Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vacanta Pentru Cei Ce Nu Au Vacanta
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
Pagini: 1, 2, 3
AIWA
Discutam azi ci Simon si mi-am adus aminte ca totusi e VARA..si e sezonul vacantelor a ... placarii la mare la soare ....acolo unde-s fetitze goale si ...etc si uite asa mi-am spus pai e vacantza ...si lumea e in concediu...dar...unii mai raman in caldura dintre blocuri...cum va petreceti vacanta acasa? Strand sau o bere la terasa sau cum?


AIWA
Eram sa uit...apropo de subiect...ma suna Afro ieri si ma pune sa ascult muzica valurilor....era la mare cu iubitzelul ei si-mi facea singe rau....eu eram acasa la masa si era o calduraaaa de numa numa sad.gif Uff ce imi venea sa dau cu tel de pamint! devil.gif E lasa Afro ca mai suni tu ... 50.gif

Posibil si Simon sa fii simtit asta cind il sunam cum ma distrez si el dormea rofl.gif

In orice caz...eu cred ca am sa profit de acest sfarsit de saptamina si voi merge la un peste la marginea unui baraj... unde e si o terasuca cu nisip si bere buna! Poate va aduc si poze...



simonsays
e, lasa, ca te razbuna Blaky, cand o sa o sune peste cateva zile pe Afro, ea la bucuresti, el la mare, si o sa ii explice "mamicule, nu, nu stau pe plaja cu gagici goale, nu, nu rade nimeni aici.. (pleaca fa mai incolo, lasa-mi slipu'n pace, nu vezi ca vorbesc la telefon ???), asa, deci .. unde ramasesem ????"

AIWA, sa-ti fie de ras baraju ala... sa ai bere cu nisip si terasuca buna ! Na ! tongue.gif
AIWA
Oouuups? Afro e in buc? Cum naiba ca am discuta cu ambii acolo...pe plaja? ohmy.gif
Dar daca e asa...atunci Blaky ...mersi man...esti tare daca faci asta! Cum vin in Buc te caut sa-ti fac cinste laugh.gif tongue.gif laugh.gif
Simon ...lasa-mi nisipul in pace si berea sa stii ca e la rece te asteapta!
Afrodita
Asa deci, da? Lasa-mi slipu...Ei bine, ete ce fac io in vacanta: am facut-o pe-a ghidu pt 2 americani, un el si-o ea, 2 pustani de 21 ani biggrin.gif Si am murit de soare in bukale biggrin.gif Da' m-am distrat super biggrin.gif

Hmm, baraj da? Fara mine da? cry.gif Lasa , lasa, chelule ca ma duc iar la mare, pe 26 ma vad cu Eliza prietena mea , vezi tu atunci sunat si valuri hihihi devil.gif ohyeah.gif
Iar tu Cainule, hainule, lasa ca te aranjez io si pe tine cumva devil.gif
genicon
Mai mult ca sigur ca vara asta nu voi pleca nici eu pe nicaieri sad.gif Poate doar cateva iesiri cu grupul la Herculane (chiar am fost ieri si e tare misto) caci eu am de invatat pentru restante 50.gif si vreau sa-mi iau carnetul in vacanta asta si majoritatea prietenilor mei tocmai anul asta s-au gasit sa faca cheltuieli mari pe diferite chestii... asa ca bere in Severin, iesiri de o zi la Herculane si poate un peste-doi cu tata biggrin.gif
Serenity
Si in cazul meu tot cam asa sta treaba (chiar mult prea asemanator). Bacul si taxele de inscriere/confirmare/renuntare + alte si alte taxe si cheltuieli i-au cam lasat pe prietenii mei fara un ban asa ca vara ne-o vom petrece in oras si la sfarsit de saptamana vom mai trage cate o fuga sus pe munte sau la baraj.. Oricum, presimt ca va fi o vara agitata, chiar daca nu in sensul bun al cuvantului..
Mda, si eu mi-am propus sa-mi iau permisul dar asta doar pentru ca nu am altceva mai bun de facut sad.gif Daca nu apar probleme, sper ca in august sa plec o saptamana in Grecia. Frumos, dar compania nu va fi prea placuta..
AIWA
@Simon Hai mai mai vii smile.gif nu de alta dar se racesc micii si se incinge berea! ohyeah.gif

