Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mea Culpa
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Puss In Boots
Buna Han,

Daca ar fi sa traducem titlul cred ca cel mai potrivit ar fi este vina mea sau din vina mea.
Doresc sa initiez acest topic īn speranta ca va fi un loc unde fiecare va putea sa-si spuna of-ul, sa se descarce vis-ą-vis de o situatie pe care a provocat-o mai mult sau mai putin voit si care a cauzat clipe neplacute cuiva sau chiar durere.
Bineānteles sunteti liberi sa va cereti scuze, sa numiti sau nu persoana respectiva sau sa cereti sfatul celorlalti avānd īn vedere ca de pe margine se vede īntotdeauna cel mai bine. Subiectele pot depasii cadrul virtual dupa bunul dumneavoastra plac.

Va doresc o sedere placuta la aceasta masa. smile.gif
Puss In Boots
Asa cum este traditia voi īncepe eu ...
Īmi pare rau pentru trei lucruri:

Īn primul rānd as dorii sa-mi cer scuze fata de o prietena de pe Han cu care "m-am cārāit" oarecum indirect si as dorii sa-i spun ca pentru mine nu s-a schimbat nimic. Īmi pare rau ca nu stiu cum sa gerez noua situatie (destul de complicata de altfel) si mai ales ca nu am avut cuvintele si curajul sa discutam.
Īmi pare rau cry.gif cry.gif


Īmi mai pare rau pentru faptul ca ca am comis o ... infractiune unsure.gif pe Han ... Nu am subestimat pe nimeni si stiam ca vor fi care-si vor da seama īnsa nu am avut de ales.
Stiu ca nu este corect fata de ceilalti si mai ales stiu ca multi au gasit atitudinea mea perfida sau lasa. Nu contrazic pe nimeni ... unsure.gif ... si mai ales nu justific gestul meu fiind o alegere strict personala.
Scuze !!! cry.gif cry.gif


Īn cele din urma, īmi pare rau pentru ca am stat ca un vitelus pe scaun īn bus (azi) si nu am oferit locul niciunei din cele trei dame (tinere ce-i drept) care ma strāngeau de gāt din priviri (cu scopul de-a ma sugruma biggrin.gif ). Ce-i mai grav este ca am facut-o cu o oarecare placere ... unsure.gif Nu stiu ce mi-a venit ... dunno.gif
Īmi pare rau cry.gif
Antont
Buna, sint un baiat de pe strada si-mi pare bine ca ai luat teapa spoton.gif rofl.gif
SORIN
Motaneeeeeee smile.gif stai linistit, ca numeni nu e usa de Biserica thumb_yello.gif

Daca ar fii sa-mi cer eu scuze, cred ca ar cadea server-ul hh.gif

Sorin.
Puss In Boots
Ghost ... rofl.gif ... hmm.gif ... evil.gif

SORIN ... 'multzam fain ... asa este īnsa uneori este bine sa spui ce ai pe suflet ... nu? wink.gif
Zed
A gresii , e omeneste , a ierta , este divin .


LigiaB
Motane, eu nu o sa iti zic ca e super topicul ca iar o iau in freza laugh.gif dar trage si tu cu parerea... rofl.gif (Flower nu cumva sa ma corectezi devil.gif rofl.gif ) .

Eu am avut o discutie cu Mihai la topicul "Este hanul prea constrins" si imi pare atit de raaaau ca el a fost bagat indirect in discutia asta, el fiind chiar cel ce m-a ajutat de fiecare data si nu cel care mi-a dat in cap. El fiind the big boss, normal ca e implicat.... as fi vrut doar sa fie scutit...

M-am gindit ieri toata ziua la asta si voiam sa ii scriu un PM sa ii spun toate astea, dar daca zice ca e linguseala???? cry.gif
Mihai I mean it. Serios.


Edit ptr Motan: Da-i si tu un buchet de flori la tipa si o bucata de cascaval laugh.gif (ca smiley cu cioco nu este)... prin pm, sau chiar aici, sau mai bine 2, si prin pm si aici. Eu cred ca ai rezolva imediat. rolleyes.gif

PS, Mihai ce zici de un smiley care da o bucata de ciocolata?? cool.gif
Zed
Ligia B blink.gif
Puss In Boots
LigiaB ... indirect ai spus-o mwah1.gif 10x4!
Mihai este deosebit de īntelegator si nu cred ca se va supara (foarte tare laugh.gif ). Īn cel mai rau cazi iei un ban ohyeah.gif


Zed ... mwah1.gif Multumesc.
LigiaB
Cum se face Zed ca tu nu prea intelegi ce spun?? blink.gif
De cind am venit pe han, tot asa te uiti la mine " blink.gif" hai te rog eu fii mai maleabila, si daca nu poti, te rog eu mult, evita sa mi te adresezi. Multam. wink.gif
Mihai
Ligia - asta e, sunt administrator si este datoria mea sa ma implic si in asemenea situatii. smile.gif

