Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Tanar Si Nelinistit
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Pagini: 1, 2
Vornicum
La Pro tv ruleaza serialul de zeci de ani.
Il urmareste careva, ii place?
nefertiti-old
Probabil ca tu. tongue.gif mwah1.gif
Mara
Atat de rar incat ma socheaza, cand mai nimeresc ceva secvente, cate permutari au loc intre aia. yikes.gif
Arlequine
bunica`mea. marea tragedie e ca se teme ca moare inainte sa afle deznodamantu rofl.gif
Mara
Care deznodamant?! rofl.gif
nefertiti-old
Eu as propune sa bage filmu' asta in bibliografia pentru bac sau capacitate. laugh.gif Poate le place mai mult decta Baltagul si alte alea. rofl.gif
Catalin
Mie-mi place! Comenteaza cineva? 23.gif
Dark Angel
Io, te superi? 50.gif
Zi-mi si mie ce-ti place, te rog.
Mara
@Catalin: EU. Ce, n-am voie? tongue.gif
Catalin
Imi place pentru ca imi da posibilitatea unui joc interesant: sa prezic ce se va intampla cu personajele. Optional, peste cate episoade. Am devenit destul de bun la asta! jamie.gif

P.S. Bai, n-are voie omu' sa-i placa un serial ca-i sare forumu'-n cap!
nefertiti-old
Catalin, deci propunerea mea e buna. thumb_yello.gif

Bine, nu se aplica in cazul tau, da' ca idee. laugh.gif
Mara
Cu alte cuvinte imaginatia ta "se pupa" cu cea a scenaristilor? rofl.gif rofl.gif rofl.gif

P.S. Uite o noua latura a ta. Imi place. smile.gif
ComicDiva
ma enerveaza ca a ajuns foarte previzibil. Si noi l-am luat in al 15-lea an sau ceva de genul asta.

Cand se intalnesc prima data un barbat si o femeie imi dau seama din priviri cat o sa tin casatoria, cine pe cine va insela, cati copii or sa aiba si cine va lua casa la sfarshitul divortului...

nici nu stiu de ce ma uit. probabil sunt masochista

Si inca o treaba, daca cineva este sfatuit sa nu faca ceva, GARANTAT 100% ca va face acel lucru.
GET A CLUE PEOPLE!!!!!!

50.gif 50.gif 50.gif
Catalin
QUOTE

Cu alte cuvinte imaginatia ta "se pupa" cu cea a scenaristilor?


Nu, dar, cum spune si ComicDiva, a ajuns foarte predictibil. Pana in detaliile cele mai mici...

QUOTE

P.S. Uite o noua latura a ta. Imi place.


In sfarsit cineva care nu mi-a sarit in cap! tongue.gif
Mara
Nu spune "hop" inca! rolleyes.gif
Arlequine
cand ajung p`acasa si am acces la teveu urmaresc actiunea din reclame biggrin.gif e un joc mult mai provocator biggrin.gif dar daca vreau cu adevarat sa ma prostesc...un "ai dios mio" suna mai bine decat "oh mai god"...so...go for telenovelas rofl.gif
punctt
E un serial "interesant". Daca vrei sa te relaxezi si sa visezi... atunci e momentul, cand deschizi televizorul la ora 16 pe ProTv... Daca nu urmaresti vreo luna, poate chiar doua serialul, nu ai pierdut nimic! Actiunea filmului tot o aflii, mai devreme sau mai tarziu... rofl.gif rofl.gif
Daca esti in criza de timp si nu ai rabdare, mai bine nu urmarii serialul, ca te umplii de nervi! frusty.gif
Vornicum
Bravo , v-ati autosesizat asa cum ma asteptam tongue.gif
Fiti pe faza : Sarmana Maria ruleaza mama dreaqu stie unde sau la ce ora.
Bunicuta se uita, bunicul se simte si n-are ce face, nepotica habar nu are pe unde ii sunt jucariile si plange la serial de o ustura ochii, taticul se uita fiindca il obliga nevasta.Toti se uita . Nebunie generala! rofl.gif
AUDIENTA MAXIMA!
Yeah, wathever dude... ph34r.gif

Arlequine
vornicumule, ai fost taman initiatorul acestei serii de "autosesizari" wink.gif de unde deducem ca esti ce mai interesat de subiect biggrin.gif sa nu uitam ca e vorba de o chestie pe care o poti evita doar daca traiesti pe varfu` muntelui. ca vorba aia...iang end za brestles n`a fost al meu, si nici al vostru, ci a urmasilor urmasilor in veci amin rofl.gif
vizionare placuta si la sarmana maria...asteptam un topic special in care sa ne expunem opiniile blink.gif
Vornicum
Ma uit si-mi place clapping.gif si ce n-am voie? tongue.gif
In fiecare zi de la 17.00 sunt prezent in fata tembelizorului.
Are cineva ceva impotriva?