@Afro Bine ca stiu cum vad numarul tau...cum dau pe mute telefonul...sau fac cum face Simon...opresc orice sursa generatoare de "palpitatii cardiace"

@Genicon Distractie maxima am fost si eu de 2-3 ori in zona la herculane si de fiecare data am facut un chef monstru:)

@Serenity auzi la ea...pleca in Grecia si nu e bucuroasa??? yikes.gif Dar ce are compania draga?



DeeDee
Eu am fost deja la mare sinu a fost prea stralucit, cred ca bacul si-a lasat urme adanci in creierasulmeu firav rofl.gif Nici eu nu am cu cine sa imi petrec vacanta din diferite motive! eu vreau vara asta sa imi iau A-ul si sa lec in grecia dar cam incep sa ma indoiesc ca voi reusi vre-unul dintre obiective , situatia nefiind prea roz.
loredaria
In vara asta voi umbla mult prin tara, nu neaparat in vacanta ci cu treburi. Sa zicem ca imbin placutul cu utilul. Ma alatur si eu celor ce si-au propus sa i-a permisul, deja am jumate din ore dar cu invatatul stau mai prost din lipsa de timp.
Serenity
Bafta noua atunci! Eu de anul trecut ma tot codesc, si o tot aman.. Traiesc cu certitudinea ca voi fi o catastrofa la volan si ca o sa scot peri albi instructorului.

Mmm.. De-abea astept! devil.gif ohyeah.gif

@AIWA - Apai persoana cea mai tanara din grup e cu 10 ani mai in varsta decat mine.. rofl.gif Totusi, ma gandesc ca in Grecia nu e loc de plictiseala si o sa-mi faca bine compania unor persoane mai "copate" (Yeah, right.. blink.gif )
Eh, noi sa fim sanatosi biggrin.gif Adevarul e ca m-as duce si singura.. tongue.gif
genicon
Pai cu asa companie, Serenity, chiar ca mai bine te-ai duce singura rofl.gif tongue.gif tongue.gif

(just kiddin' mwah1.gif)
AIWA
Cum semnalizeaza unii inceperea weekend-ului biggrin.gif
"Dacie! Este! Patura! Este! Manele! Este! Carbuni! Estetzi! Casolete cu mici! Cacalau! Bere la pet! Pishalau! Gratar! Esteeee! Gunoaie! Este! Sticle-n apa! Cum sa nu! Partzuri! Phui, este! Pana de porumb! Este! Ziare sunt? Este! Copac? Este! Table! Iote-te! Scarpinat la c..e? Este! Incepe week-end-ul, unde distrugem saptamana asta?"
Simon ...ce spui... te mai astept mult?
Nu de alta dar maine sint in Galati la o nunta:(
simonsays
apai, dragu' mosului, noi incercam maine sa o punem de-o intilnire, cativa forumisti veseli care am mai ramas prin bucuresci, si sintem apti de a veni la intilniri... o sa fie si mici probabil (pentru mine nu, ca dupa ce m-am intoxicat luni cu niste d'astia, si aveam o placuta senzatie de voma... nu-mi mai trebuie), bere din belsug, ca e de la buget ohyeah.gif , manele mai subtire, ca sintem 'telectuali de rasa jamie.gif , beshinile le lasam pe altadata, ca se usuca flora si crapa fauna din jurul terasei ... scarpinatu... pe "supt" masa, nu se vede, deci o sa fie (ma rog, vor fi si don'soare, ca-va-sa-zica, ele nush un' s-or scarpina.. sau pe ale cui ohyeah.gif ) ... per total, "ori la bal, ori la spital, noaptea viitoare vreau scandal" ohyeah.gif ce dreaq... incepe sa devina monotona ruta servici-bere-acasa-servici-acasa-servici-bere-acasa-servici-acasa-servici-acasa !!! let's brake the rules !! ohyeah.gif