QUOTE
De cind am venit pe han, tot asa te uiti la mine ":blink:"

rofl.gif M-ai facut curios, m-am uitat in ultimele 10 pagini de mesaje scrise de Zed si am intalnit de doua ori clipiciosul: aici si aici. Si chiar nu era folosit la adresa ta. rofl.gif Cred ca de data asta ai gresit persoana. smile.gif
Asa ca mai bine va impacati fetelor, nu va certati pe motive inexistente. harhar.gif
LigiaB
Mihai, te rog eu frumos NU mai imi zi ca exagerez sau ca inventez, cam asta iese din ce ai spus tu (motive inexistente). Crede-ma ca stiu exact ce spun....dar mai bine iti dau un pm. smile.gif

Si crede-ma ca nu am nimic cu Zed si nici cu nimeni, pe bune ca nu exagerez. harhar.gif
Antont
Yeeeeeeeeeeaaahhhhhhhhh!!!!
Cat-fight mwah1.gif spoton.gif rofl.gif !!!
Mihai
QUOTE
Mihai, te rog eu frumos NU mai imi zi ca exagerez sau ca inventez, cam asta iese din ce ai spus tu (motive inexistente).

"Motive inexistente" a fost concluzia pe care am tras-o urmarind ultimele 10 pagini de mesaje (250 de mesaje) scrise de Zed. Si chiar nu a folosit clipiciosul la adresa ta. Asta-i tot. smile.gif

QUOTE
Si crede-ma ca nu am nimic cu Zed si nici cu nimeni, pe bune ca nu exagerez.

E bine cand totul se termina cu bine. thumb_yello.gif

hmm.gif Daca se vor alia vor atenta la integritatea Motanului. unsure.gif Hmmm... harhar.gif
Vornicum
QUOTE (Mihai @ 10 Jul 2004, 09:43 PM)
Asa ca mai bine va impacati fetelor, nu va certati pe motive inexistente. harhar.gif

Daca nu le vezi tu nu inseamna ca nu s-egzista. tongue.gif


Mihai, Zed si Ligia , nu va mai certati ca o sa intre vreun moderator pe aici - Doamne fereste! - si o sa va stearga si poate o sa primiti si nivele pentru instigare la violenta.

Fitz cumintz ! 6.gif

BTW : Eu am fost cumitzel, imi scade si mie cineva nivelul existential? wub.gif
MULTUMESC PENTRU INTELEGERE tongue.gif
axel
QUOTE (LigiaB @ 11 Jul 2004, 08:16 AM)
Mihai, te rog eu frumos NU mai imi zi ca exagerez sau ca inventez, cam asta iese din ce ai spus tu (motive inexistente). Crede-ma ca stiu exact ce spun....dar mai bine iti dau un pm. smile.gif

Si crede-ma ca nu am nimic cu Zed si nici cu nimeni, pe bune ca nu exagerez. harhar.gif

QUOTE
Cum se face Zed ca tu nu prea intelegi ce spun??  blink.gif
De cind am venit pe han, tot asa te uiti la mine " blink.gif" hai te rog eu fii mai maleabila, si daca nu poti, te rog eu mult,  evita sa mi te adresezi. Multam.  wink.gif



Se pare ca Ligiei nu i-a prins deloc bine calatoria in Europa. Nu mai recunosc in mesajele ei persoana finuta si draguta pe care o stiam. Ii recomand ca daca mai intra pe han la internet cafe sa aiba grija sa se si delogheze.
Au mai fost asfel de cazuri pe han: Copernic. Si ar fi pacat ca si LigiaB sa ia ban ca si Copernic, fara sa aiba nici o vina.
SORIN
Axel!!

Ai cumva ceva fix cu LigiaB?? sad.gif Vad ca nu mai ai loc de ea deloc...ai incercat sa-i faci curte si te-a respins??? Care-i baiu tau baiete??

Iar sfaturile date au valoare si pt. persoana ta....de Mutulica ai uitat?? hh.gif As zice sa-ti imparti fixu intre amandoi..odata LigiaB si odata Mutulica!! sad.gif

Scuzeeee..in trei, ca probabil si eu sunt pe lista ta de acum incolo!! thumb_yello.gif Prea multe fronturi deschise paralel, nu-i bine Axel. sad.gif
Sa nu cumva sa fii al doilea moderator ce ia ban pe aici
yeah.gif

Sorin.
Mihai
Nu va certati. smile.gif
Problema [jamie.gif - palmuieli, tras de par, chestii] s-a rezolvat. tongue.gif

