Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Fanatic
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
ComicDiva
Ce filme iubiti un pic mai mult decat este normal. Exista mai multe semne: folositi replici, comparatii, metafore, va redenumiti animalele dupa personaje din filmul respectiv.
Eu sunt un fanatic Star Wars. Am trecut printr-o perioada in clasa a 8 a cand eram chiar disperata... spuneam tot timpul "May the force be with you" la italiana profa ma intreba ceva eu raspuneam "Klaatu barada nikto!", cand ne-am luat caine am incercat sa-mi conving parintii sa-l numim Chew0bacca insa cine sa ma asculte pe mine. In ultimii ani am lasat-o mai moale... insa tot sunt un fan declarat.
Acum mai nou sunt fanatica a benzilor desenate si de aici a filmelor care sunt bazate pe ele.

So... exista vreun film care va obsedeaza si pe care incercati sa-l reproduceti in viata reala? spoton.gif
dead-cat
aveam ca portareasa o femeie foarta obeza, a carei porecla era "Jabba".

am incecat s-o convingem sa spuna
"Jee panwa waffmula chone patogga che lickmoomoo."
cind cineva o intreba ceva.

n-a vrut sad.gif
YOo
huh.gif ... ca bine ai spus tu scumpa Diva ... Girl, get ya'self a life! tongue.gif
ComicDiva
QUOTE (dead-cat @ 7 Jul 2004, 01:45 PM)
aveam ca portareasa o femeie foarta obeza, a carei porecla era "Jabba".

am incecat s-o convingem sa spuna
"Jee panwa waffmula chone patogga che lickmoomoo."
cind cineva o intreba ceva.

n-a vrut sad.gif

asta-i buna... gotta remember that.

PS: Movies ARE my life. Dar cum am spus, am lasat-o mai moale.

Am/ aveam un prof de filosofie in liceu, era obsedat de Matrix! tot timpul vorbea de filosofia din filmul matrix si avea si o carte pe subiectul respectiv de vreo 500 de pagini.
Si mie imi place filmul si recunosc ca dupa ce l-am vazut vreo saptamana asa numai la el m-am gandit. Insa... niciodata nu am stat sa analizez fiecare detaliu al filmului. Nici macar in cazul lui Star Wars, care cred ca am vazut trilogia originala de cel putin 20 de ori... tot nu pot sa afirm ca stiu tot filmul pe de rost.

Deci nu sunt asa de obsedata... insa Star Wars si benzile desenate sunt singurele lucruri pentru care as fi dispusa sa ma bat (fizic si verbal) , eu fiind in esenta adepta teoriei "He who fights and runs away, lives to fight another day". spoton.gif
dead-cat
mai am si eu obiceiul sa citez din Matrix, desi nu mi-a placut.

cind cineva umbla la un server si-l face praf de regula spun
"totul e o chestie de causalitate. origine si consecventa. faci un bull****, iei picioare in...spate"

lucram intr-un datacenter la 12m sub pamint unde ajungei daca treceai numai prin 3 ecluze, la care-i spuneam "The Hive"(Resident Evil). cind ajungeam jos (cu vizitatori) obsisnuaim sa spun "You're all going to die down here".

iar intr-o buna zi, pe la 2AM s-a spart o conducta si o parte din datacenter a fost sub apa. in urmatoarea zi, pe la 6 seara inca mai pompau apa din lift iar un tip de la "facility security" se uita bovin la nivelul apei de parca nu mai vazuse.
am trecut pe linga el si m-a oprit intrebindu-ma "what the hell happened here?"
(cica era jobul lui sa supravegheze datacenterul)
i-am spus "we hit an iceberg last night" si am plecat fluierind melodia "My heart will go on"... ohyeah.gif
Magenta
Eu ajunsesem sa incep toata mailurile cu "Dear Mr Inman,..." si sa zic foarte des "Come Back to me is my request..." "Come Back to Cold Mountain..." etc... si incercam mereu sa zambesc ca Ada...n-am reusit.

de Matrix nu mai zic... FREE YOUR MIND! wink.gif
tolstoievski



"We don't read and write poetry because it's cute.
We read and write poetry because we are members of the human race.
And the human race is filled with passion.
And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life.
But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for."

Dead Poet's Society
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.