"o viata avem ! daca nu putem s-o lungim, macar s-o facem lata !" vox populi ©
Diana-Maria
Eu nu plec nicaieri. Ramin sa ma coc in Craiova.
Adica casa-serviciu-teren-serviciu-scris=batut cimpii-casa.
Cam asta e ,,vacanta'' mea...
sad.gif
AIWA
Aaa sa nu uit la capitolul distratcii fara vacantza se pot baga nuntile...eu aseara am fost la 120km de casa la o nunta facuta aproape de Galasti intr-o padure de stejari....a fost BESTIAL
AIWA
QUOTE (simonsays @ 16 Jul 2004, 05:50 PM)
....... o sa fie si mici probabil (pentru mine nu, ca dupa ce m-am intoxicat luni cu niste d'astia, si aveam o placuta senzatie de voma... nu-mi mai trebuie), .....................

Sincer imi pare rau pentru stomacelul tau...si poate totusi poza atasata.......nu pica greu rofl.gif ohyeah.gif rofl.gif
AIWA
simonsays:"......AIWA, sa-ti fie de ras baraju ala....."
afrodita:".......Hmm, baraj da? Fara mine da? ....."


@Simon: Mersi...m-am gindit la asta ieri sera cind ma dadem cu barca pe balta
@Afro:Da , fara tine rofl.gif sic devil.gif Hai nu plinge cry.gif uite ai salutari din mijlocul baltii
simonsays
slabuta poza; si apropo, mi se pare mie, sau micii aia ..latrau inainte ? pare cam imputita carnea ! tongue.gif na ! rofl.gif
Afrodita
Cum sa nu plang cand stiu ce misto e si cat de tare tre' sa va fi distrat si io am stat in casa si-am bolit cry.gif Pupa fetele din partea mea si zi-le ca mi-e dor de ele si o sa viu sa le vad cu prima ocazie...cry.gif ...Uff, ce bine de tine ca ai baraju' aproape...Io stau si mor de cald in casa... sad.gif sau la net, dupa cum bine se vede...

Simoane, iti zic io sigur ca nu latra nik inainte sa fie pus pe gratar...sad.gif
AIWA
QUOTE (simonsays @ 19 Jul 2004, 11:49 AM)
slabuta poza; si apropo, mi se pare mie, sau micii aia ..latrau inainte ? pare cam imputita carnea ! tongue.gif na ! rofl.gif

In dreapta sint carnati CAROLI semiafumati smile.gif iar in stinga sint mici cu "originea controlata" de catre Metro Otopeni smile.gif Asa ca daca latrau cumva...posibil sa latre toata capitala!:)
Dar stai asa..a tai sifgur au latrat de te-au deranjat la stomac biggrin.gif Vezi ca daca au ceva caine in ei e posibil sa te apuici sa faci ce face cainele cind ii e foame rofl.gif ohyeah.gif rofl.gif