Istetilor! rofl.gif
Vornicum
Stie careva carecumva daca se impaca Nikki cu Victor? huh.gif
doice
daca te intereseaza ce sa va intampla in viitorul indepartat ar trebui sa citestiaici
Serenity
"Tanar si Nelinistit" ... rofl.gif rofl.gif Se serveste la ora 4 dupamiaza, condimentat cu o punga de seminte de floarea soarelui si-o manea la moda, dupa gust, in timpul pauzelor publicitare..
Serios acum, serialul asta e pentru mine ca un meci de fotbal.. mult prea palpitant ca sa-l pot urmari stand asezata ohyeah.gif Pure SF, i tell you! Colegiile din Elvetia (sau ce-or fi, nu am retinut.. ceva scoli, oricum) sunt in realitate centre unde se desfasoara proiecte secrete (unde e implicat, evident, si guvernul american+ verzisorii) iar copiii trimisi acolo de catre parintii mult prea bogati si ocupati (cu ce, nu stiu..) pentru a avea grija de educatia lor cresc precum Fat-Frumos, intr-un an cat altii-n 10 tongue.gif Orasul ala e un oras de basm unde nimeni nu munceste dar toti au bani cu nemiluita, unde femeile-s frumoase (coafura perfecta la 3 secunde dupa trezire), destepte (intuitie hiperdezvoltata) si vorbesc putin iar barbatii nu injura niciodata.. Eu una sunt fascinata de serial, ba chiar am discutat cu colega de camera sa infiintam un fan club, sa ne luam tricouri, cani si postere cu Y&R si sa transformam camera intr-un adevarat sanctuar.. rofl.gif Asteptam noi membrii la fel de pasionati ca si noi cu care sa facem schimb de postere si impresii spoton.gif
Contessina
Vorbeam o data cu cineva despre Nikki si imi zicea " cum o face asta de cu fiecare episod tot intinereste".Chiar daca nu ma uit o saptamana subiectul ramane neschimbat si constat cu uimire ca a trecut doar o zi, si uneori nici macar, doar cateva ore.
Si sunt multe faze ciudate in serial, multi actori schimbati si iar pusi la loc, si qestia cu Drucilla si Malcom e tare ciudata , Lily nu e de fapt fiica lui Neil e a lui Malcom, ca cica Dru era bolnava si in delirul ei l-a confundat pe Malcom cu Neil si el a crezut ca nu e confundat si etc, etc, ea a ramas gravida si se intreba prin c e minune ca doar folosea mijloace contraceptive , ma rog o qestie pe care nu poti sa o crezi tongue.gif
Oare cu ce era opcupat Nikki de a trebuit sa-si trimita fiul in Elvetia?
Iar diferenta de varsta dintre Viky si Nik batea lejer inspre zece, acum bate lejer inspre maxim 2 ani.
Personajele s-au tot cobinat si recombinat intre ele incat e practic imposibil sa ii explici cuiva care nu a vazut filmul ce relatii de rudenie sunt intre Chris si D-na Chancellor sau intre Nina si Jill. Si baiatul Ninei e mai mare decat unchiul lui baiatul lui Jill si al lui John dar acum e mai mic,plus ca se mai juca si cu Nik in copilarie, si de ce oare Nina se tot ingrasa?
Michelle
si ar mai fi o chestie...desi se cupleaza pe rand cu toti barbatii maturi si trecuti de 18 ani din Genoa city ,mai fac si copii cu unii dintre ei,totusi ramin cu toate femei onorabile si mame desavarsite! laugh.gif
Sushi
Vaaai ce dor mi s-a facut de Tinar si nelinistiiiiiit!!! Mie imi placea ce sensibile erau unele si altele ce dure se aratau dar sub coaja aia de duritate cita gingasie se ascundea... offf viata mea ... si serios inca mai ruleaza serialul???
Michelle
daaa,cum nu ...e la al saptemiicincisutepatruzecisisaptelea episod...Nikki la al 6lea sot,Victor la a zecea amanta si viitoare sotie,intre timp copiii lor i-au ajuns din urma si arata cam de-o varsta ,urmeaza aventuri amoroase cu nepotii rofl.gif
Sushi
si baba aia ultra eleganta mai traieste? Si mai era o negresa care-o avut un trecut zbuciumat da' o salvat-o sor-sa de la pierzanie c-o dus-o la ie acasa... aia ce mai face?
Michelle
eheee...sa fim noi sanatoase...baba e la a 3-a tinerete si la al 3 lea lifting...intre timp pieile i se tot incretesc laugh.gif iar negresa aia adica Drucilla vrei sa zici e mare top model international mai ceva ca Linda Evanghelista...
PS. Bre ,da in urma ai ramas...sa -mi zici sa te actualizez nitel cind mai vii pe la Romanika! rofl.gif
Sushi
QUOTE (Michelle @ 25 Jun 2005, 11:08 PM)
iar negresa aia adica Drucilla vrei sa zici e mare top model international mai ceva ca Linda Evanghelista...

