Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Planeta Moldova
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
MiRcIoX
Ati ascultat vreodata Planeta Moldova? rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
ComicDiva
Au o melodie pe atomic cu o tipa care tot spune ce se gaseste la supermarket parca.
In primul rand eram nehotarata daca e cea mai geniala melodie care am auzit-o vreodata ori e cea mai tampita. unsure.gif
In al doilea rand, mi s-a facut foame. drool.gif
MiRcIoX
E si piesa aia idioata...dar sunt pe net niste scenete de a lor beton beton.Asculta alea spoton.gif ...piesa e cam nah...
47462
Sunt de acord cu ComicDiva, nci eu nu stiu daca sa o categorisesc ca cea mai geniala melodie sau cea mai stupida, important e ca ma amuza de cate ori o ascult, si cand ma gandesc ca era un timp in care si eu aveam accentul specific moldovenesc tongue.gif
rebel
Pentru amatori (... si mai ales pentru fanatici), pagina web a trupei contine tot ce-au scos ei în materie de muzică, respectiv balade.
Serenity
rofl.gif rofl.gif Intr-un moment de proasta dispozitie un prieten mi-a recomandat site-ul si mi-a trimis doua moste: "Alibi" si "La redactie". M-am prapadit de ras o seara intreaga.. and thet was about it. Sunt intr-adevar cateva foarte haioase, dar multe dintre ele nu prea merita atentie. huh.gif
AIWA
Prea penibili dintr-un anumit punct de vedere!Prea mare baza se pune pe rusificarea cuvintelor!
Vexx
O explozie culturala dupa ani grei de represiune sovietica. Un hip-hop etnic de mare profunzime. Ar merita eticheta "pentru cunoscatori'. Umorul specific e foarte bine plasat, l-am gustat cu cea mai mare placere.
Cat despre "rusificarea cuvintelor", aceasta a fost drama romanilor de peste Prut si eu nu le vad decat ca pe niste ironii menite sa ridiculizeze (poate sa elimine) influentele rusesti din viata moldovenilor.
georgeones
"La Redactie" e criminala rau de tot rofl.gif
Aramis
Reactia mea cand am auzit prima oara melodia la carcotasi a fost: rofl.gif Ma prapadesc de ras de fiecare data cand o ascult...
tolstoievski


Si totusi, unde e valoarea muzicala a trupei? Ridem si de un batran care nu se poate urca in tramvai, cateodata ... o facem involuntar ... dar de aici si pina la a aprecia ca Planeta Moldova face muzica, e cale lunga ...

Exista multa muzica buna venita de peste Prut, mai noua sau mai veche ... Zdob si Zdub, Millenium ... isi mai aminteste cineva de metalul celor de la Cruise, trupa celebrului chitarist Valeri Gaina?
Magenta
I-am auzit si eu din intamplare acum ceva vreme... Negativele sunt foarte bune...am auzit ca ar fi de fapt "imprumutate" de pe la Portishead, Massive Attack si altii... huh.gif partea de voce...e o chestiune de gust laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.