Promit sa fac poza si la bere dar nu stiu la care la ai de halba sau la eie din sticle...a cel mai bine intru in beci si fac poza la ce gasesc acolo smile.gif
Afrodita
Alo unsure.gif Aloooo blink.gif hh.gif Ai pupat fetili din partea mea au ba?? mad.gif Numa' ai grije cum li pupi sa nu-ti faci beleli pe-acasa rofl.gif devil.gif ohyeah.gif
AIWA
Ce sa fac? Cind sa fac? Azi am recuperat oboseala asa ca la iesirea din tura am bagat capul in perna si SOMN
Cind am facut ochi mi-am pus mainile in cap de ce probleme s-au acumulat...am rezolvat o parte ...dupa care am pregatit ritualul de baieeee smile.gif) si o ora si 36 minute nu m-a scos nimeni de acolo...a au fost ceva bipuri pe mobil dar ...nu au fost persoane ce ma interesau...doar unu sau doua parca au fost sunerii de amici sau amice ce ma deranjez sa le raspund!
Asa ca...acum sint ...usor ca un...(cum poate fi un buldozer usor rofl.gif )
Afrodita
Tot nu mi-ai zis daca pupi fetili au ba biggrin.gif In special pe una Mihaela rofl.gif
Buldozer? Putin spus biggrin.gif tongue.gif rofl.gif
AIWA
Eeee gata ...nu poti tine un secret?
Bine ca sotia doarme...ufff repede ma mai dai de gol rofl.gif Ma duc in noaptea asta ... poate poate devil.gif
Afrodita
Pai vezi si tu cum faci ca pana mai ajung io acolo(a se citi la pastele cailor sau vara urmatoare biggrin.gif ..sad.gif ) nu are cine le pupa pe fete biggrin.gif Asa ca ramai ajutorul meu de baza biggrin.gif
AIWA
Apropo de Simon ce azi mi-a destainuit ca ...se timpeste numai la gindul ca am balta aproape si bere(el nu avea cu cine merge la una rece) si mai ales papa si fete in zona! Uite inca una biggrin.gif

AIWA
OK simon...vad ca nu reusesti sa te detasezi de servici! Sincer imi pare rau...asta e...promit ca o sa ma gindesc la tine!
Si la prima portie si la a doua...dar mai ales la savoare unei beri baute cu picioarele in nisip si cu ochii pe tanga gagicii din dreapta rofl.gif
Sa stii ca eu sint gata daca vrei sa trec sa te iau...da un bip si..se rezolva:))





PS acolo e atita liniste...nici celularele nu prea au semnal..e loc de destindere dupa x ore de munca ...dar ce sa-i faci...unii e gelosi rofl.gif
simonsays
Ih... stiam eu dece te urasc din toate puterile ... ohyeah.gif

lasa, lasa, ca intru de luni in concediu, si o sa sed toaaaata ziulica cu ...parul in vant ! ohyeah.gif si gasesc eu ceva, un munte, sa ma car cu cortu in spate acolo ... bine, nu chiar singur whistling.gif
Afrodita
Mda...Secretara pleaca in concediu de maine, o colega incepe concediu azi, o alta peste 3-4 zile...Simon pleaca in concediu, Rose e ocupata, AIWA se duce la baraj aproape zilnic(deh, daca il are asa aproape... tongue.gif ) , altii sunt care pe unde...Numa io stau si ma coc la netu asta afurisit sad.gif
simonsays
chestia aia cu "Simon pleaca in concediu" suna tare bine; dar nu "pleaca", ci doar "isi ia" concediu. Adica vrabia viseaza ea la plecari in tarile calde, da nu migreaza decat pana ici-colea... De ce crezi ca il blestem cu atata ardoare pe AIWA ? ohyeah.gif
te coci ? si ce daca; toti facem la fel; eu ma gandesc .. ca daca mai clocesc mult oualele astea, s-ar putea sa scoata pui, curand curand ohyeah.gif
Afrodita
Pai io am vaga impresie ca toti cei care-au citit topicul asta si au vazut pozele il cam blesteama pe AIWA rofl.gif Inclusiv io, care stiu cume acolo si mai vreau biggrin.gif
Da' lasa ca azi ma duc la mama, am vb deja cu Eliza(are masina stricata cry.gif ) si la noapte poa' te sun de la un oracait de broaste, destinatia heraiesti ca bag si-o baie dupa atata caldura... Iti dai seama? Singure, facem baie goale in garla..Ah ce viata o sa fie!!! biggrin.gif tongue.gif rofl.gif
black ice
da' frumos va sta. nu stiu de ce am impresia ca toti cei care au citit topicul si l-au blestemat pe AIWA acum si-au schimbat destinatia blestemelor biggrin.gif

sa faceti si poze, ok? rofl.gif
AIWA
Ouups asa deci ....blesteme? Bineeee e lasa ca ma duc si mai fac poze sa va treaca de dorul micilor si berii reci ohyeah.gif