Asadar, nu este cazul sa redeschidem aceasta discutie. rolleyes.gif
SORIN
Am ras lacrimi Mihai... rofl.gif rofl.gif si eu care am crezut ca esti inca unul din Ultimii Mohicani Normali pe aici roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

Oricum eu iti pastrez un loc aici la clubu nostru de Han......ti thumb_yello.gif

Vad ca ai editat intre timp sad.gif pacat de tot ca a fost cel mai haios mesaj scris de tine thumb_yello.gif

Cel putin din partea mea.. rofl.gif rofl.gif


Sorin.
Zed
QUOTE
Nu va certati. smile.gif
Problema [jamie.gif - palmuieli, tras de par, chestii] s-a rezolvat. tongue.gif

Mihai , de asta erai asa zgariat ieri ?! rofl.gif

Acu sa vezi ce-o da la intors . ohyeah.gif rofl.gif
Mihai
Nu, ieri am participat la o reuniune la nivel inalt a motanilor din intreaga lume si zgariatul face parte din ceremonialul de deschidere... smile.gif

Dar tu... tot fara codita, tot fara codita? jamie.gif
Zed
Iar ai uitat ochelarii acasa ?! rofl.gif
Reuniune de motani ?! da , de asta se auzea aseara pe strada mieunaturi ?! Imi era vocea cunoscuta dar nu eram sigura ca esti tu . rofl.gif
Mihai
Nope, mieunatul venea de la o matza ce avea ceva de discutat cu tine... ohyeah.gif
mutulica
Am inteles mesajul lui Mihai. Eu platesc primul rind de bere.
Mihai
Si Zed pe urmatoarele. rofl.gif

harhar.gif
Zed
Mihai , da cu cardul tau rofl.gif .
harhar.gif
Mihai
Soricel, in acest moment unul din carduri mai are 100.000 lei pe el, deci ti-l ofer cu multa placere. De restul rezolvi tu. rofl.gif

harhar.gif
Zed
Ai zis bine " unul" ohyeah.gif io iau si pe celelalte rofl.gif .
Dar ma intreb tu ce o sa bei si mai ales unde , ca in restaurant .... nu prea va lasa unsure.gif rofl.gif
harhar.gif
Mihai
Nu-i problema, intr-un restaurant in care un soricel plateste cu cardul in mod sigur intra si un motan care sa bea bere... rofl.gif

harhar.gif
Zed
Din farfurie . rofl.gif
harhar.gif
Mihai
Cu atat mai bine - daca e farfurie adanca incape mai multa bere... jamie.gif
Fausta
hai ca ma bag si eu ca pisica in oala cu smantana, dar chiar mi-a placut dialogul vostru...
Mihai...nu uita paiul... rofl.gif
punctt
Imi cer scuze tuturor celor pe care i-am suparat cumva pana acum. Nu a fost cu rea intentie.
Imi cer scuze si celor pe care-i voi supara de-acum incolo... tongue.gif

p.s. tuturor mwah1.gif si hug.gif
Cla
mami, pe ala as vrea sa-l vad, pe care ai reusit tu sa-l superi... flowers.gif
Afrodita
Io-mi cer scuze de pe acum cuiva pe care-l voi supara cel putin 4 zile de acum incolo sad.gif dar n-am ce face sad.gif
SORIN
QUOTE (^mami^ @ 27 Jul 2004, 03:48 AM)
Imi cer scuze tuturor celor pe care i-am suparat cumva pana acum. Nu a fost cu rea intentie.
Imi cer scuze si celor pe care-i voi supara de-acum incolo... tongue.gif

p.s. tuturor mwah1.gif si hug.gif

Mami cu mine n-ai fost inca rea, dar daca scuzele au venit anticipat, iti permit sa fii de acum incolo hh.gif

Nu cred ca ai sa reusesti, dar incercarea moarte n-are rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Permite-mi sa te mwah1.gif

Sorin.
punctt
Asa-i, asa-i incercarea moarte n-are... tongue.gif rofl.gif rofl.gif

p.s. mwah1.gif blush.gif
Jubi

Imi pare rau pentru urmatoarele:

- ca nu am raspuns la unele PM-uri din diferite motive( acum e payback time si nu mi se raspunde nici mie );
-ca nu am acordat mai multa atentie persoanelor care meritau si ca sunt prea tematoare ca sa ma implic intr-o noua relatie de prietenie;
-fac mea cupla pentru toate greselile din trecut si pentru cele ce vor veni, sper doar sa invat ceva din ele;
-imi pare rau ca sunt lenesa;
-imi pare rau ca nu sunt si eu mai activa si in viata de zi cu zi si in lumea virtuala, etc.;
-imi pare rau ca mi-am neglijat prietenii si visurile;
-imi pare rau, dar e bine sa mai si regreti din cand in cand...
punctt
@_Jubilee_ hug.gif mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.