Da nu era cam grasutza???? sau o slabit?
Michelle
nu draga era bine si facea si balet wink.gif aoleo la ce topic ne-am gasit si noi sa umplem paginile,sa ne fie rusine jamie.gif
Sushi
QUOTE (Michelle @ 25 Jun 2005, 11:40 PM)
nu draga era bine si facea si balet wink.gif aoleo la ce topic ne-am gasit si noi sa umplem paginile,sa ne fie rusine jamie.gif

dar la fatza era umflatzica nu?
Michelle
da,avea edeme,suferea cu rinichii laugh.gif laugh.gif
Sushi
si sor-sa lui Drucilla (fain nume, sa nu-l uit pe cind oi avea fetita. Sau baiat.) parca este doctor nu? Pediatru daca tin io bine minte. Cu ea ce mai e? Tot cu negru' ei e?
Michelle
da,doftor,era sa moara ,i-au descoperit o boala incurabila...Olivia o cheama si avea cica anemie aplastica...dar i-au facut transplant cu maduva de la Dru...multumita??
Sushi
si barbat'su mai egzista?
Noaa veizi c-o stiut ea de ce o salveaza pe sor-sa de la pierzanie, ca s-o gindit ca poate vine vremea cinjd i-a trebui donator de organe!!!
Sushi
si Hope? ce mai face Hope? aia de era oarba?
Lotte
aia e demult iesita din serial ohyeah.gif
Sushi
Da' ce s-o intimplat cu ea? sad.gif
Lotte
Pai ce se intampla de obicei cu toate "iubirile" lui Victor, isi aminteste el mumos de Niki, probabil asa a fost si in cazul ei. blink.gif
Contessina
Victor a avut atatea neveste incat nici el nu le tine bine minte.
Contessina
Iar m-a prins serialul asta.
Cu cine este gravida Ashley?Parca cu un tip pe care-l cunoscuse in croaziera si locuia la Paris, nu?Sau cu fostul ei sot, care e si fostul lui Viky?
Cronologia in filmul asta e fantastica. Unele personaje ar trebui sa aiba peste 100 de ani.Si e gravida si Diane fosta sotie a lui Victor.Oare de ce Chris tot nu reuseste sa ramana si ea gravida?Si spunea in episodul de azi ca inca nu e pregatita.Cand va fi?La 50 de ani?Sau poate singura chestie de care nu m-am prins este ca timpul e suspendat in serialul asta.Pur si simplu nu exista.
Thelma
Nu am mai urmarit serialul demult. Ieri am facut un soc vazand-o pe Niki cu parul scurt si in hainute de femeie de afeceri. O prinde tare bine. smile.gif

Actilyse, ai dreptate.
QUOTE
timpul e suspendat in serialul asta

Odata am vazut un copilas, a doua zi copilasul era ditai macho-manul. Cred ca era vorba de fiul Mustaciosului. laugh.gif

Edit: te-am botezat Actylise wink.gif
Contessina
Nu stii? Nikki s-a apucat de afaceri acum .Dupa X ani in care singurul cadru in care a aparut a fost canapeua din sufrageria fermei, acum brusc nu o mai intereseaza operele caritabile si cumparaturile.Brusc, s-a hotarat sa se angajeze ei era f entuziasmata la gandul primului salariu. tongue.gif
Edit: m-ai botezat, da-mi o oaie! tongue.gif
Thelma
Era si cazul sa-i schimbe rolul. Daca isi continua rolul de "doamna a canapelei si a fermei", ar fi devenit o simpla figuranta. Si e atat de draguta.

P.S. ia uite, bheee! tongue.gif
Contessina
Faza cu canapeaua imi aminteste de serialul Bundy si de Peg Bundy cu canapeaua ei.
Totusi asta este singura perioada in care Victor pare hotarat sa fie singur.Oare ce s-a intamplat cu Ramona, iar o femeie cu care Victor a avut o relatie( nu stiu de fapt ce au avut) controversata(toate relatiile lui sunt controversate).Si ce meserie avea Ramona?( parca am inteles ca urma sa colaboreze cu departamentul farmaceutic al companiei la o mare descoperire,ceva cu planta pomilia).
Cate enigme poate ridica serialul asta!
Lotte
era medic naturist blink.gif
Aramis
Cat interes pentru firul serialului, ma uimiti rofl.gif
Michelle
QUOTE (Innocent @ 7 Jul 2005, 12:51 AM)
era medic naturist blink.gif

medic nu era ,un fel de cercetator in remedii naturale
Contessina
QUOTE (Michelle @ 7 Jul 2005, 10:26 AM)
QUOTE (Innocent @ 7 Jul 2005, 12:51 AM)
era medic naturist blink.gif

medic nu era ,un fel de cercetator in remedii naturale

Nu sunt sigura de asta, i-a vindecat piciorul lui Victor in desert.S-ar putea sa fi fost ortoped, dar era destul de tanara , cam 24, maxim 26 ani, nu, s-ar putea sa fi fost rezidenta la ortopedie la un spital din apropiere.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.