Mai Afro...da ce e VAMA VECHE acolo? devil.gif Pai vrem poze vorba lui BLACK ICE ca nu de alta dar nu credem decat daca vedem cu ochii nostri...asa de laudat... biggrin.gif biggrin.gif Doar povestile pescaresti depasesc lauda femeilor. Aaaa e si concert de oracait? Atunci e fain sa-l suni pe SIMON...ca vorba aia daca tot e pe post de closca rofl.gif macar sa stie si cum "cotcodacesc" broastele rofl.gif rofl.gif rofl.gif




@Simon-->referitor la cele discutate telefonic asa arata locatia vazuta din departare.
AIWA
Afro ...unde sint pozele ? wink.gif biggrin.gif wink.gif Noi nu credem pina nu vedem pozele! Asa ca ... vrem poze!

CAIN...batrine...cum e? Merge clocitul? biggrin.gif Dar berea? Greu ai? Naspa .... uite subiect de consolare
simonsays
tu chiar vrei sa ma oftici ohyeah.gif
mai, bere merge... plictiseala e MAAARE ... ma rog, se putea si mai rau ! biggrin.gif
AIWA
Afro? Nimic mama ? POZELEEEEE UNDE IS?
Simon...e cald tare acum la mine...ce spui sa cobor jos la non stop dupa o bere sau sa ma limitez la un pepsi totusi?
Afrodita
Or sa vina si alea...Mai aveti de asteptat ca nu mai am timp nici sa respir, darmite sa ma duc dupe poze sad.gif Io zic sa iei o bere ca e mai sanatoasa biggrin.gif
Ete ce fac io , rupta de somn, dupa tura de noapte, ma apuc de han, m-a mancat undeva sa intru pe han biggrin.gif harhar.gif
Apropos, as bea si io neste bere...Mai ales de nervi ca n-am nici o zi libera lamunca sapt asta sad.gif Cine mai bea sa ciocneasca si pt mine biggrin.gif
AIWA
Pina la proba cu pozele tre sa-ti multumesc oficial pt timpul pierdut cu "un moldovean in capitala" .
Si cam atit...a si inca ceva mama da tu asa mult vorbesti de fiecare data? Mama ce limbarita ai...Noroc ca am si eu una acasa ce tot la fel toaca rofl.gif

Simon...berea a fost rece si buna si chiar si pe ploaie a mers de a rupt ...romul smile.gif) ...m-am gasit cu Burvi ( a merita toata osteneala un tip de nota 10) cu Kidu (parca ne luam la intrecere cu "burticile") cat si cu Nicodim (heh mi-am adus aminte de anii petrecuti in sibiu ...ca are omul inca vorba aia de ardelean sfatos!) PACAT CA NU AI APARUT sad.gif
Afrodita
QUOTE (AIWA @ 5 Aug 2004, 05:33 AM)
Pina la proba cu pozele tre sa-ti multumesc oficial pt timpul pierdut cu "un moldovean in capitala" .
Si cam atit...a si inca ceva mama da tu asa mult vorbesti de fiecare data? Mama ce limbarita ai...Noroc ca am si eu una acasa ce tot la fel toaca rofl.gif


1. Si eu sunt moldoveanca deci nu ai pt ce sa-mi multumesti biggrin.gif
2. Limbarita? rofl.gif Si inca nu ai vazut tot ce pot in materie de vorbarie biggrin.gif Ca deh, te-am vazut asa "killer" mi-am zis ca mai bine mai reduc din debit ca nu se stie ce patesc daca te calc pe nervi tongue.gif rofl.gif

Simonuleeee di ce n-ai mai venit bre? Pacat, nu stii ce-ai pierdut ohyeah.gif
AIWA
Apoi mama draga...uite de asta ...data viitoare ...voi incepe sa invat traseul...ca nu de alta dar..am ajuns acasa ...mai obosit decat am plecat...la limbaritza aia ai fi buna de ceva de genul relatii cu clientii la un prestator de servicii gsm smile.gif
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Afrodita
Mai, stii ca nu-i rea ideea? Poate asa nu o sa mai sune toti dobitocii sa ma intrebe cine stie ce cretinatati biggrin.gif

