ceva, el mi-a gasit un pix similar cu cel la care m-am oprit in final.
Am cautat pe net citeva zile, am gasit preturi de tot felul, pixul de mai sus e f destept. Nu trebuie atasat la Pda, cu o apasare de buton scaneaza pina la 2000 pagini, plus are dictionare in el. Ma intilnesc cu zeci de cuvinte (denumiri medicale) la care ma uit asa blink.gif . Asta ma ajuta enorm. Asta o il folosesc zilnic, nu cumpar eu chestii care stau aruncate...

Chestia e ca m-am dus acum la site si mi-au canceled comanda ca adresa de pe cartea de credit e diferita de cea la care am pus sa imi trimita pixul??? blink.gif Si abia asteptam sa vina....Trebuie sa ii sun.

***

Ce nu cumpar de pe net ca si prietenele mele, sint haine, incaltaminte, farduri, etc. Mai tot timpul le trimit inapoi... blink.gif

Ptr gagici, rolleyes.gif am sa va dau un site de unde sa va luati ceva, recunosc ca si eu am si sint f incintata, (it really, really works) am spus la toate, check it out:

www.sheercover.com
Marcus
Am cumparat de pe web proteine pentru sustinut efortul fizic. Am practicat 4 luni culturism (anul trecut), iar anul asta am inceput din nou.
E mult mai usor sa le cumpar de pe web, decat sa umblu pe la magazine... Pana acum, am fost multumit de calitatea lor.
zar
am cumpart in general elecrocasnice: aspirator, fier de calcat, aparat de fotografiat, telefon, ecran, pt prietena mea cosmetice (pe care le stia deja din magazin), carti.
motivatie: in general sunt mult mai ieftine.
nu voi cumpara: haine, incaltaminte, produse alimentare.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.