Adik cum mai obosit bre? Ce? Nu ti-a placut plimbarea pe jos prin Bukale? Off, barbatii astia, toti ma intreaba daca stiu ce e ala taxi hh.gif

PeSe: No, vaz ca numa' noi 2 si din cand in cand Simonu mai scriem pe aici, noroc de noi ca altfel murea topicul in fasa sad.gif N-ar zice domne oamenii astia ce fac ei cand nu au vacanta sad.gif
AIWA
01. prefer taxiul intr-un oras strain decat orbecaitul pe jos ...dupa un magazin IT la mama naibii cind de fapt era la 2 pasi de McD smile.gif
02. da obosit si acum ma refac ...sint "acasa" si ma odihnesc ca maine dim sa fie totul ok pe unde voi avea de mers
03. simon din cate am aflat e in vacantza isi renoveaza casa! de asta nici nu prea da pe aici ->>bafta la treaba maestre
Mara
Referitor la musiu' Simon, mi-am furat-o ieri cand am indraznit sa-l intreb de ce nu munceste. Cuuum, ca el munceste, zugraveste! rofl.gif rofl.gif rofl.gif Cica aia e munca... trafalet si vopsea lavabila... ce se mai ofaie barbatii astia... tongue.gif
mememe
Eu maine intru in concediu si na ma gandeam daca vreti cumva sa va aduc ceva poze din Roma si de la mare de aici .... daca nu ..atunci ignorati postul smile.gif numai bine
simonsays
am crezut ca AIWA glumeste cand imi spune cine ma "asteapta" la bere in oras .... well.. tot e bine ca aveam de lucru ! ohyeah.gif

madam Mara, vezi ca o mai furi odata ! biggrin.gif adica muncesc domle, ca ma ia disperarea de ce ..concediu placut am! cred ca am vopsea si in ... ma rog, in zona aia pe care nu o vede soarele niciodata ! plus montat/demontat instalat calorifere.... pexal... tzevi sparte... indreptat peretii ca sint valuri.. eh, da ce sa stie femeile astea.... in afara de cratita si curatenie ... si nici alea bine.... ohyeah.gif

AIWA, data viitoare anuntama domle si pe mine cu fo 2 zile inainte sa ajungi aciia, sa imi aman TOATE treburile !!! wink.gif
AIWA
QUOTE (mememe @ 6 Aug 2004, 01:32 PM)
Eu maine intru in concediu si na ma gandeam daca vreti cumva sa va aduc ceva poze din Roma si de la mare de aici .... daca nu ..atunci ignorati postul smile.gif numai bine

De ce nu omule...chiar te rog ...ar fi si pacat sa ne invartim doar in jurul barajului meu...plus ca asa poate mai uita si Simon de injuraturi catre mine rofl.gif ohyeah.gif rofl.gif
AIWA
QUOTE (simonsays @ 6 Aug 2004, 02:17 PM)
am crezut ca AIWA glumeste cand imi spune cine ma "asteapta" la bere in oras .... well.. tot e bine ca aveam de lucru ! ohyeah.gif
....................
AIWA, data viitoare anuntama domle si pe mine cu fo 2 zile inainte sa ajungi aciia, sa imi aman TOATE treburile !!! wink.gif

E posibil sa fie cam in 2 saptamini...asta daca totul decurge asa cum trebuie aici...
momentan...nu merge bine aici dar ...trag din greu si poate poate!
Aaaa sa nu uit ...data viitoare voi incerca sa te anunt sa vad daca ma astepti in gara rofl.gif
simonsays
mda, te astept, cu un buchet mare de p ...de... de flori !!! ohyeah.gif si poate cu o naveta de bere ... jamie.gif
AIWA
Pina totusi voi degusta naveta de bere si te voi vedea imparti "FLORI" in gata uite ce se halea ieri pe balta rofl.gif

PS
Dupa a patra portie am cedat ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.